- Lepszy rozkład owoców i warzyw
- Pomaga w trawieniu polifenoli („fenoli”)
- Ma tendencję do zmiękczania stolca
No-Fenol™️ został opracowany przez dr Devina Houstona, dyrektora generalnego Houston Enzymes, w odpowiedzi na zapotrzebowanie na produkt, który wspierałby trawienie owoców i warzyw, bez problemów związanych ze związkami polifenolowymi. Odpowiedzi klientów wskazują, że dla wielu No-Fenol pozwala na dodanie tych produktów do diety bez komplikacji.
Wszystkie rośliny zawierają pewien stopień związków polifenolowych (czasami nazywanych „fenolami”). Sama struktura polifenoli występuje wszędzie w przyrodzie i jest niezbędna dla wielu procesów życiowych.
Obecnie uważa się, że niektórzy ludzie mają trudności z przetwarzaniem związków polifenolowych.
Chociaż przyczyny nie są dobrze zdefiniowane, uważa się, że być może polifenole w żywności zostają „uwięzione” w jakiejś części cyklu metabolicznego, przypuszczalnie zaangażowanego w różne szlaki detoksykacji.
Literatura naukowa wskazuje, że niektóre polifenole są modyfikowane poprzez dodanie do ich struktury grup węglowodanowych, co może hamować ich przenikanie do komórek i metabolizm.
Obecna hipoteza, dlaczego No-Fenol może pomóc, polega na zdolności enzymów w tym produkcie do usuwania grup węglowodanowych z polifenoli, umożliwiając w ten sposób normalne przetwarzanie przez szlaki detoksykacji.
Nie ma dowodów na to, że No-Fenol bezpośrednio modyfikuje struktury polifenolowe. Raczej sukces No-Fenolu w umożliwieniu dodawania polifenolowych pokarmów z powrotem do diety niektórych może skutkować ponowną oceną podstaw „problemu” polifenoli.
Enzym ksylanaza jest głównym składnikiem No-Fenolu i jest enzymem używanym do rozkładania składników strukturalnych ścian komórkowych roślin, które są przede wszystkim bardzo złożonymi węglowodanami. Ksylanaza jest stosowana w przemyśle soków do ekstrakcji większej ilości soku z włókien miazgi owocowej.
Co najmniej jedno odniesienie wskazuje, że związki polifenolowe są faktycznie zwiększone przy użyciu ksylanazy. W oparciu o to odniesienie i fakt, że No-Fenol umożliwił osobom „wrażliwym na fenol” spożywanie pokarmów polifenolowych, firma Houston Enzymes uważa obecnie, że kwestia polifenoli jest znacznie bardziej złożona niż wcześniej sądzono i może nie wynikać tak bardzo z obecności fenoli co do specyficznej budowy tych polifenoli.†
Produkty bogate w polifenole to m.in.
- jaskrawo kolorowe owoce
- jaskrawo kolorowe warzywa
- czerwone wino
- Kawa
- herbaty czarne i zielone
- przyprawy
- gorzka czekolada
EAN: