Miód akacjowo - malinowy w stanie płynnym kolor jest wyraźnie żółty. Po skrystalizowaniu staje się żółto kremowy. W smaku łagodny, lekko kwaskowaty, o lekkim zapachu malin. Miód akacjowy krystalizuje się najwolniej spośród naszych miodów pochodzących…
Miód borówkowy jest dość ciemnozłoty, aromatyczny i słodki. Można go porównać do wielokwiatowego, choć można też wyczuć zapach kwiatów borówek. Miód krystalizuje dość szybko. Po krystalizacji jaśnieje.
Miód faceliowy wytwarzany jest z facelii błękitnej (Phacelia tanacetifolia Benth) – jednorocznej rośliny siewnej wywodzącej się z Kalifornii, lecz uprawianej też w innych rejonach świata, między innymi w Polsce. Facelia zaliczana jest do rodziny ogórecznikowatych.…
Miód gryczany ma silny zapach kwiatów gryki, w smaku ostry, lekko piekący. Kolor od bursztynowego do ciemnobrązowego. Należy on do miodów najpóźniejszych. Pszczelarze odbierają go pszczołom pod koniec lipca
Miód lipowy charakteryzuje się zapachem przypominającym zapach kwiatu lipy oraz smakiem lekko ostrym, często gorzkawym. Właśnie ten smak lekko szczypiący w język jest znakiem rozpoznawczym tego gatunku miodu.
Miód rzepakowy jest jednym ze słodszych miodów. Tworzy kompozycję jasnych barw, od białej po kremową. W postaci płynnej ma kolor słomkowy, natomiast po skrystalizowaniu jest jasnożółty lub kremowy.
Miód wielokwiatowy z doliny rzeki Mrogi z wiosennych roślin w stanie płynnym jest jasny, ma przyjemny delikatny zapach kwiatowy i łagodny smak. Później jego kolor i smak się zmienia wraz ze zmianami na łąkach rodzajów kwiatostanów.