Dostępne: 100 szt.
20,00 zł
Cena za porcję: 0,17 złDostępne: 100 szt.
OLEJKI ETERYCZNE - Te niezwykle silne oleje - niektóre z nich istniejące od wieków - są wydobywane z roślin, aby uchwycić ich zapach i korzystne właściwości. Stanowią doskonały dodatek do kosmetyków skóry czy włosów, a także mogą być używane do aromaterapii.
OLEJEK EUKALIPTUSOWY- Olejek eukaliptusowy jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swoich korzyści w zastosowaniach związanych z oddychaniem, w tym w łagodzeniu kataru, przeziębień, grypy, gorączki i zapalenia oskrzeli. Jest to również doskonały olejek do masażu aby złagodzić ból mięśni i zapalenie stawów.
CHARAKTERYSTYKA ZAPACHU- Olejek eukaliptusowy pachnie świeżo, leczniczo z drzewnym i ziemistym aromatem. Zapach ten ma dość silny początkowy aromat.
CZYSTY SKŁAD- 100% Czystego olejku eukaliptusowego. Wolny od alergenów: non-GMO, wegański, wegetariański.
OLEJKI ETERYCZNE CZYLI DAJ PONIEŚĆ SIĘ ZAPACHOWI!
Mimo, iż wiedza o specyficznych środkach leczniczych czy też pielęgnacyjnych nie wlicza się do elementarnej wiedzy, jaką powinien posiadać człowiek, warto wiedzieć, że olejki eteryczne mają swój początek już w starożytnym Egipcie, Macedonii czy w Indiach.Olejek eteryczny jest substancją zapachową pozyskiwaną ze specjalnych komórek tkanki wydzielniczej roślin. Posiada wiele zastosowań m.in. na jej podstawie utworzono odrębną dziedzinę jaką jest aromaterapia czy też używana jest jako środek do pielęgnacji ciała. Ponadto świetnie sprawdza się jako odświeżacz powietrza czy też jako dodatek do prania, nadając ubraniom szczególny zapach.
Substancje zapachowe zawarte w olejkach nie tylko przywracają nam równowagę duchową, ale również mają działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwstarzeniowe oraz są wartościowym źródłem aktywnych składników oraz witamin, których obecność wzmacnia ochronę naszego organizmu. Naturalne olejki eteryczne nazywane są również „naturalną apteczką domową”, albowiem mają działanie lecznicze, a w kontekście szybkości działania, w porównaniu do tradycyjnych farmaceutyków przynoszą natychmiastowe efekty.
Jako że olejki znajdują się w każdej części roślin tj. w kwiatach, łodydze, korzeniach, nasionach czy żywicy (rzecz jasna nie w identycznych ilościach) należy także wspomnieć o metodzie pozyskiwania olejków. Olejki eteryczne wytwarzane są na wiele sposobów, przeważnie w wyniku destylacji przy zastosowaniu pary wodnej, poprzez tłoczenie na zimno czy też ekstrakcję alkoholem. Co ciekawe i wartym zanotowania jest fakt, że do celów aromaterapii pozyskiwana jest niewielka część uzyskanych olejków eterycznych, bo tylko około 10%, natomiast reszta jest wykorzystywana przez koncerny farmaceutyczne, spożywcze, jak również przez producentów perfum.
ZASTOSOWANIE OLEJKÓW ETERYCZNYCH
Olejki eteryczne stosowane są przede wszystkim w aromaterapii czyli procesu polegającego na wykorzystywania materiałów roślinnych i aromatycznych olejów roślinnych, w tym olejków eterycznych do poprawy psychicznego lub fizycznego samopoczucia. Z olejkami eterycznymi możemy się spotkać przede wszystkim podczas masażu, inhalacji, kąpieli bądź sauny, jak również przy pielęgnacji ciała, skóry czy włosów. Co więcej, olejki eteryczne naturalnego pochodzenia przynoszą skuteczne rezultaty lecznicze, a także są doskonałą formą oczyszczenia.
Przechodząc do części praktycznej, za najbardziej powszechne zastosowanie olejku eterycznego przyjmuje się używanie ceramicznego kominka do aromaterapii, w ten sposób, że do górną część kominka napełnia się ulubionym olejkiem, z kolei w dolnej części umieszcza się podgrzewacz, np. świeczkę. Olejku eterycznego można użyć również wraz z nawilżaczem powietrza, a jedyną czynnością, jaką należy wykonać to dolanie kilku kropel olejku do pojemnika z wodą. W efekcie włączony nawilżacz rozprowadzi mgiełkę wraz z rozcieńczonym olejkiem. Masaż jest kolejną czynnością podczas której spotkać można się z olejkiem eterycznym, ponieważ olejek poprzez kontakt ze skórą dostaje się do krwiobiegu. Masaż rozszerza naczynia włosowate skóry i tkanek, co powoduje, że w dość szybkim czasie olejek eteryczny jest w stanie dostać się do każdej części organizmu.
Kto po ciężkim dniu nie ma ochoty odprężyć się, biorąc długą i gorącą kąpiel? Pomijając fakt, iż zgodnie z powszechnym wyobrażeniem, wskazany sposób relaksu preferowany jest głównie przez przedstawicielki płci żeńskiej, aniżeli męskiej, należy wspomnieć, że olejek eteryczny znajduje również i tutaj zastosowanie, bowiem nawet niewielka ilość olejku eterycznego dodana do gorącej wody wytworzy parę o działaniu odprężająco-uspokajającym.
WŁAŚCIWOŚCI OLEJKÓW ETERYCZNYCH
W związku z tym, że olejki eteryczne nie są pozyskiwane z jednego gatunku roślin, właściwość konkretnego olejku zależy w głównej mierze od źródła tzn. od rośliny, z której go uzyskano. Przy czym nie ma żadnych ograniczeń czy też przeciwskazań do łączenia olejków w przeróżne kombinacje. Wyróżnia się zatem:
Olejek eteryczny z drzewa herbacianego – pozyskiwany z drzewa herbacianego, którego zapach ma działanie uspokajające, przeznaczony dla osoby przeziębionej, przechodzącej grypę czyinfekcję wirusową.
Olejek eteryczny lawendowy – najpopularniejsze olejek eterycznyo najszerszym zastosowaniu albowiem oprócz działania uspokajającego, pomaga zwalczyć katar, grypę oraz zapalenie zatok i gardła. Ponadto łagodzi bóle mięśni i stawów, pomaga zwalczyć stany zapalne skóry oraz ma działanie przeciwgrzybicze. Polecany również osobom przemęczonym i spiętym, także tym cierpiących na zaburzenia snu.
Pomarańczowy olejek eteryczny – najczęściej używany podczas kąpieli i masażu, jego stosowanie niweluje w częściobjawy depresyjne, łagodzi napięcie nerwowe, a także pomaga w zasypianiu.
Olejek różany – uzyskiwany z płatków kwiatów róży, zalecany jest przede wszystkim osobom o zaburzeniach natury psychicznej np. depresja czy występujące stany lękowe. Olejek różany zmniejsza bóle związane z migreną,dodatkowo łagodzi podrażnioną skórę lub ciężko gojące się rany i oparzenia.
Olejek eukaliptusowy – jeden z najsilniejszych olejków eterycznych, pozyskiwany
z liści eukaliptusa i stosowany głównie przy inhalacji w czasie grypy, przeziębienia czy przy zapaleniu oskrzeli. Przyśpiesza regenerację obolałych mięśni, jak również skutecznie łagodzi objawy reumatyzmu, a także stany zapalne.
Olejek eteryczny z mięty – przeznaczony dla osób skarżących się z powodu migrenowych bólów głowy, przy zapaleniu oskrzeli oraz w czasie przeziębienia i grypy. W szczególności polecany kobietom, albowiem łagodzi również bóle miesiączkowe.
Olejek sosnowy - wykorzystywany przede wszystkim podczas infekcji dróg oddechowych organizmu, dodatkowo wzmacnia odpornośćorganizmu, jednakże może powodować reakcje alergiczne u osób zbardzo wrażliwą skórą.
OLEJEK ETERYCZNY, A DOLEGLIWOŚCI
Nie ma jednej naczelnej zasady, stanowiącej, że przy danej chorobie bądź dolegliwości dopuszczalne jest stosowanie tylko jednego rodzaju olejka eterycznego. Różnica może przejawiać się jedynie w skuteczności, niemniej dozwolone jest stosowanie różnych olejków eterycznych przy identycznych dolegliwościach. Wyróżnić można następujące „połączenia”:
Ból głowy- olejek bazyliowy, hyzopowy, lawendowy, majerankowy, miętowy, geraniowy.
Przeziębienie- olejek anyżowy, cyprysowy, eukaliptusowy, herbaciany, lawendowy, miętowy, rozmarynowy.
Bólereumatyczne- olejek imbirowy, kolendrowy, cyprysowy, eukaliptusowy.
Bezsenność- olejek różany, geraniowy, jałowcowy, lawendowy, majerankowy, mandarynkowy.
Depresja-olejek bazyliowy, cytrynowy, jodłowy, lawendowy, neroli, paczuli, pomarańczowy, różany, sosnowy
NOW FOODS Olejek Eteryczny Eukaliptus Oil - 30ml
Eucalyptus globulus
Zapach: silny aromatyczny, kamforowy.
Korzyści: Rewitalizacja, ożywienie, energia
Metoda ekstrakcji: Para wodna.
Do aromaterapii. W przypadku wszystkich innych zastosowań, przed użyciem należy dokładnie rozcieńczyć olejem nośnikowym, takim jak olej jojoba, olej z pestek winogron, oliwa lub olej migdałowy.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.