język:   PolskiAngielski
waluta:  
Strona główna1 » Ranking suplementów2 » Ranking odżywek białkowych

Filtruj produkty

KategorieKategorie

Ranking odżywek białkowych

Data dodania: 09-07-2018 Co to są odżywki białkowe?

Odżywka białkowa – podstawa w suplementacji, każdej osoby trenującej, której zależy na rozbudowie masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej. Białko jest jednym z najważniejszych makroskładników, który jeśli występuje w niedoborze w Naszym pożywieniu, może wpływać na pogorszenie funkcjonowania narządów wewnętrznych. Najbardziej popularnymi odżywkami są białka serwatkowe, które dostaniemy w postaci koncentratów, izolatów i hydrolizatów. 

Kto powinien stosować odżywki białkowe?

W szczególności osoby, które marzą o umięśnionej sylwetce, ponieważ to spożywane białko pozwala na wzrost masy mięśniowej. Widać to w szczególności u przedstawicieli sportów sylwetkowych, kulturystów jak również chociażby trójboistów, których dieta często zakłada dawkę około 2-3 g białka na kg masy ciała dziennie. 
Drugą grupą osób, które powinny zastanowić się nad zakupem odżywki białkowej, są osoby, które poprzez nieregularne posiłki i niekoniecznie zbilansowaną dietę nie są w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości białka, lub też ciężko im jest zjeść tyle posiłku białkowego, aby uzupełnić wszelkie niedobory. Niedobory białka mocno ograniczają poprawę sylwetki, jak również stanowią problem w odpowiednim odżywieniu Naszego organizmu. Co za tym idzie, może to doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia i gorszego samopoczucia.

Czym kierować się przy wyborze odżywek białkowych?

Najlepiej przyswajalną formą jest hydrolizat białka serwatkowego, jednak z racji wysokiej ceny (spowodowanej złożonym procesem wytwarzania hydrolizatu), często klienci sięgają po izolat, który tylko w niewielkim stopniu odbiega od wchłanialności i składu hydrolizatu. Koncentraty za to, często mają sporo dodatków, które sztucznie „podbijają profil aminokwasowy”, także tutaj należy uważać i czytać uważnie etykietę ze składem.
Coraz bardziej popularne stają się odżywki białkowe wegańskie, które zamiast białka mlecznego składają się z białek grochu, konopi, brązowego ryżu czy też popularnej soi. Jest to dobra alternatywa dla wegetarian, jak również dla osób mających problem z trawieniem chociażby serwatki (choć, gdy serwatka jest dobrej jakości, bez zbędnych dodatków i laktozy, problemy trawienne nie powinny występować). Popularność wegańskich białek jest również spowodowana tym, że w głównej mierze są to preparaty naprawdę dobrej jakości. Chociaż i tak najbardziej naturalnym dla Nas produktem odżywczym będzie popularne białko serwatkowe. 

Jakie są zalety stosowania odżywek białkowych?

Wpływają na przyspieszenie wzrostu masy mięśniowej.
Niweluje uczucie głodu, jak również wspomaga metabolizm, dzięki temu pomaga Nam zgubić zbędne kilogramy.
Można ją stosować z innymi suplementami, bez obawy skutków ubocznych.
Prostota użytkowania – wystarczy wsypać odżywkę do shakera z wodą, czy mlekiem, kilka razy wstrząsnąć i mamy gotowy preparat.
Świetna alternatywa dla stałego posiłku potreningowego.  


Jakie są wady stosowania odżywek białkowych?

Zbyt duże spożycie białka w trakcie dnia, mówimy tu o przekroczeniu 35% dziennego zapotrzebowania kalorycznego, może wiązać się z bólami głowy, zmęczeniem, niestrawnościami, a w konsekwencji z uszkodzeniem pracy nerek i pośrednio innych narządów. 
Przypominamy również, aby sprawdzać dokładnie skład produktów, ponieważ bardzo często w produkcie białkowym, znajdziemy tak dużą ilość cukrów, tłuszczy i innych dodatków, że tak naprawdę możemy go potraktować jako formę gainera. Najlepiej wybierać produkty, odżywki które zawierają powyżej 85% białka w dawce.


Nasz ranking :

Biotech Iso Whey Zero Lactose Free 2270g
altNAJWYŻSZEJ JAKOŚCI, POZBAWIONY CUKRU, LAKTOZY* ORAZ GLUTENU IZOLAT BIAŁKA SERWATKOWEGO, ZE SKŁADNIKIEM PODSTAWOWYM W POSTACI IZOLATU NATIVE WHEY, DODANYM BCAA ORAZ AMINOKWASAMI.
OCENA
Składnik podstawowy: Izolat Native Whey
Ekstremalnie wysoka zawartość białka
Z dodatkiem aminokwasów: glutaminy i BCAA
Szybkie i łatwe wchłanianie
Bez cukru, laktozy* i glutenu *
Bez środków konserwujących
Bez aspartamu
Produkcja natywnego białka serwatki (Native Whey)
Wyniki biorą swój początek z podstawowych składników.
Nasz Izolat Natywnego Białka Serwatki jest produkowany bezpośrednio ze świeżego mleka po pasteryzacji, mikro- i ultrafiltracji w niskiej temperaturze, a następnie poddany procesowi pulweryzacji w specjalnie przeznaczonych do tego suszarniach. Dzięki tej unikalnej procedurze struktura białka pozostaje zachowana w swojej najpełniejszej formie i pozostaje bogata w immoglobulinę (przeciwciała) i laktoferynę (będącą częścią układu odpornościowego).
ZERO DLA KOMPROMISÓW
Ze względu na wysoką zawartość białka jest to doskonały produkt dla aktywnych osób uprawiających sport lub dla osób ciężko pracujących nad swoją sylwetką, ale także jest pomocne przy kompilowaniu diety.
* Odnosi się do gotowego koktajlu przygotowanego na bazie wody.
1 W jednej porcji (25 g):
94 kcal
21 g białka
z czego 4.5 g BCAA

MyProtein Vegan Blend

alt

Łącząc w pełni naturalny izolat białka z grochu, białko brązowego ryżu i białko z konopi, nasza mieszanka wegańska jest wysokobiałkowym koktajlem stworzonym specjalnie dla wegan - całkowicie pozbawionym soi lub nabiału.
Ta mieszanka zawiera mnóstwo niezbędnych aminokwasów i imponujące 22g białka na porcję - idealną dla wszystkich celów fitness.
 
Jakie są zalety Vegan Blend?
 
Najwyższa zawartość białka, pochodząca ze źródeł roślinnych, przyczynia się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej.
To także świetne źródło BCAA. Są to budulce białka, które składają się na strukturę nowej tkanki mięśniowej - tak ważne niezależnie od celu, czy to utraty wagi, czy tonizacji.
Dodaliśmy także DigeZyme® - dostarczający więcej proteazy niż jakikolwiek inny pokarm trawienny.

OPTIMUM NUTRITION Hydrowhey 
alt


Platinum Hydrowhey® to najbardziej zaawansowane białko serwatki, jakie kiedykolwiek zostało opracowane przez ON. Jednym słowem: doskonałość. Dzięki hydrolizie izolatów białek serwatki, które rozbijają większe białka na mniejsze części, te ultra czyste izolaty serwatkowe mogą szybko dostać się do twojego systemu, umożliwiając mięśniom powrót do zdrowia po ciężkim treningu. Optimum Nutrition ulepszył tą ultra czystą i szybko trawiącą formułę dodając do niej BCAA.

DYMATIZE Iso100 Hydrolyzed
alt
Najlepiej sprzedający się izolat na świecie przed i po treningu! 
Każdy, kto szuka szczupłej i potężnej sylwetki, wie o wyzwaniu, jakim jest optymalizacja wzrostu mięśni i zapewnienie odpowiedniej dawki kalorii dla twoich celów budowy ciała. Wymaga to najwyższej jakości produktu, dostarczając odpowiednią ilość wysokiej jakości białka przy jak najmniejszej ilości nadwyżek kalorii.

ISO100 HYDROLYZED to super premium połączenie hydrolizowanego izolatu białka serwatkowego i izolatu białka serwatki - najbardziej zaawansowanej formuły firmy DYMATIZE. Poprzez enzymatyczną hydrolizę izolat białka serwatkowego rozkłada się na łańcuchy aminokwasów, co ułatwia trawienie. ISO100 HYDROLYZED to doskonały wybór po i nawet przed wyczerpującymi treningami. Wolny od cukru i tłuszczu jest bardzo chudy z mniej niż 116 kcal na porcję po zmieszaniu z wodą.

- Najlepiej sprzedający się izolat na świecie
- "Nagradzany izolat" pięć lat z rzędu (2013-2017)
- 25 g izolatu białka serwatkowego na porcję
- Każda porcja zawiera 5,6-5,8 g BCAA, w tym 2,6-2,7 g kluczowego aminokwasu L-Leucyny, w zależności od smaku
- Bez cukru i tłuszczu oraz poniżej 116 kcal na porcję (zmieszane z wodą)
- Bez glutenu
- Odpowiedni dla wegetarian
- Zakazana substancja testowana przez "Informed-Choice" w celu zapewnienia bezpieczeństwa sportowców i najwyższej jakości
 produktu

TREC ISOLATE 100
altWiecie czym powinien charakteryzować się wysokiej jakości izolat białka? Po pierwsze musi on pochodzić z pełnowartościowego źródła białka. W naturze chyba nie ma białka o lepszym aminogramie jak białka serwatkowe występujące w mleku.Izolat białek serwatkowych stanowi 100% składu białkowego Isolate 100. 
Po drugie izolat białka powinien charakteryzować się maksymalnym zagęszczeniem białka oraz jak najmniejszą zawartością węglowodanów i tłuszczu. Jakże często zdarza się nam kupić zachwalany produkt białkowy, w którym okazuje się, że na 100 g proszku proteinowego przypada nawet 20 g węglowodanów. Czy chcąc uzupełnić dietę w białko potrzeba nam węglowodanów? Przecież one są dosłownie na każdym kroku (ryż, owoce, pieczywo, makarony). Podobnie jest z tłuszczem. Dobry i prawdziwy izolat białka to przynajmniej 90% białka. Reszta składu to marginalne ilości węglowodanów i tłuszczu niezbędne do uzyskania odpowiedniej tekstury i walorów smakowych odżywki. Porcja Isolate 100dostarcza tylko 0,3 g tłuszczu i 0,4 g węglowodanów!.
Szukając dobrej klasy izolatu białka upewnij się, czy producent może poszczycić się wysokiej jakości technologiami produkcyjnymi. W przypadku Isolate 100 firmy Trec zastosowana została, zaawansowana i bezpieczna dla struktury białka, procedura CFM.
 
Ranking został przygotowany na podstawie najlepiej sprzedających się białek. Sprawdź wszystkie produkty z kategorii Białka 


Skorzystaj ze zniżki:
Rabat 10%
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
12
© 2018 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl