język:   PolskiAngielski
waluta:  
Strona główna1 » Porady dietetyka - propozycje suplementów

Filtruj produkty

KategorieKategorie

Porady dietetyka - propozycje suplementów


Babka Płesznik - nasiona zdrowia!

Babka płesznik jest substancją roślinną, której owoce posiadają niesamowite nasiona. To właśnie ten składnik wykazuje bardzo mocne działanie prozdrowotne. Działają one oczyszczająco, wspomagają pracę układu pokarmowego, odchudzają i polepszają stan naszej odporności. W dobie chemicznie przetwarzanych suplementów sportowcy, a także osoby chcące zadbać o swoje zdrowie coraz częściej sięgają po produkty pochodzenia roślinnego. Są one gwarancją naturalnego pochodzenia, które coraz częściej odgrywa rolę w zdrowej
i zbilansowanej diecie. Dlaczego zatem warto poznać babkę płesznik?
Babka Płesznik - nasiona zdrowia!
Wyświetleń: 64

PRZYŚPIESZ REGENERACJĘ MIĘŚNI ZA POMOCĄ ROLOWANIA

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki oraz poprawa osiągów zależy nie tylko od diety, ale i od regularnej aktywności fizycznej. Ważnym elementem treningu jest nie tylko poprawne i dokładne wykonywanie ćwiczeń przewidzianych w planie treningowym, ale również istotną rolę pełni regeneracja. Podczas treningu stymulowany jest wzrost tkanki mięśniowej, natomiast to w trakcie regeneracji odbywa się jej odbudowa, a w konsekwencji wzrost. Jednym ze sposobów na przyśpieszenie regeneracji mięśni jest ich rolowanie. W dzisiejszych czasach umniejsza się istotę rolowania mięśni, a należy pamiętać, że jest ona niezwykle pomocna. Nie ma jednej reguły, w jakim czasie należy rolować mięśnie, ponieważ rolować mięśnie można wykonywać zarówno przed, jak i po treningu. Używając rollera regularnie m.in. kilka razy w tygodniu, minimalizujemy ból mięśni, przyspieszamy regenerację, a co również istotne zwiększamy elastyczność swych mięśni.
PRZYŚPIESZ REGENERACJĘ MIĘŚNI ZA POMOCĄ ROLOWANIA
Wyświetleń: 80

NADMIAR WODY W ORGANIZMIE, CZYLI RETENCJA WODY

Powszechnie przyjmuje się, że woda stanowić może od około 45% do aż 80% masy ciała dorosłej osoby, a jej dokładna ilość wynika z prowadzonego trybu życia oraz stosowanej diety. Mimo swych wielu pozytywnych dla organizmu właściwości i wskazań do codziennego spożycia, woda związana może być z niekorzystnym zjawiskiem, jakim jest retencja wody, czyli zatrzymanie się wody w naszym organizmie. Przyczyn może być wiele, począwszy od zmiany estetyki naszego ciała tj. gwałtowny wzrost wagi z dnia na dzień i związane z tym wahania, cellulit, opuchlizna oczu czy nóg w okolicach kostek.
NADMIAR WODY W ORGANIZMIE, CZYLI  RETENCJA WODY
Wyświetleń: 60

Waskularyzacja - czyli sposób na wyżyłowaną sylwetkę!

Jedni uprawiają sport w celach zdrowotnych, dla lepszego samopoczucia, z pasji czy po prostu dla zabicia czasu. Inni z kolei trenują ściśle po to, by móc cieszyć się wspaniałą, wręcz idealną sylwetkę, której każdy będzie im zazdrościł i patrzył na nich z podziwem. Nie ulega wątpliwości, że mięśnie bez widocznych żył sprawiają wrażenie dużej napompowanej piłki, mogącej w każdej chwili pęknąć. Zarówno część mężczyzn, ale także i grupa kobiet jest zdania, że odpowiednia definicja mięśniowa z mocno uwidocznionymi żyłami jest szczytem doskonałości, jeśli chodzi o sylwetkę, co uzasadnia tym samym szerokie zainteresowanie w zakresie poprawy wyglądu naczyń krwionośnych.
Waskularyzacja - czyli sposób na wyżyłowaną sylwetkę!
Wyświetleń: 44

Co to jest Cheat Day?

Wiele rozmaitych diet narzuca dla naszego organizmu konkretny rygor, który powinien zapewnić Nam utratę zbędnych kilogramów. W ciągu całej doby bardzo często jesteśmy kuszeni przez niezdrowe przekąski i produkty, które zapełniają nie tylko witryny sklepowe, lecz również pojawiają się w telewizji i internecie. To powoduje, że z czasem mamy coraz większą ochotę na jakiekolwiek odstępstwo od diety i zjedzenie tego, na co akurat mamy ochotę, mimo, że znamy szkodliwość produktu. Rozwiązaniem dla psychologicznych rozterek jest tzw. Cheat Day.
Głównymi założeniami większości diet są zakazy dotyczące spożywania jakichkolwiek innych pokarmów, niż te, które mają nam zapewnić odpowiednią sylwetkę. Strategia wprowadzenia Cheat Day jest trochę inna w swoim założeniu. Gdy zwyczaje żywieniowe są monotonne i niepraktyczne, to bardzo ciężko realnie wprowadzić je w swoje życie. Należy w takim wypadku uświadomić sobie, że dieta nie powinna być katorgą stosowaną przez krótki czas, lecz sposobem na prowadzenie zdrowego stylu życia.
Co to jest Cheat Day?
Wyświetleń: 73

Tarczyca - dbając o nią, dbasz o cały organizm!

Na te i inne pytania nie każdy jest w stanie odpowiedzieć. Rola tarczycy w organizmie człowieka jest jednak na tyle istotna, że wręcz obowiązkiem każdego powinno być posiadanie ogólnej wiedzy na temat tego narządu, aby być świadomym jego wpływu na człowieka oraz zagrożeń wynikających w przypadku jego zaniedbania. Jeżeli dopada Cię bezsenność, masz obniżony nastrój lub problemy żołądkowe – niewykluczone, że przyczyna leży w pracy tarczycy, a nie jedynie w kwestii niewłaściwej diety, stresowej pracy czy ciągłego zmęczenia.

Tarczyca - dbając o nią, dbasz o cały organizm!
Wyświetleń: 165

Czym jest dieta Intermittent fasting?

Intermittent fasting jest określonym sposobem odżwiania, którego założeniem jest przyjmowanie produktów i substancji odżywczych o określonej porze czasu w ciągu doby lub tygodnia. W pozostałym zakresie czasu nie przyjmuje jakichkolwiek innych pokarmów. Są różne formy tego rodzaju postu przerywanego. Najpopularniejszą metodą stosowania takiej diety jest wersja 16/8, która polega na tym, że jemy w ciągu 8 h posiłki, a przez 16 h pościmy. Przekładając to na praktykę można uznać, że poranny posiłek zostaje opuszczony, a pierwszy pokarm zostaje spożyty dopiero w południe. Ostatnie jedzenie w takim przypadku należy przyjąć około godziny 20:00. Zapotrzebowanie żywieniowe powinno być dostosowane indywidualnie w zależności od trybu życia danej osoby. Podczas posiłków należy odpowiednio zbilansować i ułożyć ich skład, aby substancje odżywcze mogły zaspokoić nasze aktualne zapotrzebowanie na energię. Istnieje również wersja bardziej „hardkorowa” diety, która polega na skróceniu okna żywieniowego do 4h i wydłużeniu postu do 20 h. Oprócz różnicy dobowej, występuje również program 5/2, który opiera się na solidnej restrykcji kalorycznej trwającej 2 dni w tygodniu, a pozostałe 5 dni stosuje się normalną dietę.
Czym jest dieta Intermittent fasting?
Wyświetleń: 65

Ocet jabłkowy, czyli cudotwórca dla sylwetki!

Każdy marzy o cudownej sylwetce, czyli o takiej, którą inni będą podziwiać, a część z nich pytać o sposób na jej osiągnięcie. Przy dzisiejszym rozwoju nauki i techniki istnieje wiele środków, pozwalających osiągnąć założone cele w ekspresowym tempie. Nie można jednak zapominać o środkach naturalnych, jakim jest m.in. ocet jabłkowy. Gwiazdy go pokochały, my dopiero się z nim zapoznajemy i oceniając rezultaty coraz bardziej się do niego przekonujemy. Z uwagi na swoje właściwości ocet jabłkowy śmiało można nazwać „cudotwórcą dla sylwetki”.
Ocet jabłkowy, czyli cudotwórca dla sylwetki!
Wyświetleń: 134

Metionina, czyli aminokwas niedoceniony

Metionina to niezbędny, choć zarazem jeden z najbardziej niedocenianych aminokwas, nierozerwalnie związany z homocysteiną, czyli aminokwasem, który w nadmiarze zwiększa ryzyko wystąpienia chorób naczyniowo-sercowych takich jak np. miażdżyca. Jest to jedna z chorób, której z pewnością nie należy bagatelizować, co więcej obowiązkiem każdego z nas powinno być podjęcie wszelkich środków, by ją zwalczać, a najlepiej oczywiście zapobiec. Jednym z takich sposób jest metionina, zatem warto zapoznać się z właściwościami tego aminokwasu, a przede wszystkim zrozumieć, dlaczego jest on nam niezwykle potrzebny, by skutecznie walczyć z nadmiarem homocysteiny.
 
Metionina, czyli aminokwas niedoceniony
Wyświetleń: 169

Maltodekstryna – efekt procesu hydrolizy skrobi

Ilu z nas sprawdzając etykiety kupowanych produktów spożywczych, napotyka nieznane dotąd wcześniej nazwy związków chemicznych? Nauka czy technologia rozwijają się w piorunującym tempie, nie tylko dostarczając człowiekowi nowej porcji wiedzy, ale także tworząc produkty modyfikowane, posiadające na wyższym poziomie właściwości i parametry technologiczne w porównaniu do tych zawartych w produktach wyjściowych, spotykanych na co dzień. Jednym z takich produktów zmodyfikowanych, powstającym w wyniku hydrolizy skleikowanej skrobi, jest maltodekstryna.
Maltodekstryna – efekt procesu hydrolizy skrobi
Wyświetleń: 249

Olej z Wiesiołka - czy tłuszcz może być zdrowy?

Zarówno w gazetach, jak i Internecie można coraz częściej natknąć się na temat spalania tkanki tłuszczowej za pomocą zdrowych tłuszczów. Popularność zdobywają prozdrowotne oleje, które stosowane są nie tylko w kosmetyce, ale również jako suplementy wspierające leczenie rozmaitych schorzeń. Takim produktem jest olej z wiesiołka.
Olej z Wiesiołka - czy tłuszcz może być zdrowy?
Wyświetleń: 148

Moringa - pradawna roślina o ponadczasowym zastosowaniu

Większość obecnych lekarstw zawdzięczamy roślinnym odkryciom naszych przodków. Natura od setek lat daje możliwość pozyskiwania medykamentów z roślin. Taka kolej rzeczy prowadzi do tego, że najskuteczniejszą i jednocześnie najmniej przetworzoną formą leków są różne formy roślin. Oprócz kory, liści, czy korzeni można również wykorzystywać inne elementy budowy drzew, które w dawnych czasach nie były znane. Obróbka chemiczno-termincza, a także przeprowadzanie regularnych badań doprowadziła do zmaksymalizowania pozytywnych efektów stosowania ziołolecznictwa. Jednym z najskuteczniejszych ziołowych suplementów jest Moringa, którą można stosować w rozmaitej formie.
Moringa - pradawna roślina o ponadczasowym zastosowaniu
Wyświetleń: 923

Era suplementów wspomagających ogólną pracę organizmu - Fosfatydyloseryna

Odpowiednio zbilansowana gospodarka hormonalna stanowi podstawę do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Cały system nerwowy oparty o wiele komórek, które przekazują wszelkie informacji do naszego ciała uzależniony jest od odpowiednio zbilansowanej diety i wielu substancji odżywczych. Aby chronić nasze komórki i czuwać nad odpowiednim poziomem hormonalnym naszego organizmu warto zaopatrzyć się w suplement, który taką rolę spełni. Z pewnością jest nim fosfatydyloseryna.
Era suplementów wspomagających ogólną pracę organizmu - Fosfatydyloseryna
Wyświetleń: 445

Modulatory Homocysteiny

Homocysteina jest aminokwasem, którego nazwa nie jest kojarzona przez większość osób. Jednak ta sama większość ludzi zna pojęcie i negatywne skutki cholesterolu, który z roku na rok zwiększa liczbę zachorowań na zawały serca, wylewy i udary. Nieregulowana Homocysteina powolnym krokiem zmierza na podium pod względem wytwarzania przyczyn cięższych chorób układu krwionośnego wśród ludzi pomimo tego, że wciąż nie jest rozpowszechnionym powodem wielu powikłań. Ze względu na nieskomplikowany charakter badań, a także metody leczenia warto zapoznać się z konstrukcją tego aminokwasu.
Modulatory Homocysteiny
Wyświetleń: 334

Białko bez laktozy

Coraz powszechniej spotykanym schorzeniem jest nietolerancja laktozy, czyli białek mleka. Co za tym idzie, problem występuje także przy suplementacji odżywkami przedtreningowymi i potreningowymi. Białko dla sportowców zazwyczaj zawiera w swoim składzie laktozę. Produkt taki może spowodować duże rewolucje i efekt odwrotny od zamierzonego u osób korzystających z takich produktów. W poniższym artykule przedstawię, na czym polega problem z nietolerancją laktozy, czym różni się nietolerancja laktozy od alergii na białka mleka krowiego, a także z jakich produktów można korzystać zamiennie. Które produkty są najlepsze dla sportowców, wegan, czy osób chcących korzystać z produktów bez kazeiny i bez glutenu.
Białko bez laktozy
Wyświetleń: 290

Berberyna i jej działanie

Wiele suplementów diety, a także lekarstw jest pochodzenia naturalnego. Od tysięcy lat medycyna opierała się głównie na substancjach roślinnych, które stosowane były jako leki, wspomagacze, a także trucizny. Stosowanie nieprzetworzonych substancji niesie za sobą wiele zalet, które z pewnością zadowolą nie tylko osoby zainteresowane medycyną naturalną, lecz również sportem. Berberyna na polskim rynku jest od kilku lat, jednak ten suplement staje się coraz popularniejszy nie tylko w kręgu osób „chorowitych” ale również wśród tych, które chcą zadbać o swoją odporność, a nawet polepszyć sylwetkę. Jakie właściwości kryje w sobie ten suplement i jakie są jego zalety? O tym dowiedzą się Państwo w poniższym artykule.
Berberyna i jej działanie
Wyświetleń: 865

Cytrulina – bezpieczny aminokwas wspomagający treningi

Budowanie sylwetki nie opiera się jedynie na zwiększaniu masy mięśniowej, ale również na polepszeniu ogólnej formy organizmu. W przypadku prowadzenia intensywnego programu treningowego połączonego ze zoptymalizowaną dietą nasze włókna mięśniowe powinny być na bieżąco „naprawiane” po występowaniu ich uszkodzeń. Niestety powstające w naszym organizmie zakwasy bardzo często doprowadzają do obniżenia siły oraz wytrzymałości na treningu, a co za tym idzie do zmniejszenia jego jakości. Jest jednak suplement, który odpowiada za polepszenie regeneracji potreningowej nawet w przypadku skrajnie wyczerpujących ćwiczeń. Substancją, która może być remedium na tego typu dolegliwość jest Cytrulina.
Cytrulina – bezpieczny aminokwas wspomagający treningi
Wyświetleń: 614

Różeniec górski (Rhodiola Rosea) - właściwości i działanie

Okres przesilenia wiosennego potrafi nas osłabiać, powodując senność, zmiany depresyjne, brak energii i chęci do życia. Często też w tym okresie jesteśmy narażeni na nadmierny stres. Warto sięgnąć po naturalny produkt, jakim jest różeniec górski, który pomoże zminimalizować skutki nadmiernego stresu.
Różeniec górski (Rhodiola Rosea) - właściwości i działanie
Wyświetleń: 343

Johimbina- skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Światowa Organizacja Zdrowia na skutek przeprowadzonych badań wskazuje, że w ciągu ostatnich dwudziestu lat liczba osób, które cierpią na nadwagę uległa potrojeniu. Niestety ten problem nie ominął Polski. Ponad 60% mężczyzn i około 50% kobiet cierpi na nadwagę lub otyłość. Na szczęście od kilku lat rozwija się w polskim społeczeństwie świadomość na temat dietetyki oraz sportu. Powstające hurtowo siłownie oraz wzrost liczby użytkowników na portalach społecznościowych, którzy promują zdrowy tryb życia powodują, że coraz więcej osób zainteresowanych jest rozwojem swojej sylwetki. Warto zaznaczyć, że samymi treningami bardzo ciężko jest pozbyć się tkanki tłuszczowej. Głównym powodem utraty wagi jest przede wszystkim zdrowe odżywianie, które powinno być odpowiednio zbilansowane i uzupełnione o skuteczną suplementację. Odpowiedni spalacz tłuszczu z pewnością przyspieszy proces jego redukcji. Takim środkiem jest z pewnością Johimbina.
Johimbina- skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?
Wyświetleń: 277

Grzyby lecznicze i ich właściwości

Bardzo często zajmujemy się leczeniem za pomocą ziół, suplementów, a zapominamy o grzybach. Mykoterapia, jest inaczej dziedziną zajmująca się leczeniem grzybami. Medycyna naturalna od lat zna właściwości fungoterapii i potrafi z nich korzystać. Najpopularniejsze leczenie grzybami jest na Dalekim Wschodzie, a dokładniej w Chinach. Najbardziej popularne rodzaje grzybów leczniczych to: reishi, shiitake i mitake.
Grzyby lecznicze i ich właściwości
Wyświetleń: 107

Co jeść na redukcji?

Początek roku i pytanie powracające jak bumerang, mianowicie co jeść na redukcji? Jak zabrać się do tej redukcji, żeby była skuteczna, a co najważniejsze trwała i bez efektów jojo? Jak pozbyć się uciążliwej tkanki tłuszczowej?

Zmiany, zmiany. To słowo, które podczas redukcji będzie Ci towarzyszyć, ale co najważniejsze, powinno Ci towarzyszyć słowo ZAMIANY. Nie tylko na czystej eliminacji człowiek funkcjonuje, nie wystarczy tylko odjąć, trzeba też coś dodać, a więc zamienić. Warto pamiętać o tym, gdyż to właśnie nadmierna i nieskuteczna redukcja bez wyrobienia zdrowych nawyków żywieniowych, skutkuje tak powszechnym efektem jojo. Zdrowe odżywianie to najlepsze rozwiązanie na redukcję tkanki tłuszczowej na zawsze!
Co jeść na redukcji?
Wyświetleń: 377

Dekstroza - cukier prosty

Dekstroza to nic innego jak D-glukoza, czyli prawoskrętna wersja glukozy, która funkcjonuje pod nazwą cukru gronowego. Oznacza to, że jest to izomer optyczny glukozy, związki chemiczne wykazują różną aktywność ze względu na izomerię optyczną. Różni ich więc tylko budowa przestrzenna. Wytwarzana jest w procesie fotosyntezy przez rośliny zielone. Znana jest tego, że jest najlepszym transporterem kreatyny do mięśni. Cukier ten mocno podnosi poziom insuliny ze względu na wysoki indeks glikemiczny. Dzięki tej właściwości mocno podnosi kaloryczność energetyczną, wpływa na rozwój siły i masy mięśniowej. Stąd najczęstszą grupą zainteresowaną dekstrozą są kulturyści.
Dekstroza - cukier prosty
Wyświetleń: 656

MSM - organiczny związek siarki

MSM - siarka organiczna. Zapewne wiesz, że siarka jest pierwiastkiem występującym w naszym organizmie. Pozyskujemy ją z pokarmów. Większość rzeczy, które spożywamy, zawiera ją w śladowych ilościach. Proces przetwarzania żywności dodatkowo obniża zawartość siarki organicznej w pokarmie. Związek siarki odkłada się w kościach i mięśniach. Dzięki temu, że siarka organiczna jest tam dostępna, możliwe jest prawidłowe funkcjonowanie stawów, kości i mięśni.
 
MSM - organiczny związek siarki
Wyświetleń: 1857

Kwasy tłuszczowe DHA dla dzieci

Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje dziecko otrzymuje wszystkie niezbędne składniki do rozwoju z diety, ten artykuł jest dla Ciebie. W poniższym artykule skupimy się na jednym z kwasów omega 3- DHA. W Polsce średnio przeciętne dziecko zjada 20 razy mniej kwasów DHA, niż wynosi jego zapotrzebowanie. Średnie spożycie kształtuje się w okolicach 10 mg na dobę w wieku 1-3 lat, pożądana dawka to aż 150-200mg/dobę!! Co więc zrobić, aby wzbogacić dietę dziecka w DHA? Jak wybierać produkty?
Kwasy tłuszczowe DHA dla dzieci
Wyświetleń: 176

Refeed Day

Jest to dzień albo określony czas, kiedy zwiększasz ilość węglowodanów, tłuszczu, obcinając ilość białka. Nie myl tego zabiegu z cheat dayem. Podczas refeed day uzupełniasz brak węglowodanów, ale dalej zwracasz uwagę na jakość produktu, co ważniejsze, im lepiej zaplanowany refeed tym większe efekty można osiągnąć. 

Oprócz samej redukcji najważniejszą zaletą refeed day, jest ulga i odpoczynek dla głowy. To dzięki temu, możesz sobie odpuścić, większa podaż węglowodanów sprawi, że poprawi się też nastrój, a co najważniejsze całkiem możliwe, że gospodarka hormonalna poprawi swoje funkcjonowanie. Co za tym idzie, zauważa się poprawę libido i samopoczucia, a to podczas redukcji i spadków motywacji jest szalenie ważne. 

Nie bez znaczenia jest także poprawa wydajności na treningach, zauważysz zwiększenie ilości siły więc i spontaniczne spalanie będzie większe przez poprawienie spontanicznego wysiłku. Wszystko się więc bilansuje. Finalnie więc dobrze prowadzony refeed day może doprowadzić do rozkręcenia metabolizmu i większej redukcji tkanki tłuszczowej. 

Refeed Day
Wyświetleń: 2227

L-karnityna - czym jest, działanie, stosowanie

Szukasz skutecznej pomocy wśród suplementów? Jeśli tak, to dzisiejszy artykuł powinien Cię zadowolić. Prawdopodobnie jesteś na początku przygody z redukcją tkanki tłuszczowej, albo już trochę się tym zajmujesz, ale potrzebujesz większych efektów.

Na pewno kiedyś słyszałeś o L-karnitynie możliwe, że oglądałeś już plakaty ze sportowcami, czy osobami uprawiającymi aktywność fizyczną, którzy chwalili skuteczność preparatów zawierających w składzie L-karnitynę. Zacznijmy jednak od początku, czyli wyjaśnienia Ci, czym jest omawiany związek.

L-karnityna - czym jest, działanie, stosowanie
Wyświetleń: 307

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Nowy Rok, nowy Ty? Za nami już prawie połowa stycznia, a jak mają się Twoje postanowienia noworoczne? Z racji tego, że podejrzewam u Ciebie pierwszy kryzys, możliwe że już całkowicie zarzuciłeś postanowienia o zrobieniu formy na wakacje, a projekt zdrowie postanowiłeś przesunąć na kolejny rok. 

Ale nie tak szybko, nie poddawaj się, jeśli teraz nie zadbasz o zdrowieskuteczne odchudzanieformę na wakacje, za rok może być za późno. Jak mówi słynne internetowe przysłowie motywacyjne „trzeba natychmiast żyć. Jest póżniej niż się wydaje”. Nie ma co odkładać postanowień, przy pierwszych potknięciach. Albo teraz, albo nigdy!

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?
Wyświetleń: 148

Jak nie przytyć w święta?

Już za parę dni zasiądziemy wszyscy do stołów i będziemy jeść, jeść, jeść. Problem się pojawia, kiedy jesteś na diecie i nie wiesz jak przeżyć ten okres, bez uszczerbku na zdrowiu. Na pewno pierwszym i podstawowym założeniem powinno być, że w święta trzeba odpocząć, wyspać się i być z najbliższymi. To dla naszego organizmu też powinien być relaks, często jednak święta są czasem wzmożonej pracy, bo odkąd zasiądziemy przy wigilijnym stole w pracy, kończymy dopiero wyjadając resztki po sylwestrze.
Jak nie przytyć w święta?
Wyświetleń: 178

Zapotrzebowanie kaloryczne - jak wyliczyć?

Jeśli chcemy poznać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, to konieczna jest znajomość wskaźnika BMR. Jest to prosty wzór, który służy do wskazania liczby kalorii, które zostały spalone przez nasz organizmw ciągu jednej doby. Warto pamiętać, żeindywidualne dopasowanie planu dietetycznego, w oparciu o właśnie odpowiednie zapotrzebowanie energetyczne, to konieczność, jeśli chcemy utrzymać zdrowie na wysokim poziomie. Nie ma diety uniwersalnej, ponieważ każdy organizm jest inny, tak więc i jadłospis i potrzeba na kalorie jest zupełnie inna. Czas więc dowiedzieć się od czego zależy nasze zapotrzebowanie kaloryczne, i ile kalorii dziennie powinniśmy spożywać. Mamy nadzieję, że za pomocą tego artykułu będziecie mogli, już samodzielnie wyliczyć swoje zapotrzebowanie energetyczne.
Zapotrzebowanie kaloryczne - jak wyliczyć?
Wyświetleń: 255

DIETA KETOGENICZNA

Dieta ketogeniczna to jedna z diet, która wspomaga odchudzanie. Takie ma mieć ona działanie, jednak dziś przekonamy się, kiedy najlepiej ją stosować i dlaczego tak jest. Jest to jedna z diet wysokotłuszczowych i nisko-węglowodanowych. Zakłada ona, że jeśli z codziennego jadłospisu wyłączysz węglowodany, a zastąpisz je tłuszczami, to od razu poczujesz się lepiej, lekko i poprawi się twoje samopoczucie. Często, jest ona stosowana przy leczeniu padaczki u dzieci. Czy jest ona skuteczna, jak należy ją stosować i jak wygląda jadłospis diety ketogenicznej? Tego wszystkiego i wielu innych informacji dowiesz się zapoznając się z poniższym artykułem.
DIETA KETOGENICZNA
Wyświetleń: 372

Kwas alfa liponowy - działanie, dawkowanie, skutki uboczne

Kwas alfa liponowy w skrócie ALA to jeden z suplementów diety, który ma zbliżone działanie do preparatów witaminowych. Jednak w przeciwieństwie do tych składników odżywczych, kwas liponowy organizm ludzki jest w stanie samodzielnie wytwarzać. Ma on wiele właściwości, a najczęściej stosowany jest jako preparat wspomagający leczenie miażdżycy, cukrzycy i zatrzymuje procesy starzenia się organizmu. Często sięgają po niego osoby aktywne fizycznie, ponieważ wspomaga on odchudzanie, przyczynia się do poprawy i normowania rytmu serca oraz zwiększa nasze zdolności wysiłkowe. Dziś dowiemy się, jakie działanie ma kwas alfa liponowy, czy wywołuje skutki uboczne oraz jak wygląda jego dawkowanie.
Kwas alfa liponowy - działanie, dawkowanie, skutki uboczne
Wyświetleń: 2473

BCAA - dlaczego warto stosować?

Aminokwasy BCAA, kolejny suplement czy skuteczna pomoc w trakcie treningów? Każdy kiedyś o tym słyszał, ale nie każdy wie, po co i jak stosować.

Aminokwasy BCAA to nic innego jak trzy aminokwasy – LEUCYNA, WALINA I IZOLEUCYNA. Te trzy aminokwasy, nie mogą być wytworzone przez organizm, co oznacza, że musimy je dostarczyć z pożywieniem do organizmu. Leucyna, której zazwyczaj jest najwięcej we wszystkich preparatach, jest antagonistą kortyzolu, który odpowiedzialny jest za rozpad tkanki mięśniowej. Leucyna pomaga też w powstawaniu nowych białek w mięśniach. Walina działa ochronnie podobnie jak leucyna, a izoleucyna oprócz funkcji jakiej spełniają dwa pozostałe, uczestniczy w regulacji poziomu glukozy we krwi.
BCAA - dlaczego warto stosować?
Wyświetleń: 290

Zatrzymanie wody w organizmie

Czujesz to znowu? Jakbyś puchła, nie możesz zdjąć pierścionków po nocy? Wydaje Ci się, że wszystko powoduje, że rośniesz w oczach, a razem z tym rośnie obrzęk? Większość kobiet zmaga się z powszechnym problemem, jakim jest zatrzymanie wody w organizmie. Jest jednak parę sposobów, parę składników, które możemy włączyć w swoje codzienne życie, żeby pozbyć się nadmiaru wody z organizmu.
Zatrzymanie wody w organizmie
Wyświetleń: 257

Skuteczna suplementacja przy zaburzeniach miesiączkowania

Coraz więcej kobiet ma problem z regularnymi miesiączkami. Uważa się, że regularny cykl to taki, który ma nie mniej niż dwadzieścia jeden dni i nie więcej niż trzydzieści pięć. Za książkowy cykl uważany jest ten o długości dwudziestu ośmiu dni. Jednak warto zaznaczyć, że nie wiele kobiet ma tak idealne cykle. Przyczyn tego jest wiele, jedną z najczęstszych, jest niedobór witamin i minerałów w codziennej diecie. Problemy z nieregularnymi miesiączkami mogą doprowadzić do wielu nieprzyjemnych dolegliwości, a także do bezpłodności. Czas się więc przekonać, jakie suplementy diety warto wprowadzić do codziennej diety, jeśli dochodzi co częstych zaburzeń miesiączkowania. 
Skuteczna suplementacja przy zaburzeniach miesiączkowania
Wyświetleń: 429

Sposoby na zgubienie tłuszczu z brzucha

Tłuszcz na brzuchu odkłada się najszybciej. Przez to na tej części naszego ciała, często odkłada się nieestetyczna tkanka tłuszczowa, która prowadzi do powstawania „oponek” i „wałeczków. Wiele osób ma problem z tkanką tłuszczową brzuszną. Ten problem dotyczy tak samo często kobiet i mężczyzn. A nie dość, że negatywnie wpływa na naszą samoocenę, to również może przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Warto również pamiętać, że walka z tłuszczem brzusznym jest często ciężka i długotrwała. A jeśli nasza dieta nie jest prawidłowo zbilansowana i nie jesteśmy aktywny fizycznie, to walka to może być nieefektowna. Dziś przekonamy się, jakie są sposoby na zgubienie tłuszczu z brzucha.
Sposoby na zgubienie tłuszczu z brzucha
Wyświetleń: 1256

Mity na temat kreatyny

Kreatyna jest jednym z najczęściej wybieranych suplementów diety dla sportowców. Przez to stała się ona jednym z najlepiej przebadanych odżywek. Mimo tego, że na temat działania kreatyny wykonano już wiele różnych badań, to i tak wielokrotnie możemy usłyszeć różnego rodzaju mity na temat jej właściwości. Dziś dowiemy, się jakie są największe mity na temat tego suplementu diety i spróbujemy je wyjaśnić. 
Mity na temat kreatyny
Wyświetleń: 196

Suplementy diety dla dzieci

W diecie każdego dziecka powinny znaleźć się ważne składniki odżywcze, które odpowiadają za jego prawidłowy rozwój. Niestety często nawet dobrze zbilansowana dieta może okazać się niewystarczającym źródłem witamin i minerałów. A niedobory wielu składników odżywczych w organizmie młodego człowieka mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Jakie więc suplementy diety dla dzieci są najlepsze? 
Suplementy diety dla dzieci
Wyświetleń: 703

Jak wzmocnić odporność jesienią?

Kolejny raz wracasz do domu zmarznięty? W pracy wszyscy kichają, a dziecko z przedszkola przyniosło katar? Chyba właśnie przyszła jesień, a wraz z nią wysyp przeziębień, ogólne osłabienie odporności, brak sił. Najchętniej zakopałbyś się w koc, włączył film i nie wychodził do wiosny. Niestety, nie ma tak dobrze, a jesień ma swoje dobre momenty. Dobrze jest korzystać z dobrodziejstw natury, obrazów polskiej złotej jesieni, wystawiać się na jesienne słońce, jednak żeby to wszystko miało sens, trzeba się czuć dobrze. A żeby czuć się dobrze jesienią, zaleca się trochę nasz organizm podreperować i wspomóc, witaminami, związkami mineralnymi i ziołami. Z dzisiejszego wpisu, dowiesz się, o co zadbać, na co zwracać uwagę, a przede wszystkim jak zapobiegać, nie leczyć i jak wykorzystać w 110% jesień. 
Jak wzmocnić odporność jesienią?
Wyświetleń: 251

Jak przyspieszyć metabolizm?

Jak to jest z tym całym metabolizmem? Starasz się jeść mniej, katujesz się kolejnymi dietami, a waga dalej pokazuje to samo? Czasem nawet więcej. Więc próbujesz kolejnych wymysłów, diet ubogoenergetycznych, nowych patentów. Znów nie działa. Od dzisiaj, po przeczytaniu tego tekstu pożegnasz się z drastycznymi pomysłami, a całkiem możliwe, że będzie to początek drogi do Twojej wymarzonej sylwetki. 
Jak przyspieszyć metabolizm?
Wyświetleń: 663

Probiotyki - porównanie najpopularniejszych suplementów

Probiotyki, są to wyselekcjonowane szczepy bakterii, które z racji korzyści które przynoszą, stają się coraz bardziej popularnym środkiem suplementacyjnym, jak i leczniczym. Głównym, niepodważalnym działaniem probiotyków, jest ich zdolność do odbudowy uszkodzonej mikroflory jelitowej, co wpływa na mnóstwo zachodzących procesów w naszym ciele. Jelita można nazwać Naszym drugim mózgiem, ponieważ to ze względu na ich stan funkcjonowania, kształtuje się nasza odporność, a w tym również predyspozycje do rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak alergie, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne.
Probiotyki - porównanie najpopularniejszych suplementów
Wyświetleń: 1789

Witamina D - skutki niedoborów, właściwości, działanie

Zapewne nieraz od swojego lekarza, trenera czy dietetyka usłyszałeś, że powinieneś stosować suplementację witaminą D, zwłaszcza w okresie zimowym, który powoli nadchodzi. Może jesteś sceptycznie nastawiony do suplementów, więc raczej nie wykupiłeś zalecanego leku. A to błąd i to duży.
Witamina D - skutki niedoborów, właściwości, działanie
Wyświetleń: 571

Suplementy na lepszy sen

Kolejny raz przewracasz się na bok, nie mogąc zasnąć? Chodzisz zaspany całymi dniami? Wybudzasz się w nocy i nie możesz zasnąć? Całkiem prawdopodobne, że doskwiera Ci bezsenność. Przyczyn może być wiele, zaczynając od tych, które zmienić możesz na już, przez niedobór pewnych składników mineralnych, złą dietę, lub inne schorzenia.
Suplementy na lepszy sen
Wyświetleń: 380

Witamina B6 - niedobory, właściwości i działanie

Kolejna niezbędna witamina, która potrzebna jest naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Aktywną formą jest fosforan pirydoksalu. Witamina należy do grupy rozpuszczalnych w wodzie. Dlaczego jest tak ważna?
Witamina B6 - niedobory, właściwości i działanie
Wyświetleń: 231

Witamina B3

Witamina B3, powszechniej znana jako Niacyna, albo witamina PP, pełni w naszym organizmie ważną rolę. To co powinniście wiedzieć, to jak produkowana jest witamina b3? Dzieje się to dzięki, aminokwasowi, o nazwie tryptofan. Niacyna, którą uzyskuje się w taki sposób, nie jest w wystarczającej ilości i należy zadbać o to, żeby dostarczyć jej odpowiednie ilości z pożywienia. 
Witamina B3
Wyświetleń: 380

Witamina B12- niezbędny składnik naszej codziennej diety.

Pewnie nieraz słyszałeś o witaminie B12. Może nie jesz mięsa albo jesz go mało i ktoś wspomniał, że możesz być narażony na niedobór tej witaminy. A może cierpisz na anemię i lekarz zasugerował, że może to być wynik niewłaściwej diety oraz zbyt niskiej podaży witaminy b12? 

Ten wpis jest dla Ciebie! 
Witamina B12- niezbędny składnik naszej codziennej diety.
Wyświetleń: 338

Guarana i jej skuteczne działanie?

Guarana, a właściwie Paulinia cupana, to nic innego jak roślina z rodziny mydleńcowatych, które dzięki swoim właściwościom stymulującym, od lat zyskuje na wartości. Nazwę roślina zawdzięcza plemieniu Guarana, żyjącemu w dorzeczu Amazonki.  Pnącza te można znaleźć w Ameryce Południowej i Środkowej. Najczęściej w Brazylii. W Europie stosuje się głównie ziarna, to one zawierają guaraninę, która przewyższa  trzykrotnie ilość  kofeiny w porównaniu do ziaren kawowca. Kto z nas nie szuka idealnego i skutecznego rozwiązania dla poprawienia stymulacji nerwowej organizmu? 
Guarana i jej skuteczne działanie?
Wyświetleń: 214

Prawidłowa suplementacja w trakcie ciąży

Właśnie dowiedziałaś się, że zostaniesz mamą i zastanawiasz się jakie witaminy wybrać, aby zapewnić swojemu maluszkowi jak najlepszy rozwój? Jak wiesz, podczas ciąży lub karmienia piersią wzrasta zapotrzebowanie organizmu na makroskładniki, witaminy i minerały, które są bardzo ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Z racji ich dużego zapotrzebowania, zbilansowana dieta może nie wystarczyć. Warto więc w zależności od trymestru wprowadzić do niej dodatkową suplementację, która pozwoli pokryć ich niedobór. Prawidłowa suplementacja w tym czasie ma uzasadnienie i niesie ze sobą sporo korzyści dla dziecka.
Prawidłowa suplementacja w trakcie ciąży
Wyświetleń: 1445
Przejdź do strony głównej

Notice: Undefined index: idartykul in /home/masszone/domains/mass-zone.eu/public_html/szablony/standardowy.rwd/strona_glowna.tp on line 409
© 2018 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl