język:   PolskiAngielski
waluta:  
Strona główna1 » Porady dietetyka - propozycje suplementów2 » Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Filtruj produkty

KategorieKategorie

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Data dodania: 12-01-2019

Nowy Rok, nowy Ty? Za nami już prawie połowa stycznia, a jak mają się Twoje postanowienia noworoczne? Z racji tego, że podejrzewam u Ciebie pierwszy kryzys, możliwe że już całkowicie zarzuciłeś postanowienia o zrobieniu formy na wakacje, a projekt zdrowie postanowiłeś przesunąć na kolejny rok.

Ale nie tak szybko, nie poddawaj się, jeśli teraz nie zadbasz o zdrowie, skuteczne odchudzaniei formę na wakacje, za rok może być za późno. Jak mówi słynne internetowe przysłowie motywacyjne „trzeba natychmiast żyć. Jest póżniej niż się wydaje”. Nie ma co odkładać postanowień, przy pierwszych potknięciach. Albo teraz, albo nigdy!

Mam nadzieję, że wystarczająco Cię to zmotywowało, żeby przebrnąć przez resztę tekstu. Przygotowałam dzisiaj dla Ciebie parę rad, prostych trików i wspomagaczy jak wytrwać w postanowieniach, zrobić formę na wakacje i schudnąć bez efektu jojo.

Wybrałam dla Ciebie, parę nowych nawyków, które powinieneś w sobie pielęgnować, żeby osiągnąć upragniony cel i zdążyć do wakacji.
 

Bądź świadomy!

W każdej minucie nie jest to proste, ale staraj się. Świadome życie pomaga, w dbaniu o swoje ciało od tego powinieneś wyjść, że dzięki budowaniu w sobie świadomości złych nawyków nie tylko żywieniowych, będziesz miał motywację do zmiany. Zacznij prowadzić dziennik, zapisuj w nim, co jesz, jak się czujesz, jak odczuwasz zmęczenie, w jakim stanie jest Twoja skóra, układ pokarmowy. Za kilka tygodni przeczytaj pierwsze strony dziennika i zobacz ile nawyków dopiero sobie uświadomiłeś, w trakcie prowadzenia dzienniczka, ile się zmieniło, jak jesteś bardziej wyczulony na dbanie o swój organizm. Świadomość pomaga odmówić sobie kolejnej czekoladki albo fast fooda. Świadomość, że ćwiczenia poprawią nasze trawienie, zmotywuje nas do wyjścia na trening w nawet największą śnieżycę.
 

Planuj!

Pozwoli to przede wszystkim ograniczyć czas spędzony na spontanicznym myśleniu, kiedy pójdę na siłownie lub co zjem na obiad. Wystarczy pół godziny w trakcie tygodnia na zaplanowanie CAŁEGO tygodnia, zarówno treningowo, jak i żywieniowo. Zaplanuj, co będziesz jeść na każdy posiłek, zrób zakupy, tak żeby nie tracić czasu codziennie w sklepie, albo pieniędzy w fast foodzie. Zaplanuj treningi, tak żebyś wiedział, że jest to czas, kiedy nie należy odkładać pracy, czy dodatkowych spotkań. Zaplanowane a najlepiej zapisane, jest nieodwołalne!
 

Odpoczywaj!

Naprawdę, to jest ważne. Nie planuj, że w pierwszych tygodniach stycznia będziesz trenować 6 dni w tygodniu, jednocześnie zmienisz dietę o 180 stopni i będziesz normalnie pracować. Odpoczynek jest szalenie ważny w całym procesie zmiany nawyków i budowania formy na lato. Żeby odchudzanie było skuteczne, musisz uwzględnić odpoczynek. Najlepiej też go zaplanuj, żebyś o tym nie zapomniał.

 

Krok po kroku do celu!

Wiem, że chcesz zrobić wszystko na raz. Ale pewnie dobrze wiesz, z doświadczenia lat poprzednich, że się nie da. Nie da się w ciągu miesiąca zmienić wszystkich nawyków, które zbierałeś przez lata. Na logikę, pomyśl, czemu chcesz wymagać od siebie, żeby coś co zajęło Ci lata żeby gorzej jeść, gorzej spać, nie suplementować się, nie ćwiczyć nagle zmieniło się w 30 dni. Więc wyznacz sobie jeden duży cel, podziel drogę do niego na mniejsze kroki i wypisz zadania, które musisz zrealizować, żeby zaliczyć każdy krok. Każdy krok, nagradzaj. Jesteś coraz bliżej celu, lepiej robić wolniej mniejsze kroki, niż szybko nie robić dużych krokówJ

Żeby nie pozostawić Cię z niczym, pomogę Ci w postanowieniu o dbaniu o zdrowie! Suplementy, mogą pomóc Ci w wytrwaniu w kolejnych krokach, pomagając zapobiegać efektowi jojo, reperując zdrowie i regenerując Twój organizm od wewnątrz.


JARROW FORMULAS EPA-DHA Balance - 120 kapsułek żelowych


alt

Kwasy Omega 3 przede wszystkim pomogą w ochronie Twojego układu krwionośnego, wpłyną pozytywnie na pracę mózgu, a także mogą redukować stany depresyjne. Tak naprawdę każdy z nas powinien zadbać o odpowiednią podaż kwasów omega 3, żeby zachować odpowiednią równowagę w organizmie.


THORNE Methyl-Guard - Metabolizm Homocysteiny - 180 kapsułek


alt

Poziom homocysteiny jest strikte związany z poziomem trójglicerydów i cholesterolu w naszym organizmie, zbyt wysoki poziom homocystiny może powodować zwięszenie ryzyka chorób sercowych.


GARDEN OF LIFE Dr. Formulated Probiotics Once Daily (Probiotyk) - 30 kapsułek wegetariańskich


alt

Jeśli dbamy o serce, dobrze żebyśmy też zadbali o jelita. Prawidłowe trawienie możliwe jest dzięki enzymom, a za ich odpowienią ilość i działanie odpowiedzialna jest Twoja mikrobiota, czyli szczepy bakterii jelitowych. W dzisiejszych czasach, kiedy narażeni jesteśmy na duży stres, zanieczyszczenia środowiska i mało różnorodną dietą, warto dodatkowo wspomagać jelita probiotykiem, czyli szczepami bakterii jelitowych, które ułatwią trawienie, pomogą w walce z zaparciami, biegunkami, wzdęciami i gazami.


MRM Silymarin with Biosorb (Sylimaryna BioSorb z Ostropestem) - 60 kapsułek wegetariańskich


alt

Po okresie świąteczno-noworocznym z pewnością trzeba też wspomóc wątrobę. Szereg zakrapianych imprez i tłuste świąteczne jedzenie jest wysiłkiem dla naszego organizmu. Całą detoksykacją zajmuje się właśnie ona- wątroba. Na poprawę pracy wątroby i jej regenerację świetnie działa ostropest plamisty, a właściwie sylimarynabędąca składnikiem aktywnym tej rośliny.Doctor's Best Fully Active B-Complex (Kompleks Witamin B) - 30 kapsułek vegańskich


alt

Początek roku, to dla każdego stres, zakładam, że możesz być też w grupie ryzyka. Kompleks witamin z grupy B pozwala na lepsze radzenie sobie ze stresem, dzięki czemu nie poddasz się za szybko.

 

Pamiętaj także o witaminie D, o zaletach której napisaliśmy w poprzednim artykule.
 

Odpowiadając na pytanie, jak wytrwać w postanowieniach noworocznych, mówię – wspomagaj się, planuj i działaj małymi krokami, tak żeby do lata zbudować w sobie nowy nawyk- świadomego dbania o siebie!


Skorzystaj ze zniżki:
Rabat 10%

Autor:
Martyna Wiśniewska, dietetyk kliniczny i doktorantka specjalizująca się w chorobach jelit. W swojej pracy naukowej zajmuje się leczeniem chorób stresozależnych przy pomocy odpowiedniej diety i świadomości ciała. W swojej praktyce dietetycznej podkreśla, że najważniejsze jest całościowe spojrzenie na pacjenta. Przede wszystkim stara się by pożywienie stało się lekarstwem.

Jako dietetyk pomaga w dietoterapii klinincznej, pomaga nie tylko schudnąć, ale i poczuć się lepiej w swoim ciele. W gabinecie przyjmuje pacjentów którym pomaga w: w leczeniu chorób dietozależnych jak cukrzyca, insulinooporność, nadciśnienie, otyłość, miażdżyc, w terapii alergii i nietolerancji pokarmowych w dietoterapii chorób takich jak celiakia, choroba Hashimoto, Leśniowskiego-Crohna, Reumatoidalnym Zapaleniu Stawów, choroby tarczycy. Pacjenci, którzy cierpią na zaburzenia odżywiania, depresję, problemy ze snem, mają problem z przewlekłym stresem lub po prostu chcieliby mieć więcej siły w życiu, mogą liczyć na fachową pomóc

alt

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
37
© 2018 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl