Wysyłka zamówień złożonych do godziny 10:00 tego samego dnia!
[email protected]     668207098
język:   PolskiAngielskiNiemieckiRosyjski
waluta:  
Strona główna » Zdrowie » YANGO Magnez + Potas (Formy organiczne) 90 Kapsułek

Filtruj produkty

Kategorie

YANGO Magnez + Potas (Formy organiczne) 90 KapsułekYANGO Magnez + Potas (Formy organiczne) 90 KapsułekYANGO Magnez + Potas (Formy organiczne) 90 KapsułekYANGO Magnez + Potas (Formy organiczne) 90 Kapsułek
YANGO Magnez + Potas (Formy organiczne) 90 Kapsułek
YANGO Magnez + Potas (Formy organiczne) 90 Kapsułek
YANGO Magnez + Potas (Formy organiczne) 90 Kapsułek
YANGO Magnez + Potas (Formy organiczne) 90 Kapsułek

YANGO Magnez + Potas (Formy organiczne) 90 Kapsułek

YANGO
Konsystencja
Skład

Cena: 27,00 zł

Brak zmiany ceny produktu w ciągu ostatnich 30 dni

PayPo

Chwilowo niedostępny

Opis
Opcja darmowej wysyłki
na terenie Polski
zobacz koszty dostawy
GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA
 
Program Lojalnościowy
wymieniaj
punkty
na złotówki!
Za ten produkt otrzymasz: 27
pkt.
 • OpisOpis
 • Dawkowanie
 • Tabela Składu
 • O producencie
 • Informacje Żywieniowe
 • Recenzje (0)
 • Artykuły
 
 • Wsparcie układu nerwowego
 • Utrzymanie równowagi elektrolitowej
 • Prawidłowa praca mięśni i serca
 • Wysoka standaryzacja na składniki aktywne
 • Produkt wegański
 • Bez barwników i wypełniaczy

Suplement diety Magnez + Potas to produkt stworzony w celu uzupełnienia niedoborów tych pierwiastków w organizmie. Magnez i potas są ważnymi składnikami mineralnymi, które pełnią wiele istotnych funkcji w organizmie, takich jak regulacja pracy mięśni, układu nerwowego, serca i naczyń krwionośnych.

Magnez to pierwiastek kluczowy dla wielu funkcji organizmu, m.in.:
 • Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia
 •  Wspiera utrzymanie równowagi elektrolitowej
 • Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i mięśni
Potas również uczestniczy w wielu procesach zachodzących w organizmie, w tym:
 • Pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi
 • Wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni, w tym mięśnia sercowego
 • Wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego
Zawarte w preparacie magnez i potas są formami organicznymi, które charakteryzują się wysoką przyswajalnością przez ludzki organizm. Dodatkowo są standaryzowane na wysoką zawartość magnezu (15%) i potasu (36%).

SUPLEMENTACJA POTASU Z MAGNEZEM – WŁAŚCIWOŚCI OPARTE O BADANIA NAUKOWE
Suplementacja magnezu i potasu może przynieść wiele korzyści. Oto kilka naukowych powodów, dla których warto stosować te składniki razem:
 • Poprawa funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego: Zarówno magnez, jak i potas, są ważnymi składnikami mineralnymi, mającymi wpływ na pracę serca i układu krążenia. Badania wykazały, że stosowanie tych składników razem może pomóc w regulacji ciśnienia krwi i zmniejszeniu ryzyka chorób serca.
 • Wspomaganie funkcjonowania mięśni: Magnez i potas pomagają w utrzymaniu równowagi elektrolitowej w organizmie, co jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania mięśni. Badania wykazały, że stosowanie tych składników razem może pomóc w zmniejszeniu ryzyka skurczów mięśni i bólu mięśni, a także poprawić wydolność fizyczną.
 • Poprawa funkcjonowania układu nerwowego: Magnez i potas są ważnymi składnikami mineralnymi dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Badania wykazały, że stosowanie tych składników razem może pomóc w zmniejszeniu ryzyka chorób neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona i choroba Alzheimera.
 • Wsparcie zdrowia kości: Magnez i potas są ważnymi składnikami mineralnymi dla zdrowych kości. Badania wykazały, że stosowanie tych składników razem może pomóc w zwiększeniu gęstości kości u osób w starszym wieku, przyczyniając się do ograniczenia ryzyka osteoporozy.
Warto jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny, a efekty suplementacji magnezu i potasu mogą się różnić. Przed rozpoczęciem suplementacji zawsze należy odbyć konsultację z lekarzem lub specjalistą od żywienia.

