ZAMOWIENIE20
Wysyłka zamówień złożonych do godziny 14:00 tego samego dnia!
język:   PolskiAngielskiNiemieckiRosyjski
waluta:  
kraj dostawy:  
Strona główna » Zdrowie » Dr.OHHIRA ETAS (Redukcja stresu, wsparcie snu) 60 Kapsułek

Filtruj produkty

Kategorie


Dr.OHHIRA ETAS (Redukcja stresu, wsparcie snu) 60 KapsułekDr.OHHIRA ETAS (Redukcja stresu, wsparcie snu) 60 KapsułekDr.OHHIRA ETAS (Redukcja stresu, wsparcie snu) 60 KapsułekDr.OHHIRA ETAS (Redukcja stresu, wsparcie snu) 60 Kapsułek
Dr.OHHIRA ETAS (Redukcja stresu, wsparcie snu) 60 KapsułekDr.OHHIRA ETAS (Redukcja stresu, wsparcie snu) 60 KapsułekDr.OHHIRA ETAS (Redukcja stresu, wsparcie snu) 60 KapsułekDr.OHHIRA ETAS (Redukcja stresu, wsparcie snu) 60 Kapsułek

Dr.OHHIRA ETAS (Redukcja stresu, wsparcie snu) 60 Kapsułek

Dr.OHHIRA®
Konsystencja

Cena: 159,00 zł

Chwilowo niedostępny

Opis
 Opcja darmowej wysyłki
na terenie Polski
zobacz koszty dostawy  Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier DPD - 12,49 zł
Paczkomaty24/7 - 11,99 zł
Paczka w RUCHU - 6,99 zł
Poczta Polska e-przesyłka / Orlen / Żabka / Freshmarket - 11,49 zł
Poczta Polska POCZTEX48 - 13,49 zł
List nierejestrowany PL (czas doręczeń 10-30dni roboczych) - 6,60 zł
List nierejestrowany priorytet PL (czas doręczeń 10-30dni roboczych) - 7,30 zł
List polecony PL - 15,60 zł
List polecony priorytet PL - 18,30 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł
 GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA
 
 
Program Lojalnościowy
wymieniaj
punkty
na złotówki!
Za ten produkt otrzymasz: 159
pkt.
 • OpisOpis
 • Dawkowanie
 • Tabela Składu
 • O producencie
 • Recenzje (0)
 • Informacje Żywieniowe
 • Artykuły

ETAS® jest opatentowanym, przetworzonym enzymatycznie wyciągiem z kłączy szparagów posiadającym właściwości redukujące stres i poprawiające sen.
 • zapobiega wczesnemu budzeniu się
 • zmniejszenie ilości snów
 • optymalizacja czasu snu
 • zmniejszenie wydzielania kortyzolu
 • obniżenie stężenia Chromograniny A w ślinie
 • wzrost stężenia IgA w ślinie
 • poprawa równowagi funkcjonowania anatomicznego układu nerwowego
 • wspomaga rozwój neuronów
 • redukcja uszkodzeń neuronów (Aß, SNP, CoCI2)
 • model zwierzęcy | poprawa pamięci w zaburzeniach poznawczych związanych z wiekiem
 • zmniejszenie tendencji do popadania w stany depresyjne i przygnębienie (POMS test)
 • wzrost liczby poprawnych odpowiedzi w testach kalkulacyjnych (ewaluacyjnych)


ETAS Pierwszy na świecie suplement indukujący produkcje białka szoku termicznego. optymalizuje długość snu oraz jego jakość, zapobiega także wczesnemu budzeniu się. redukuje wpływ stresu na organizm, zmniejsza wydzielanie kortyzolu. Wspiera funkcje poznawcze, poprawia nastrój oraz pamięć. Wspomaga rozwój neuronów. Obserwacje pokazują, że poprawa snu następuje po 10 dniach stosowania, a zmniejszenie stanów depresyjnych/zmęczenie i poprawa nastroju po ok. 3 tygodniach.


Roślinny ekstrakt o zastrzeżonym procesie produkcji, wytwarzany z końcowej, dolnej części szparaga (Asparagus officinalis) posiadającym właściwości redukujące stres i poprawiające sen. Jest pierwszym na świecie wyciągiem którego mechanizm działania polega na wyzwoleniu uwalniania białka szoku cieplnego HSP70 (Heat Shock Protein 70 – białko szoku cieplnego 70), produkowanego zwykle przez organizm w odpowiedzi na ekspozycje na nadmierne ciepło. Efekt ten jest podobny do efektów kąpieli w gorących źródłach czy saunie, których działanie opóźnia procesy starzenia i łagodzi stres.


ETAS® jest opatentowanym, przetworzonym enzymatycznie wyciągiem z kłączy szparagów posiadającym właściwości redukujące stres i poprawiające sen. Jest pierwszym na świecie wyciągiem którego mechanizm działania polega na wyzwoleniu uwalniania białka szoku cieplnego HSP70 (Heat Shock Protein 70 – białko szoku cieplnego 70), produkowanego zwykle przez organizm w odpowiedzi na stres związany z ekspozycją na nadmierne ciepło. Efekt ten jest podobny do efektów kąpieli w gorących źródłach, których działanie opóźnia procesy starzenia i łagodzi stres. ETAS® wykazuje jeszcze inne dobroczynne działania, np. poprawę zmienności rytmu serca, poprawę zdolności poznawczych i obniżenie zmęczenia. ETAS® jest bogaty w związki znane jako pochodne hydroksymetylofurfuralu, które zostały zidentyfikowane jako nowe związki mogące wywoływać ekspresję HSP70 (Ito, 2013). Jednym z takich związków zawartych w ETAS® jest pochodna znana jako asfural, (pochodna 5-hydroksymetylo-2-furfuralu – HMF-1). Wykazuje ona znaczącą aktywność na zwiększenie ekspresji HSP70 mRNA, a także szereg aktywności biologicznych, w tym działanie przeciwutleniające, obniżające niedokrwienie mięśnia sercowego oraz poprawiające przepływ krwi (Ito, 2013).


Produkt wytwarzany ze szparagów
Miękkie pąki szparagów są zdrowym i odżywczym pożywieniem, często wykorzystywanym do przygotowania wykwintnych posiłków, natomiast zdrewniałe części łodygi są zazwyczaj wyrzucane. Naukowcy z Japonii odkryli, że po odpowiednim przetworzeniu z zastosowaniem enzymów i wyekstrahowaniu elementów wyrzucanej części kłącza, wykazuje ona niezwykłe właściwości zdrowotne.


Obniżanie parametrów stresu
Białka szoku cieplnego (HSP) są białkami wewnątrzkomórkowymi powstającymi w wyniku działania różnych czynników stresowych, głównie w wyniku nadmiernego narażenia na działanie ciepła. Pomagają one chronić i naprawiać białka komórkowe organizmu przed uszkodzeniami termicznymi, zapobiegając ich odkształceniu i denaturacji, w wyniku których przestałyby one pełnić dotychczasowe funkcje. Istnieje hipoteza, że to właśnie te białka są odpowiedzialne za antystresowe i przeciwstarzeniowe działanie zabiegów termalnych i spa. Tworzenie białek szoku cieplnego jest również stymulowane ćwiczeniami i ograniczeniem spożycia kalorii, co, jak wiadomo z badań na zwierzętach, skutkuje wydłużeniem długości życia (Iguchi, 2012, Calderwood, 2009). Niektóre białka HSP (HSP70) bezpośrednio chronią komórki przed uszkodzeniami, które mogłyby doprowadzić do wcześniejszej śmierci komórkowej znanej jako apoptoza. Jednak reakcja na szok termiczny ulega obniżeniu wraz z wiekiem, a osłabienie reakcji przyczynia się do starzenia, umożliwiając rozwój chorób powodujących agregację białek (mn. Choroba Alzheimera). To z kolei prowadzi do zmniejszenia żywotności komórkowej i zmniejszenia długowieczności (Calderwood, 2009).
HSP70 (o masie cząsteczkowej 70 000) wywołuje szereg korzystnych efektów fizjologicznych w organizmie, w tym m.in. obniża śmiertelność komórek, wykazuje działanie przeciwzapalne i działanie przeciwutleniające. Powstawanie białka stymulowane jest przez kilka czynników, takich jak ciepło, głód, spożycie alkoholu i promieniowanie ultrafioletowe (Doeppner, 2013; Matsuda, 2013; Agaki, 2013). Stwierdzono, że stężenie białka HSP70 również spada wraz z wiekiem, co może wiązać się z niewielkim stanem zapaleniem towarzyszącym procesowi starzenia się (Njemini, 2011).


Informacje dotyczące białka szoku cieplnego
W badaniach na pozbawionych snu myszach ETAS® wyraźnie hamuje wydzielanie kortykosteronu, hormonu stresu. Badania na ludziach wykazały, że ETAS® może zmniejszyć stres i poprawić jakość snu. W badaniu przeprowadzonym z udziałem 14 zdrowych ochotników podzielonych na 2 grupy, grupę placebo i grupę przyjmującą ETAS® (po 7 osób w każdej grupie), w grupie ETAS® spożywającej 300 mg ETAS® dziennie przez tydzieo stwierdzono trzykrotnie wyższą ekspresję białka HSP70 na poziomie mRNA w białych krwinkach po spożyciu niż przed spożyciem (Amino Up, biuletyn sprzedażowy, Hokkaido, Japonia). W badaniu klinicznym z udziałem ludzi wykazano zmniejszenie stresu, ponieważ stężenie białka HSP70 we krwi obwodowej wzrosło w wyniku spożycia ETAS® (Nishira).
Inną metodą badania wpływu ETAS® na zmniejszenie stresu była obserwacja skutków jego działania na autonomiczny układ nerwowy (ANS). Obserwację przeprowadzono na podstawie analizy zmienności rytmu serca (HRV) poprzez pomiar przyspieszenia fali tętna przy użyciu analizatora tętna Plus TAS9. W badaniu klinicznym na ludziach 30 zdrowych ochotników podzielono na 2 grupy, grupę placebo i grupę przyjmującą ETAS®, po 15 osób w każdej grupie. Każda grupa przyjmowała 400 mg ETAS® lub placebo codziennie przez 4 tygodnie. Wyniki badania wykazały, że ETAS® poprawił reakcję na stres poprzez poprawę stanu ANS.


Poprawa nastroju i wzrost energii
U osób z grupy przyjmującej ETAS® zmniejszyły się problemy związane ze snem, co wykazano w randomizowanym, podwójnie zaślepionym, ETAS® Overview kontrolowanym placebo badaniu klinicznym prowadzonym na Uniwersytecie Informatyki w Hokkaido. Szesnastu zdrowych ochotników płci męskiej z problemami związanymi ze snem otrzymywało ETAS® w dawce 300 mg/dobę. Stężenie kortyzolu w surowicy wzrosło o 45% w grupie placebo, podczas gdy w grupie ETAS® wzrost ten wyniósł jedynie 10% (Amino Up, badanie niepublikowane). W grupie przyjmującej ETAS® doszło do zahamowania wzrostu stresu wywołanego kortyzolem we krwi o około 80%. W grupie ETAS® stężenie kortyzolu w ślinie zwiększyło się tylko o 47% w porównaniu z 75% w grupie kontrolnej. W grupie ETAS® marker stresu psychologicznego, znany jako chromogranina A, obniżył się 2,5 razy bardziej niż w grupie kontrolnej.


W celu oceny wpływu działania na jakość snu i ustalenia, czy ETAS® będzie skuteczny w zapobieganiu zaburzeniom snu, w badaniu klinicznym z udziałem ludzi użyto analizatora aktygraficznego. Aktygrafia pozwala na monitorowanie cykli spoczynku i aktywności podczas snu za pomocą czujnika umieszczonego na ciele pacjenta. Przyjmowanie ETAS®, który był bezpieczny i dobrze tolerowany, spowodowało znaczną poprawę jakości snu. Stężenie kortyzolu w surowicy, kortyzolu w ślinie i chromograniny A uległo obniżeniu, co wskazuje na poprawę stanu stresu. ETAS® był skuteczny w poprawie jakości snu i redukcji stresu psychicznego (Nishira). W innym, kontrolowanym placebo badaniu oceniającym wpływ ETAS® na poprawę jakości snu wykorzystano ateoską skalę bezsenności, na podstawie której badano początek snu, budzenie nocne i wczesno-poranne, czas snu, jakość snu, częstość i czas trwania dolegliwości, stres spowodowany doświadczeniem bezsenności oraz zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. W grupie ETAS® uzyskano wynik wyższy o 0,40 punktu procentowego niż w grupie placebo. Jakość snu i częstość snów spadła o prawie 2 punkty w grupie placebo, ale w grupie ETAS® wzrosła o 5,4 punktu.


Inne korzystne skutki działania na funkcje fizjologiczne
ETAS® skutecznie redukuje zmęczenie i uczucie nieszczęścia (dysforia) wywołane stresem już przy przyjmowaniu dawki 150 mg na dobę (Waki, 2013). W randomizowanej, podwójnie ślepej, kontrolowanej placebo próbie krzyżowej opublikowanej w Clinical Nutrition [„Żywienie kliniczne”], 25 zdrowych ochotników otrzymywało ETAS® w dawce 150 mg/dobę lub placebo przez okres 28 dni, po którym następował 14-dniowy okres wypłukiwania. W badaniu wykorzystano ankietę, w której pytano uczestników o poziom energii lub uczucie zmęczenia w pozycji siedzącej oraz wykorzystano rachunek pamięciowy do wywołania stresu psychologicznego. Funkcje autonomiczno-nerwowe były mierzone za pomocą analizy zmienności rytmu serca z wykorzystaniem aktywnego testu ortostatycznego. Po teście rachunku pamięciowego analizowano różne parametry stresowe, w tym m.in. poziom stężenia hormonów katecholaminowych w surowicy, stężenia sIgA (czynnika immunologicznego w ślinie, który ulega obniżeniu w wyniku stresu) oraz stężenie kortyzolu. Stwierdzono, że w wyniku stosowania ETAS® przez 28 dni nastąpił wzrost poziomu sIgA, zmniejszenie uczucia zmęczenia w życiu codziennym oraz obniżenie uczucia dysforii.


Poprawa snu
ETAS® ma silny, korzystny wpływ na różne obszary funkcji fizjologicznych. Działa przeciwzapalnie w komórkach wątroby poprzez hamowanie produkcji tlenku azotu (Nishizawa, et al.). W komórkach nabłonka jelita ETAS® redukuje toksycznośd komórek i nadmierną proliferację komórek w warunkach normalnych i pod wpływem stresu oksydacyjnego. Dodanie ETAS® do hodowli komórek neuronowych łagodzi stres komórkowy poprzez zwiększenie ekspresji białek HSP70. W badaniach nad chorobą Alzheimera stwierdzono, że wstępne poddanie komórek nerwowych PC12 działaniu ETAS® pomagało zapobiec śmierci komórek wywołanej beta amyloidem (βA). ETAS® znacząco osłabiał uszkodzenia DNA wywołane βA, jak również zmniejszał wytwarzanie reaktywnych form tlenu. Wyniki badao wykazały, że ETAS® ma szczególne właściwości ochrony komórek mózgowych przed uszkodzeniem poprzez zwiększenie żywotności komórek poddanych działaniu beta-amyloidu (Ogasawara).


HSP | białka szoku termicznego (HSP) utrzymują prawidłową codzienną homeostazę komórek, chroniąc ich białka przed uszkodzeniem oraz przywracają ich prawidłową funkcję. Ekspresja HSP indukowana jest w celu ochrony komórek przed czynnikami stresogennymi. Jednak odpowiedź HSP na czynniki stresogenne, maleje wraz z wiekiem.


Rozłożone białko | prawidłowo funkcjonujące białko powinno być sfałdowane. HSP naprawia błędnie sfałdowane białka, lub je rozkłada, gdy białko nie jest naprawialne.

Porcja produktu zalecana do spożycia w trakcie dnia

3 x 1 kapsułka dziennie.

Składniki


Opakowanie: 60 Kapsułek
Porcja: 3 x 1 Kapsułka
Ilość porcji w opakowaniu: 20
Konsystencja: Kapsułka

Składniki
Zawartość w porcji
w 100 g
*RWS

Składniki

ETAS® | jest naturalnym składnikiem pozyskiwanym z końcówki szparaga (Asparagus officinalis). Szparagi z kolei są bezpiecznie spożywane przez ludzi od co najmniej 5 000 lat.W zakresie bezpieczeństwa produktu przeprowadzono 90-dniowe badanie toksykologiczne, które nie wykazało znacznych zdarzeń niepożądanych oraz potwierdziło jego bezpieczeństwo.

O producencie

Twórcą marki Dr.OHHIRA® jest znany japoński naukowiec mikrobiolog dr Iichiroh Ohhira, który kilkadziesiąt lat swojego życia poświęcił na badania bakterii kwasu mlekowego i opracowywanie produktów z ich zawartością.
Spółkę Bio Bank produkującą probiotyki według oryginalnej, opatentowanej receptury, dr Ohhira założył w 1974 roku na wyspie Honka w prefekturze Okayama w Japonii.

Informacje Żywieniowe

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała.
Nie można stosować jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Produktu nie należy podawać kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Pakowane według wagi, a nie objętości.
Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na opakowaniu.
Aby uzyskać najlepsze wyniki, używaj z Jarrow Formulas® JarroSil®, biologicznie aktywowanym silikonem®.

Opisy są własnością sklepu www.mass-zone.eu. Kopiowanie i rozpowszechnianie opisów jest zabronione !
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Producent: Dr.OHHIRA® ul. Włodarzewska 55F/L3, 02-384 Warszawa

Recenzje

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Dowiedz się więcej na temat prezentowanego produktu na naszym blogu:
 
brak artykułów
© 2021 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl