Strona główna » Sport » Gainer

Gainer

(liczba produktów: 6)
Za pomocą Gainera łatwiej przyswoisz niezbędne składniki odżywcze, ponieważ gainery mięśniowe zawierają je w wyższych stężeniach niż pokarm stały (to znaczy, że możesz jeść mniej, aby przyjąć niezbędną ilość). Ponadto bardzo trudno jest zapewnić zwiększone spożycie kalorii wyłącznie z pokarmów stałych - nawet koktajle są czasem przyjemniejsze, ponieważ występują w czekoladzie i innych kremowych smakach. Gainery
zawierają także szybko, jak i wolno wchłaniające się węglowodany (w postaci inuliny), a także złożone białka, dzięki czemu Twoje mięśnie otrzymają błyskawiczną suplementację i będą mogły wcześniej rozpocząć regenerację, co niewątpliwie pozwoli Ci szybciej wrócić na siłownię. Gainery wspomagają również efektywność treningu, a dzięki obecności w składzie kreatyny wspomagają pracę mięśni w jak największym stopniu.
Czytaj więcej

MUSCLETECH Mass-Tech 3.20kg
Zaawansowany gainer masy mięśniowej Nowy Mass-Tech to zaawansowany gainer przeznaczony dla każdej osoby, która ma trudności z dodaniem rozmiaru lub chce dodać więcej siły i mocy. Zyskaj więcej za swoje pieniądze: w przeciwieństwie do konkurencji, produkty…
OLIMP DOMINATOR GAINERATOR 1000g
Gainerator® to idealny wybór dla kulturystów i pasjonatów sportów siłowych, dla których rozbudowa i utrzymanie wysokiej jakości masy mięśniowej jest priorytetem. Gainerator® oparty na źródłach węglowodanów o jak najniższym IG, oraz źródłach protein o długim czasie…
TREC Gainer MASS XXL 1000g
  Wysokiej jakości koncentrat białka serwatki oraz odpowiednio dobranych mono-, oligo- i polisacharydów Zawiera węglowodany oraz białko, które przyczynia się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej Zawiera kompleks witamin,w tym wit. B6, która wspomaga prawidłowy…
MUSCLETECH Mass Tech Extreme 2000 3180g Waniliowy Koktajl Mleczny
  100% białka serwatki zero gorszych źródeł białka Formuła Ultimate Mass Gainer ze sprawdzonymi składnikami budującymi mięśnie 80 g białka Ponad 400 g węglowodanów 2260 kalorii 10g kreatyny 8,2 g Leucyny Badacze MuscleTech opracowali zupełnie nowy, hardkorowy…
MYPROTEIN Weight Gainer Blend 2500g Wanilia
Co to jest gainer na masę (weight gainer)? Jeśli chcesz przybrać na wadze, zbudować siłę lub zwiększyć rozmiar ciała, będziesz musiał spożywać więcej kalorii niż spalasz w ciągu dnia - jest to znane jako nadwyżka kaloryczna. I choć brzmi to naprawdę prosto, spożywanie…
OPTIMUM NUTRITION Gold Standard Gainer 1.6kg
OPTIMUM NUTRITION Gold Standard Gainer 1.6kg Gold Standard Gainer jest zbudowany na fundamencie białek mlecznych, głównie ze źródeł izolowanych. Mieszanka węglowodanów zawiera owies, groch i ziemniaki, a tłuszcze zawierają trójglicerydy o średnim łańcuchu, chia…

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ GAINERA?

 

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o kontrolowanym przyroście masy, jest to, że napój w proszku zwiększający masę mięśniową jest suplementem diety, czyli produktem, który uzupełni Twoją dietę w te same składniki odżywcze, które znajdziesz także w żywności. Ale dlaczego w takim razie tego potrzebujesz?

 

Przyrost masy (chodzi rzecz jasna o przybieranie stricte na masie mięśniowej, nie o tłuszcz) można osiągnąć, gdy po odpowiednio intensywnym treningu Twoje mięśnie zostaną zaopatrzone w wystarczającą ilość składników odżywczych. W okresie pęcznienia, dzienne spożycie węglowodanów wynosi około 6 gram na kilogram masy ciała i 2-3 gramy na kilogram masy ciała białka.

 

Dla mężczyzny ważącego 80 kilogramów oznacza to 480 gramów węglowodanów i 120-180 gramów białka dziennie, co - w bardzo uproszczonym ujęciu - oznaczałoby np. 640 gramów ryżu i 600-900 gramów kurczaka dziennie, i to nadal nie zawiera niezbędnego błonnika, a także potrzebnych w diecie warzyw. Byłoby bardzo trudno jeść, a zwłaszcza trawić takie ilości pokarmu, bez żadnej pomocy, dlatego opracowano różne gainery.

 

CO POWINIEN ZAWIERAĆ GAINER?

 

Duże ilości łatwostrawnego i szybko wchłaniającego się czystego węglowodanu.

 

Węglowodany podnoszą poziom insuliny, która odgrywa ważną rolę w utrzymaniu mięśni. Niski poziom insuliny przyczynia się do rozpadu białek mięśni, a wzrost poziomu insuliny obniża poziom kortyzolu, odpowiedzialnego za procesy kataboliczne zachodzące w mięśniach.

 

Wysokiej jakości białko.

 

Intensywny trening siłowy powoduje mikrourazy w obrębie włókien mięśniowych, które - przy natychmiastowym dostarczeniu odpowiedniej ilości składników odżywczych - mogą łatwiej zregenerować się, dzięki czemu kolejna sesja treningowa, a tym samym przyrost masy mięśniowej, może rozpocząć się wcześniej.

 

Aminokwasy (zwłaszcza glutamina i BCAA).

 

Cząsteczki białek powstają w wyniku połączenia aminokwasów, są one ważnym budulcem białek potrzebnych do budowy mięśni.

 

Kreatyna (wspomagająca zaopatrzenie w energię).

 

Kreatyna przyjmowana przed treningiem wytwarza więcej ATP, podstawowego źródła energii dla mięśni, zapewniając tym samym większą siłę podczas treningu. Przyjmowany po treningu pomaga doładować zapasy energii.

 

Witaminy i minerały.

 

Minerały przyczyniają się do łatwiejszego wchłaniania składników odżywczych i regeneracji, natomiast witamina B w gainerach zwiększa apetyt, pomagając dostosować się do potrzeby zwiększonego spożycia kalorii.

 

DLACZEGO WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA GAINER?

 

Za pomocą Gainera łatwiej przyswoisz niezbędne składniki odżywcze, ponieważ gainery mięśniowe zawierają je w wyższych stężeniach niż pokarm stały (to znaczy, że możesz jeść mniej, aby przyjąć niezbędną ilość). Ponadto bardzo trudno jest zapewnić zwiększone spożycie kalorii wyłącznie z pokarmów stałych - nawet koktajle są czasem przyjemniejsze, ponieważ występują w czekoladzie i innych kremowych smakach.

 

Gainery zawierają także szybko, jak i wolno wchłaniające się węglowodany (w postaci inuliny), a także złożone białka, dzięki czemu Twoje mięśnie otrzymają błyskawiczną suplementację i będą mogły wcześniej rozpocząć regenerację, co niewątpliwie pozwoli Ci szybciej wrócić na siłownię.

Gainery wspomagają również efektywność treningu, a dzięki obecności w składzie kreatyny wspomagają pracę mięśni w jak największym stopniu.

 

KIEDY I JAK STOSOWAĆ GAINER?

 

Najskuteczniej uzyskasz masę, jeśli zaraz po treningu zażyjesz Gainer. Dzieje się tak, ponieważ podczas treningu, w mięśniach pojawiają się mikrourazy, które organizm musi “naprawić”. Aby to zrobić, twój organizm potrzebuje składników odżywczych, które należy spożyć po treningu. Regeneracja pozwoli zwiększyć przekrój poprzeczny Twoich mięśni.

 

Jeśli jesteś bardzo szczupłą osobą o typie ektomorficznym, możesz równie dobrze przyjmować Gainera w ciągu dnia, między dwoma posiłkami, aby zapewnić dodatkowe kalorie potrzebne do przybrania na wadze. W dni bez odpoczynku możesz dodać porcję do swojego schematu żywienia, aby zapewnić zwiększenie spożycia kalorii między dwoma głównymi posiłkami.

 

Natomiast jeżeli masz skłonność do tycia i gromadzenia nadmiaru tłuszczu, zamiast przyrostu masy mięśniowej powinieneś dodać do swojego białka porcję węglowodanów i spożyć ją po treningu.

 

CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O GAINERZE?

 

Istnieją różnice między tymi produktami, które mogą mieć duży wpływ na końcowe rezultaty. Na przykład istotne jest to, od jakiego typu ciała zaczniesz budować swoje mięśnie, ponieważ nasze ciała mają różne potrzeby. Jedną z głównych rzeczy wyróżniającą gainery jest zawartość kreatyny - niektóre z nich zawierają kreatynę, inne wcale, więc równie dobrze mogą stosowane przez młodsze pokolenie. Gainer z kofeiną polecany jest przede wszystkim dla osób dorosłych.

 

Kolejnym elementem wyróżniającym jest stosunek białka do węglowodanów w produkcie. Jak już wspomnieliśmy, osoby o szczupłej, ektomorficznej budowie ciała powinny raczej używać produktów bogatych w węglowodany, ponieważ będą potrzebować ich do rozwoju. Natomiast osoby, którym z łatwością przychodzi budowa mięśni, a nawet są skłonne do przybierania tłuszczu, potrzebują białka.

 

Ostatnią ważną rzeczą związaną z gainerem jest źródło węglowodanów. Naszym obowiązkiem jest zawsze sprawdzać stosunek dodanego cukru do zawartości węglowodanów w produkcie, ponieważ może on również łatwo doprowadzić do tycia, jeśli masz na to skłonność, podczas gdy inni, którzy są mniej podatni na tycie można go używać bez problemu.

 

 

Czego dzisiaj szukasz?

Włącz Powiadomienia Sms

© 2023 mass-zone.eu. Wszelkie prawa zastrzeżone
sklepy internetowe: Sklepy Internetowe -  Interium.com.pl
testgoogle