PO CZYM MOŻEMY ROZPOZNAĆ NIEDOBÓR MAGNEZU I POTASU?
Objawy niedoboru magnezu i potasu mogą być różne w zależności od osoby. Oto kilka potencjalnych objawów, które mogą wskazywać, że warto sprawdzić poziom magnezu i potasu:
 • Niedobór magnezu może powodować skurcze mięśni, bóle mięśni i drętwienie
 • Niedobór potasu może prowadzić do osłabienia mięśni, skurczów mięśni, zmniejszonej wydolności fizycznej, a nawet zaburzeń rytmu serca
 • Niedobór magnezu powoduje u niektórych osób problemy z układem nerwowym, takie jak rozdrażnienie, depresja i bezsenność
 • Niedobór potasu może powodować zmęczenie, osłabienie i zaburzenia rytmu serca
 • Obniżenie poziomu magnezu może wpłynąć na zdrowie kości, powodując zwiększone ryzyko osteoporozy
Jeśli podejrzewasz u siebie niedobór któregokolwiek z tych pierwiastków, warto skonsultować się z lekarzem i specjalistą od żywienia.

W JAKI SPOSÓB MAGNEZ WPŁYWA NA PRAWIDŁOWE FUNKCJONOWANIE ORGANIZMU?
Magnez pełni wiele ważnych funkcji. Zanim jednak sięgniemy po suplementy z magnezem warto przyjrzeć się jego roli w ludzkim organizmie. Prawidłowe stężenie magnezu w organizmie jest niezwykle ważne dla naszego stanu fizjologicznego, dlatego należy zadbać też o regularne spożywanie produktów bogatych w magnez.
 • Pomaga w regulacji ciśnienia krwi: Magnez może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi u osób z nadciśnieniem tętniczym. Badania wykazały, że suplementacja magnezem może prowadzić do umiarkowanego, ale istotnego zmniejszenia ciśnienia krwi.
 • Zdrowie serca: Magnez bierze udział w zdrowym funkcjonowaniu serca, a odpowiednia ilość tego pierwiastka w diecie może pomóc w zmniejszeniu ryzyka chorób serca - takich jak: choroba niedokrwienna serca, arytmia czy zawał. Badania wykazały, że suplementacja magnezem może prowadzić do zmniejszenia ryzyka chorób serca u osób z niedoborem magnezu13.
 • Wspomaga zdrowie kości: Magnez jest ważnym składnikiem mineralnym dla zdrowych kości. Badania wykazały, że zwiększenie ilości magnezu w diecie może prowadzić do poprawy gęstości kości u kobiet w okresie menopauzy, pomagając w zapobieganiu osteoporozie.
 • Pomaga w redukcji bólu migrenowego: Badania wykazały wpływ magnezu na zmniejszenie częstotliwości i intensywności bólów migrenowych.
 • Zdrowie psychiczne: Odpowiednie stężenie tego pierwiastka w organizmie może pomóc w redukcji objawów depresji i lęku, a także poprawić jakość snu. Badania wykazały, że magnez uczestniczy w pracy układu nerwowego, a przyjmowanie preparatów z magnezem może prowadzić do poprawy nastroju i jakości snu u niektórych osób.
DLACZEGO POTAS W DIECIE JEST WAŻNY? 
Twoje dzienne zapotrzebowanie na potas może się różnić w zależności od płci, wieku i stylu życia. Jednak jest to pierwiastek niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których warto sięgnąć po produkty zawierające potas w codziennej diecie.
 • Poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego: Potas jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania serca i układu krążenia. Badania wykazały, że suplementacja potasem może pomóc w regulacji ciśnienia krwi i zmniejszeniu ryzyka chorób serca.
 • Wspomaga funkcjonowanie mięśni: Potas pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej w organizmie, co jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania mięśni. Badania wykazały, że suplementacja potasem może pomóc w zmniejszeniu ryzyka skurczów mięśni i bólu mięśni.
 • Wsparcie układu nerwowego: Potas jest ważnym składnikiem mineralnym dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Badania wykazały, że suplementacja potasem może pomóc w zmniejszeniu ryzyka chorób neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona.
 • Pomaga w regulacji poziomu glukozy we krwi: Potas może pomóc w regulacji poziomu glukozy we krwi i zmniejszeniu insulinooporności.
 • Wspomaga zdrowie kości: Potas jest ważnym składnikiem mineralnym dla zdrowych kości. Badania wykazały, że suplementacja potasem może pomóc w zwiększeniu gęstości kości u osób w starszym wieku, co może pomóc w zapobieganiu osteoporozie.
OD CZEGO ZALEŻY PRZYSWAJALNOŚĆ MAGNEZU?
Zapotrzebowanie na magnez może być różne dla każdego z nas. Suplementy diety z magnezem mogą pomóc nam w uzupełnieniu zapotrzebowania na ten pierwiastek i uniknięciu niedoborów. Zanim jednak po nie sięgniemy, warto zwrócić uwagę na prawidłowe przyswajanie magnezu. Zależy ono od wielu czynników, w tym: od rodzaju magnezu, sposobu jego przyjmowania, obecności innych składników w diecie i stanu zdrowia organizmu.

Jednym z najbardziej przyswajalnych rodzajów magnezu jest cytrynian magnezu, co wynika z jego chemicznej struktury. Składa się on z jonów magnezu i kwasu cytrynowego, który charakteryzuje się wysoką biodostępnością. Kwas cytrynowy zwiększa kwasowość żołądka, co ułatwia wchłanianie magnezu. Ponadto, kwas cytrynowy może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia biegunek, które niekiedy pojawiają się w przypadku suplementacji innymi formami magnezu.

Badania potwierdzają, że cytrynian magnezu jest jednym z najlepiej przyswajalnych rodzajów tego pierwiastka. Wykazano, że jego suplementacja jest skuteczniejsza niż inne związki magnezu, takie jak np. tlenek magnezu lub chlorek magnezu.

Dawkowanie


Porcja produktu zalecana do spożycia w trakcie dnia:3 kapsułki raz dziennie. Kapsułki połknąć i popić dużą ilością wody, po posiłku.
Składniki

Opakowanie: 90 Kapsułek
Porcja: 3 Kapsułki
Ilość porcji w opakowaniu: 30
Konsystencja: Kapsułka

Składniki
Zawartość w porcji
w 100 g
*RWS
Cytrynian magnezu
1125mg
w tym magnez
168,75mg
45%
Cytrynian potasu
1248mg
w tym potas
450mg
22,5%

Składniki
Cytrynian potasu, cytrynian magnezu. Skład kapsułki: celuloza roślinna.
O producencie
Marka YANGO powstała w 2014 roku w oparciu o polski kapitał i cały czas jest w rękach polskich właścicieli. Znajduje się w czołówce najlepszych polskich producentów wśród suplementów diety.

Naszym powołaniem stało się stworzenie naturalnych suplementów diety najwyższej jakości. Wierzymy, że dzięki dostępowi do produktów medycyny naturalnej, każdy jest w stanie żyć dłużej, zdrowiej i efektywniej. Uważamy, że nasze produkty mogą pomóc każdej osobie gotowej na zmiany w utrzymaniu zdrowia i witalności.

Szukając składników najwyższej jakości, YANGO podjęło współpracę z liderami rynku, między innymi z indyjską firmą Sabinsa®, założoną w 1988 roku. Zaopatruje nas ona w opatentowane, standaryzowane surowce roślinne, takie jak np. ekstrakt z kurkumy C3 Complex®, ekstrakt z kadzidłowca indyjskiego Boswellin Super®, czy też ekstrakt z owoców czarnego pieprzu Bioperine®. Sabinsa® może pochwalić się: ponad 200 patentami, 6 zakładami produkcyjnymi i 120-osobowym zespołem naukowców.

Wykorzystywane do produkcji surowce pozyskiwane są w miejscach ich naturalnego występowania, na przykład kurkumina pochodzi z Indii, vilcacora z Peru, a chrząstka rekina i omułek zielonowargowy z Nowej Zelandii. Przykładamy szczególną wagę do maksymalnej przyswajalności składników aktywnych i odpowiednich dawek, w oparciu o najnowsze badania naukowe. 
Produkcja odbywa się zawsze na terenie Unii Europejskiej, w zgodzie z normami Dobrej Praktyki Produkcyjnej GMP. 
Nie stosujemy GMO czy napromieniowywania, unikamy zbędnych dodatków i wypełniaczy. 
Wszystkie ekstrakty roślinne zamykamy w kapsułkach z celulozy roślinnej, dzięki temu są delikatne dla żołądka i mogą być przyjmowane przez wegan i wegetarian.


Marka YANGO® została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie powszechnej popularności produktów i usług dostępnych wśród konsumentów otrzymując wyróżnienie jako ODKRYCIE ROKU 2020 LAUR KONSUMENTA w kategorii Nutraceutyki i nutrikosmetyki
Informacje Żywieniowe
Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała.
Nie można stosować jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Produktu nie należy podawać kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na opakowaniu.

Opisy są własnością sklepu www.mass-zone.eu. Kopiowanie i rozpowszechnianie opisów jest zabronione !
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Producent: YANGO sp. z o.o., ul. Granitowa 3/14, 02-681 Warszawa

 
Recenzje

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Dowiedz się więcej na temat prezentowanego produktu na naszym blogu:
 
brak artykułów
© 2021 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu