ZAMOWIENIE20
Wysyłka zamówień złożonych do godziny 14:00 tego samego dnia!
język:   PolskiAngielskiNiemieckiRosyjski
waluta:  
kraj dostawy:  
Strona główna » Porady dietetyka - propozycje suplementów » Czym jest wspaniały korzeń Smilax?

Filtruj produkty

Kategorie

Czym jest wspaniały korzeń Smilax?

Data dodania: 30-01-2021

CZYM JEST WSPANIAŁY KORZEŃ SMILAX?

 

Sarsaparilla to tropikalna roślina z rodzaju Smilax. Pnąca, drzewiasta winorośl rośnie głęboko w koronie lasu deszczowego. Pochodzi z Ameryki Południowej, Jamajki, Karaibów, Meksyku, Hondurasu i Indii Zachodnich.

 

Wiele gatunków Smilax należy do kategorii sarsaparilla, w tym m.in.:

 

- S. officinalis,

- S. japicanga,

- S. febrifuga,

- S. regelii,

- S. aristolochiaefolia,

- S. ornata,

- S. glabra,

 

Należy wspomnieć, że od wieków rdzenni mieszkańcy na całym świecie używali korzenie tej rośliny do leczenia następującego rodzaju schorzeń:

- problemy ze stawami (artretyzm),

- problemy skórne (łuszczyca, egzema i zapalenie skóry).

 

Uważano również, że korzeń leczy trąd ze względu na jego właściwości „oczyszczające krew”. Sarsaparilla została później wprowadzona do medycyny europejskiej i ostatecznie zarejestrowana jako zioło w Farmakopei Stanów Zjednoczonych do leczenia kiły.

 

Sarsaparilla ma wiele różnych nazw, w zależności od języka i kraju pochodzenia. Niektóre inne nazwy substancji to:salsaparrilha, khao jen, saparna, smilax, jupicanga, liseron epineux.

 • W chwili obecnej ten produkt warty jest stosowania, gdyż uważa się go za świetne źródło minerałów takich jak: krzem, siarka, cynk, sód, jod, żelazo, miedź, mangan.
 • Ponadto zawiera w sobie witaminy z grupy A, B,C,D.
 • Jako suplement dostarcza do organizmu wiele cennych związków w tym: fitosteroli, polisacharydów, aminokwasów oraz licznych alkaloidów, dzięki którym poprawia się samopoczucie fizyczne.
 • W jej skład wchodzą także sarsapogeniny, które stanowią odpowiednik androgenów. To z kolej wpływa na popęd seksualny oraz potencję. Dzięki najwyższej jakości suplementu nasze zdrowie organizmu z pewnością się polepszy.

 

 

NAPÓJ SARSAPARILLA

 

Sarsaparilla to również potoczna nazwa napoju bezalkoholowego, który był popularny na początku XIX wieku. Napój był używany jako domowy środek leczniczy, a dodatkowo często podawano go w barach. Wbrew powszechnemu przekonaniu napój bezalkoholowy sarsaparilla był zwykle wytwarzany z innej rośliny zwanej sasafrasem. Opisywano go jako specyfik podobny w smaku do piwa korzennego lub brzozowego. Napój jest nadal popularny w niektórych krajach Azji Południowo-Wschodniej, ale nie jest już powszechny w Stanach Zjednoczonych. Chociaż można go znaleźć w Internecie i w specjalistycznych sklepach. Dzisiejsze napoje sarsaparilla w rzeczywistości nie zawierają czynnej substancji ani sasafrasów. Zamiast tego zawierają naturalne i sztuczne aromaty naśladujące smak tejże rośliny.

 

 

NA CO WPŁYWA SARSAPARILLA - WŁAŚCIWOŚCI PROZDROWOTNE

 

Sarsaparilla zawiera bogactwo roślinnych substancji chemicznych, które mają korzystny wpływ na organizm człowieka. Substancje chemiczne znane jako saponiny mogą pomóc zmniejszyć ból stawów i swędzenie skóry, a także zabić bakterie. Inne substancje chemiczne mogą być pomocne w zmniejszaniu stanu zapalnego i ochronie wątroby przed uszkodzeniem. Należy zauważyć, że badania na ludziach dotyczące tych twierdzeń są albo bardzo stare, albo ich brakuje. W badaniach, o których mowa poniżej, wykorzystano poszczególne aktywne składniki tej rośliny, badania poszczególnych komórek lub badania na myszach. Niemniej jednak - dotychczasowe wyniki badań wskazują, że warto stosować ten suplement.

 • Leczenie łuszczycy - Zalety korzenia w leczeniu łuszczycy zostały udokumentowane dziesiątki lat temu. Jedno z badań Trusted Source wykazało, że sarsaparilla radykalnie poprawiła zmiany skórne u osób z łuszczycą. Naukowcy postawili hipotezę, że jeden z głównych steroidów sarsaparilli, zwany sarsaponiną, jest w stanie wiązać się z endotoksynami odpowiedzialnymi za zmiany u pacjentów z łuszczycą i usuwać je z organizmu.
 • Leczenie Atretyzmu - Sarsaparilla jest silnym środkiem przeciwzapalnym. Ten czynnik sprawia, że jest ona również przydatna w leczeniu stanów zapalnych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, innych przyczyn bólu stawów i obrzęku spowodowanego dną.
 • Leczenie Kiły - Sarsaparilla wykazuje aktywność przeciwko szkodliwym bakteriom i innym mikroorganizmom, które zaatakowały organizm. Chociaż może nie działać tak dobrze, jak współczesne antybiotyki i leki przeciwgrzybicze, jest ona stosowana od wieków w leczeniu głównych chorób, takich jak trąd i kiła. Kiła jest chorobą przenoszoną drogą płciową, wywoływaną przez bakterię. Trąd to kolejna wyniszczająca infekcja wywoływana przez bakterie.

 

W ostatnich badaniach udokumentowano przeciwbakteryjne działanie tego produktu. W jednej pracy przyjrzano się aktywności ponad 60 różnych związków fenolowych wyizolowanych z sarsaparilli. Naukowcy przetestowali te związki na sześciu typach bakterii i jednym grzybie. W badaniu znaleziono 18 związków, które wykazały działanie przeciwdrobnoustrojowe na bakterie i jeden na grzyby.
 

 • Wspomaganie leczenia nowotworów - Niedawne badania wykazały, że sarsaparilla ma właściwości przeciwnowotworowe w liniach komórkowych wielu typów raka u myszy. Badania przedkliniczne dotyczące guzów raka piersi i raka wątroby również wykazały przeciwnowotworowe właściwości sarsaparilli. Potrzebne są dalsze badania, aby dowiedzieć się, czy sarsaparilla może być stosowana w profilaktyce i leczeniu raka.
 • Ochrona wątroby - Sarsaparilla wykazuje również działanie ochronne na wątrobę. Badania przeprowadzone na szczurach z uszkodzeniem wątroby wykazały, że związki bogate w flawonoidy z sarsaparilli były w stanie odwrócić uszkodzenie wątroby i pomóc jej w najlepszym funkcjonowaniu.

 

Poprawa biodostępności innych suplementów - Sarsaparilla jest stosowana w mieszankach ziołowych jako „synergetyk”. Innymi słowy, uważa się, że saponiny znajdujące się w sarsaparilli zwiększają biodostępność i wchłanianie innych ziół.

 

Zwiększenie masy mięśniowej - Twierdzeniem, które nauka odrzuca, jest to, że organizm może używać sarsaparilli w taki sam sposób, w jaki używa sterydów anabolicznych, aby zwiększyć masę mięśniową podczas ćwiczeń. Te typy sterydów nie występują w sarsaparilli, więc twierdzenie to jest bardzo mało prawdopodobne. W praktyce jednak sarsaparilla połączona z innymi suplementami diety, których zadaniem jest zwiększenie masy mięśniowej ciała, może pomóc wzmocnić ich działanie.

 

 

SKUTKI UBOCZNE

 

Nie są znane żadne skutki uboczne stosowania sarsaparilli. Musimy zaznaczyć jednak, że przyjmowanie dużej ilości saponin może powodować podrażnienie żołądka. Należy pamiętać, że amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie reguluje przepisów dotyczących ziół i suplementów oraz nie są one poddawane rygorystycznym testom bezpieczeństwa i skuteczności przed wprowadzeniem do obrotu.

 

Sarsaparilla może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami. Może zwiększyć zdolność organizmu do wchłaniania innych leków. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane podczas przyjmowania sarsaparilli.

 

 

PRZECIWWSKAZANIA

 

Nie przeprowadzono żadnych badań, które wykazałyby, że sarsaparilla jest bezpieczna dla matek w ciąży lub karmiących piersią. Należy zachować ostrożność i unikać roślin leczniczych, takich jak sarsaparilla, chyba że zaleci to lekarz.

 

 

JAK DAWKOWAĆ SARSAPARILLĘ?

 

Jak dotąd nie ma zalecanej dawki sarsaparilli. Ilości w preparatach suplementów są różne i dość często konkretne dawki nie są wymienione na etykiecie. Efekt sarsaparilli może się różnić w zależności od tego, jaki konkretny rodzaj rośliny sarsaparilla jest używany oraz w zależności od tego, które części są włączone. Korzeń jest najczęściej używany w medycynie, ale czasami można również znaleźć liście lub jagody. Jeśli rozważasz suplementację sarsaparilli, koniecznie porozmawiaj ze swoim lekarzem i farmaceutą o dawkach oraz postaciach, a także o wszelkich potencjalnych zagrożeniach wynikających z historii choroby i przyjmowanych leków.

 

 

W JAKIEJ FORMIE MOŻNA KUPIĆ PRODUKT?

 

Możesz znaleźć suplementy sarsaparilla w wielu formach, w tym w kapsułkach, tabletkach, nalewkach i proszkach. Nowoczesne formy napoju zwane sarsaparilla na ogół nie zawierają żadnej części rośliny - może nawet nie zawierać rośliny, z której napój był produkowany w przeszłości (sasafras). Zamiast tego większość z nich zawiera teraz sztuczne aromaty. Oznacza to, że picie sody sarsaparilla nie przyniesie takich samych korzyści, jak spożywanie korzenia.

 

Jeśli chcesz wziąć sarsaparillę jako lekarstwo na chorobę, to powinieneś porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem terapii. Chociaż wykazano, że sarsaparilla pomaga w niektórych problemach zdrowotnych, to w praktyce może ona nie być najskuteczniejszym sposobem leczenia osoby w konkretnym stanie i schorzeniu. Nawet jeśli uważasz, że sarsaparilla pomoże, lekarz może zalecić stosowanie sarsaparilli tylko w połączeniu z nowoczesnymi metodami leczenia lub wcale. Pamiętajmy, aby nasz produkt cechowała odpowiednia jakość.


MEDICA HERBS Sarsaparilla 450mg (Kolcorośl) 60 Kapsułek
altMEDVERITA Sarsaparilla ekstrakt 10% polifenoli 120 Kapsułek
alt

 

Skorzystaj ze zniżki:


 

ŹRÓDŁO:

 1. Castleman, Michael, and Michael Castleman. The New Healing Herbs: the Classic Guide to Nature's Best Medicines Featuring the Top 100 Time-tested Herbs. Emmaus, Pa.: Rodale, 2001. Print.
 2. Cichoke, Anthony J. Secrets of Native American Herbal Remedies: a Comprehensive Guide to the Native American Tradition of Using Herbs and the Mind/body/spirit Connection for Improving Health and Well-being. New York: Avery, 2001. Google Books. Web.
 3. Smith, Andrew F. The Oxford Companion to American Food and Drink. Oxford: Oxford UP, 2007. Print.

 

AUTOR:

Patryk Chodyniecki. Pasjonat kulturystyki, pływania oraz sportów walki. Od ponad 10 lat uprawia amatorsko sporty siłowe, które lubi łączyć na zmianę z boksem, MMA oraz pływaniem. Interesuje się również szeroko pojętą suplementacją oraz dietetyką, którą sukcesywnie wdraża w swoje treningi.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady dietetyka - propozycje suplementów
 • 6 PAK Nutrition
 • ADAMED
 • ALINESS
 • ALTRIENT LIVON LABS™
 • APPLIED NUTRITION
 • AQUASOOL
 • Art of Nature Mastiha
 • ASEPTA
 • Aura Herbals
 • AVITALE
 • BabyStart
 • BAUSCH & LOMB
 • BAYER
 • BEBILON
 • Best Joy
 • Bio-Kult
 • BIOCODEX
 • BioGaia
 • BIOLATTE
 • BIOMED
 • BIOTECH USA
 • BIOTON
 • BPS Pharma
 • CannabiGold
 • CARLSON LABS
 • Carnomed
 • CEDERROTH
 • CELLUCOR
 • CHILDLIFE
 • COCONAUT®
 • COLWAY
 • CORAL CLUB
 • DASHRADE
 • DaVinci Laboratories
 • DEDICATED NUTRITION
 • DIET-FOOD
 • DOCTOR LIFE
 • Doctor's Best
 • DORIAN YATES
 • DR ENZMANN
 • DR JACOBS
 • Dr. Mercola
 • Dr.OHHIRA®
 • Duo Life
 • DYMATIZE
 • EkaMedica
 • ENERVIT
 • ENFAMIL
 • Enzymedica
 • ESTABIOM
 • EstroVita
 • FA NUTRITION
 • Ferring Pharmaceuticals
 • FLC PHARMA
 • FoodForce
 • ForMeds
 • FORMOTIVA
 • FOUR SIGMATIC
 • Franky's Bakery
 • Gaia Herbs
 • GARDEN OF LIFE
 • Genactiv
 • Gengigel
 • GEONATURALS
 • Good Health Naturally
 • HANOJU
 • Health Labs
 • HEPATICA
 • HERBAPOL Poznań
 • HIGH5
 • HIMALAYA
 • HIPP
 • Holistic
 • Immunotec
 • Imunoglukan P4H
 • INDIA COSMETICS
 • Integrative Therapeutics
 • INTENSON
 • Invent Farm
 • Invex Remedies
 • JARROW FORMULAS
 • Jell-O
 • KIKI Health
 • KRKA-POLSKA Sp. z o.o.
 • LAB ONE
 • LABORELL
 • LABS212
 • LIERAC
 • Life Extension
 • Living Food
 • LR
 • Manuka Health
 • MARINEX
 • MARS PROTEIN
 • MASS-ZONE
 • Medica Herbs
 • MEDICALINE
 • MEDVERITA
 • MERCK
 • MIRALEX
 • MITO – PHARMA®
 • Mollers Tran
 • MOTION NUTRITION
 • MRM
 • MUSCLETECH
 • MUSTELA
 • MUTANT
 • MY PROTEIN
 • MYLAN
 • NARINE
 • NATROL
 • NATURE SCIENCE
 • NATURE'S ANSWER
 • Nature's Sunshine
 • NATURE'S WAY
 • NeoCell
 • NESTLE
 • NORDIC NATURALS
 • NORSA PHARMA
 • NOW FOODS
 • NOW PETS
 • NUTRAMIGEN
 • NUTREND
 • NUTREX RESEARCH
 • NutriCology
 • Nutropharma
 • OLEOFARM
 • OLI OLI
 • OLIMP
 • OMNi-BiOTiC®
 • OPTIMUM NUTRITION
 • ORKLA HEALTH
 • OSTROVIT
 • Oura Labs
 • Panaseus
 • PANDY PROTEIN
 • Pharma Nord
 • PHARMABEST
 • PHARMOVIT
 • PHOENIX NUTRITION
 • PHYTOCEUTIC
 • PiLeJe
 • PLATINUM CBD
 • POLPHARMA
 • Polski Lek S.A.
 • POWERBAR
 • PURE LABS
 • Purely Inspired
 • PURITAN'S PRIDE
 • QPHARMA
 • QUICKSILVER SCIENTIFIC
 • RCSS
 • Redfood
 • REVALID
 • Salus-Haus
 • SANDOZ
 • Sanofi Aventis
 • SANPROBI
 • SCI TEC
 • SCIENCE IN SPORT (SIS)
 • Scivation
 • SD Pharmaceuticals
 • SEEKING HEALTH
 • SINGULARIS
 • SKARBY POLESIA
 • SMART PHARMA Sp. z o.o.
 • SOLARAY
 • SOLGAR
 • SOURCE NATURALS
 • SPORT DEFINITION
 • Sports Research
 • STADA
 • STANLAB
 • SWANSON
 • TAKEDA Polska sp. z o.o.
 • TARGROCH
 • TERRANOVA
 • Teva
 • The Q
 • THORNE RESEARCH
 • TOTUM SPORT
 • TREC
 • UNIVERSAL NUTRITION
 • USP Zdrowie
 • VISANTO
 • VITAL PROTEINS
 • Vitamins Because
 • VODAVODA
 • Warrior
 • WEIDER
 • YANGO
 • Yummy Sports
 • Zein Pharma
© 2021 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl