ZAMOWIENIE20
Wysyłka zamówień złożonych do godziny 14:00 tego samego dnia!
język:   PolskiAngielskiNiemieckiRosyjski
waluta:  
kraj dostawy:  
Strona główna » Porady dietetyka - propozycje suplementów » Kwas alfa liponowy - działanie, dawkowanie, skutki uboczne

Filtruj produkty

Kategorie

Kwas alfa liponowy - działanie, dawkowanie, skutki uboczne

Data dodania: 28-11-2018

KWAS ALFA LIPONOWY


w skrócie ALA to jeden z suplementów diety, który ma zbliżone działanie do preparatów witaminowych. Jednak w przeciwieństwie do tych składników odżywczych, kwas liponowy organizm ludzki jest w stanie samodzielnie wytwarzać. Ma on wiele właściwości, a najczęściej stosowany jest jako preparat wspomagający leczenie miażdżycy, cukrzycy i zatrzymuje procesy starzenia się organizmu. Często sięgają po niego osoby aktywne fizycznie, ponieważ wspomaga on odchudzanie, przyczynia się do poprawy i normowania rytmu serca oraz zwiększa nasze zdolności wysiłkowe. Dziś dowiemy się, jakie działanie ma kwas alfa liponowy, czy wywołuje skutki uboczne oraz jak wygląda jego dawkowanie.

 

PODSTAWOWE INFORMACJE
 

Kwas alfa liponowy jest jednym z suplementów diety o wszechstronnym działaniu, który może wywoływać nieliczne skutki uboczne. W organizmie człowieka pełni on dwie bardzo ważne role. Po pierwsze przyczynia się on do skutecznej walki z wolnymi rodnikami, a to dzięki temu, że jest on silnym przeciwutleniaczem. Jest to więc preparat, który niszczy wolne rodniki zarówno w środowisku wodnym, jak i tłuszczowym. Ma on takie samo działanie wewnątrz komórek, jak i na zewnątrz.

Drugie działanie kwasu alfa liponowego to, jego udział w procesie metabolizmu. Kwas alfa liponowy w pożywieniu sprawia, że pokarm przekształca się w energię. Jeśli chodzi o to jego działanie, to ilość jaką jest w stanie wytworzyć nasz organizm samodzielnie oraz kwas pozyskany z żywności jest wystarczający. Jednak jeśli chcemy uaktywnić jego pierwszą funkcję, to konieczne jest spożywanie preparatów kwasu alfa liponowego, ponieważ w tym wypadku potrzebna jest jego większa dawka.

Warto jednak pamiętać, że wyżej wymienione procesy nie są jedynymi, w których bierze udział ten składnik odżywczy. Ma on również wpływ na procesy takie, jak regeneracja wątroby. Jest również ważnym składnikiem odżywczym dla osób aktywnych fizycznie, ponieważ przyczynia się on do zwiększenia produkcji glikogenu w mięśniach. I to właśnie przez to poleca się jego stosowanie w sporcie.

Ciekawostką jest również to, że przez wiele lat naukowcy twierdzili, że kwas ten jest witaminą i trzeba go dostarczać do organizmu wraz z pokarmem lub suplementami diety. Badania jednak wykazały, że jest to składnik, który w niewielkich ilościach produkowany jest przez organizm ludzki.


 

DZIAŁANIE


zapobiegnięcia występowania powikłań w cukrzycy.. Dodatkowo sprawia, że poziom cukru we krwi się zmniejsza, nie dochodzi również co procesów glikacji, w tak dużym natężeniu, dzięki czemu białka znajdujące się w organizmie nie ulegają procesom starzenia. To może przyczynić się do mniejszą ochotę na jedzenie. Nie możemy zapomnieć o tym, że przyczynia się on do zwiększenia wydatku energetycznego, a jednocześnie sprawia, że mamy pracę naszego metabolizmuZanim sięgniemy po ten suplement diety warto znać działanie kwasu alfa liponowego. Ze względu na to, że ma on szerokie zastosowanie w medycynie i w sporcie, jest w stanie pomóc w wielu dolegliwościach. Na początek trzeba zaznaczyć, że kwas alfa liponowy ma zbawienne działanie na

 

Wiele osób twierdzi, że odchudzanie z tym preparatem daje zadowalające efekty. To prawda, suplement diety o takim działaniu może być stosowany przy kuracji odchudzającej. Trzeba jednak wiedzieć, jak to jest możliwe? Kwas alfa liponowy ma tak niezwykłe działanie, ponieważ przyczynia się on do aktywnego spalania węglowodanów i lipidów. A dodatkowo nie możemy zapomnieć o tym, że zmniejsza on poziom cukru we krwi, przemieniając go w glikogen znajdujący się w wątrobie, który ma neutralne działanie na nasz organizm. Opinie o kwasie alfa liponowym mówią wyraźnie o tym, że jest to preparat, który wspomaga spowolnienie procesów starzenia. Jest on przeciwutleniaczem, o tak silnym działaniu, jak witamina E i C. To właśnie dzięki temu może on przyczyniać się do zmniejszenia szkodliwego działania wolnych rodników oraz walki z nimi, a to z kolei prowadzi do spowolnienia procesów starzenia się organizmu. Te właściwości kwasu liponowego, to jednak nie wszystko. Wspomaga on również regenerację wątroby przyczynia się do zmniejszenia ryzyka rozwoju miażdżycy oraz stosowany jest przy jej leczeniu. Jest tak, ponieważ jest to składnik odżywczy, który obniża ciśnienie krwi, a dodatkowo rozluźnia naczynia krwionośne.

 

DAWKOWANIE


Taka sama dawka zalecana jest w przypadku, jeśli przyjmujemy ten suplement diety profilaktycznie. Warto jednak pamiętać, że osoby aktywne fizycznie i sportowcy, którzy decydują się na jego przyjmowanie powinni przyjmować go w dawkach od 600 mg do 1200 mg na dobę.300 mg dziennie. W przypadku tego suplementu diety to, jaką dawkę produktu najlepiej przyjmować zależy od tego, jaki jest nasz cel. Jeśli decydujemy się na dodatkową suplementację tym składnikiem odżywczym ze względu na chorobę, to najlepiej poprosić o poradę specjalisty. W przypadku cukrzycy zazwyczaj stosuje się dawkę do sprawdź jak stosować kwas alfa liponowy.Jak przy każdym suplemencie, tak również przy kwas alfa liponowy dawkowanie jest bardzo istotne. Zanim więc sięgniesz po ten preparat koniecznieSKUTKI UBOCZNE
 

Wiadomo również, że kwas alfa liponowy, skutki uboczne powodować może w różnym stopniu. Niepożądane efekty stosowania tego suplementu diety występują zazwyczaj, jeśli spożywamy go w nieprawidłowych dawkach. Zwłaszcza przy nadmiarze pojawić się mogą takie dolegliwości, jak: biegunka, alergie pojawiające się na skórze oraz bóle brzucha.

Trzeba również zaznaczyć, że nie jest to preparat przebadany pod względem jego działania na kobiety w ciąży karmiące piersią. Tak więc przyszłe i młode mamy nie powinny decydować się na stosowanie tego preparatu ze względów bezpieczeństwa.

 


JAKIE PREPARATY WYBRAĆ NAJLEPIEJ?


Jeśli decydujemy się na zakupienie tego preparatu, to warto sprawdzić, czy na opakowaniu znajduje się nazwa kwas alfa liponowy r. Może to być oznaczenie R lub S, a to będzie miało wpływ na działanie i skuteczność danego preparatu. Kwas r alfa liponowy ma inne działanie od standardowego kwasu alfa liponowego. Trzeba więc zwrócić uwagę na to, by wybrać ten o lepszym i mocniejszym działaniu. Opinie o kwasie r alfa liponowym sugerują, że jest to skuteczniejszy suplement diety niż ten o oznaczeniu S. KWAS ALFA LIPONOWY– W JAKIEJ CENIE?


Preparaty Kwasu alfa liponowego są dostępne z różnych marek i w różnych dawkach. Warto więc zwrócić uwagę na to, jakie dawkowanie będzie dla Nas odpowiednie i ile tabletek znajduje się w opakowaniu. Kwas alfa liponowy w aptece można znaleźć w cenie od 40 złotych nawet do 300 złotych za jedno opakowanie. Dopasuj więc ilość tabletek oraz dawkę, jakie znajdują się w jednej porcji, by móc przechodzić przez suplementację w sposób dla siebie najbardziej dogodny.

 


JAKI KWAS ALFA LIPONOWY WYBRAĆ?

 

SOLGAR Cynamon i Kwas alfa-liponowy - 60 tabletek wegetariańskich
 

alt


Cynamon jest bogatym źródłem związków przeciwutleniających, a w przypadku kwasu alfa-liponowego już dawno stwierdzono, że jest jednym z najbardziej wszechstronnych i najsilniejszych antyoksydantów występu­jących w organizmie. Jest to istotne dla osób z podwyższonym poziomem cukru we krwi, ponieważ są one narażone na większe uszkodzenia powo­dowane przez wolne rodniki i muszą zapewnić sobie optymalny poziom przeciwutleniaczy w diecie.

SWANSON Kwas R-alfa liponowy - Double Strength - 100mg - 60 kaps
 

alt


Aby uzyskać bardziej skuteczny suplement kwasu alfa-liponowego, spróbuj kwasu alfa liponowego Swanson R-Fraction. Konwencjonalne suplementy kwasu alfa-liponowego zawierają racemiczną mieszankę 50-50 izomerów R i S, ale izomer R jest jedyną postacią występującą w ludzkim ciele i jest to forma odpowiedzialna za większość korzystnych efektów kwasu alfa-liponowego.
 

NOW FOODS Alpha Lipoic Acid 250mg - 60 kapsułek
 


 

Kwas alfa-liponowy (ALA) jest naturalnie wytwarzany w ludzkim organizmie w bardzo małych ilościach, ale jest również dostępny poprzez źródła pożywienia. Produkt firmy Now foods wpomaga uzupełnić Nam ewentualne niedobory, dzięki dawce 250 mg kwasu alfa liponowego.

Doctor's Best Kwas Alfa-Liponowy 600mg - 60 kapsułek wegatariańskich

 

alt


Produkt firmy Doctor's Best jest produktem najwyższej jakości, jest rozpuszczalny zarówno w wodzie, jak i w tłuszczu, dlatego kwas alfa-liponowy jest czasami nazywany uniwersalnym przeciwutleniaczem, który możemy spożywać wraz z posiłkiem. Produkt jest bezglutenowy, bez GMO, wegański, wegetariański i sojowy.  

 ALINESS Kwas Alfa Liponowy R-ALA 200 mg - 60 tabletek wegetariańskich
Kwas alfa-liponowy jest naturalnie wytwarzany w ludzkim organizmie w bardzo małych ilościach, ale jest również dostępny poprzez źródła pożywienia. Kwas ten jest wyjątkowy, ponieważ wspiera wolne rodniki w oczyszczaniu i może funkcjonować zarówno w środowisku wodnym, jak i tłuszczowym. Może on również przetwarzać przeciwutleniacze Witaminy C i E, tym samym przedłużając ich działanie. 
 

Skorzystaj ze zniżki:
Rabat 10%

 

Opracowała: 
Klaudia Ozimek, Redaktor artykułów internetowych.

Od lat pracuje jako redaktor największych marek sportowych i producentów suplementów diety i odżywek. Jej pasją jest sport, medycyna i tematyka zdrowego żywienia. Stale zajmuje się tworzeniem stref internetowych, które podejmują tematy dietetyki sportowej i klinicznej. Fascynuje ją wpływ uprawiania sportu i prawidłowego odżywiania w przełożeniu na zdrowie człowieka. O tym też napisała już wiele artykułów, które uświadomiły wielu internautów. Jej doświadczenie pomoże również Naszym klientom w odpowiednim doborze produktów.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady dietetyka - propozycje suplementów
 • 6 PAK Nutrition
 • ADAMED
 • ALINESS
 • ALTRIENT LIVON LABS™
 • APPLIED NUTRITION
 • AQUASOOL
 • Art of Nature Mastiha
 • ASEPTA
 • Aura Herbals
 • AVITALE
 • BabyStart
 • BAUSCH & LOMB
 • BAYER
 • BEBILON
 • Best Joy
 • Bio-Kult
 • BIOCODEX
 • BioGaia
 • BIOLATTE
 • BIOMED
 • BIOTECH USA
 • BIOTON
 • BPS Pharma
 • CannabiGold
 • CANNADERM
 • CARLSON LABS
 • Carnomed
 • CEDERROTH
 • CELLUCOR
 • CHILDLIFE
 • COCONAUT®
 • COLWAY
 • COLYFINE
 • CORAL CLUB
 • DASHRADE
 • DaVinci Laboratories
 • DEDICATED NUTRITION
 • DIET-FOOD
 • DOCTOR LIFE
 • Doctor's Best
 • DORIAN YATES
 • DR ENZMANN
 • DR JACOBS
 • DR Joint
 • Dr. Mercola
 • Dr.OHHIRA®
 • Duo Life
 • DYMATIZE
 • EkaMedica
 • ENERVIT
 • ENFAMIL
 • Enzymedica
 • ESTABIOM
 • EstroVita
 • FA NUTRITION
 • Ferring Pharmaceuticals
 • FLC PHARMA
 • FoodForce
 • ForMeds
 • FORMOTIVA
 • FOUR SIGMATIC
 • Franky's Bakery
 • Gaia Herbs
 • GARDEN OF LIFE
 • Genactiv
 • Gengigel
 • GEONATURALS
 • Good Health Naturally
 • HANOJU
 • Health Labs
 • HempWISH
 • HEPATICA
 • HERBAPOL Poznań
 • HIGH5
 • HIMALAYA
 • HIPP
 • Holistic
 • Immunotec
 • Imunoglukan P4H
 • INDIA COSMETICS
 • Integrative Therapeutics
 • INTENSON
 • Invent Farm
 • Invex Remedies
 • JARROW FORMULAS
 • Jell-O
 • KIKI Health
 • KRKA-POLSKA Sp. z o.o.
 • LAB ONE
 • LABORELL
 • LABS212
 • LIERAC
 • Life Extension
 • Living Food
 • LR
 • Manuka Health
 • MARINEX
 • MARS PROTEIN
 • MASS-ZONE
 • Medica Herbs
 • MEDICALINE
 • MEDVERITA
 • MERCK
 • MIRALEX
 • MITO – PHARMA®
 • MITOcare
 • Mollers Tran
 • MOTION NUTRITION
 • MRM
 • MUSCLETECH
 • MUSTELA
 • MUTANT
 • MY PROTEIN
 • MYLAN
 • NARINE
 • NATROL
 • NATURE SCIENCE
 • NATURE'S ANSWER
 • Nature's Sunshine
 • NATURE'S WAY
 • NeoCell
 • NESTLE
 • NORDIC NATURALS
 • NORSA PHARMA
 • NOW FOODS
 • NOW PETS
 • NUTRAMIGEN
 • NUTREND
 • NUTREX RESEARCH
 • NutriCology
 • Nutropharma
 • OLEOFARM
 • OLI OLI
 • OLIMP
 • OMNi-BiOTiC®
 • OPTIMUM NUTRITION
 • ORKLA HEALTH
 • OSTROVIT
 • Oura Labs
 • Panaseus
 • PANDY PROTEIN
 • Pharma Nord
 • PHARMABEST
 • PHARMOVIT
 • PHOENIX NUTRITION
 • PHYTOCEUTIC
 • PiLeJe
 • PLATINUM CBD
 • POLPHARMA
 • Polski Lek S.A.
 • POWERBAR
 • PURE ENCAPSULATION
 • PURE LABS
 • Purely Inspired
 • PURITAN'S PRIDE
 • QPHARMA
 • QUICKSILVER SCIENTIFIC
 • RCSS
 • Redfood
 • REVALID
 • Salus-Haus
 • SANDOZ
 • Sanofi Aventis
 • SANPROBI
 • SCI TEC
 • SCIENCE IN SPORT (SIS)
 • Scivation
 • SD Pharmaceuticals
 • SEEKING HEALTH
 • SINGULARIS
 • SKARBY POLESIA
 • SMART PHARMA Sp. z o.o.
 • SOLARAY
 • SOLGAR
 • SOURCE NATURALS
 • SPORT DEFINITION
 • Sports Research
 • STADA
 • STANLAB
 • Supmedica
 • SWANSON
 • TAKEDA Polska sp. z o.o.
 • TARGROCH
 • TERRANOVA
 • Teva
 • THORNE RESEARCH
 • TOTUM SPORT
 • TREC
 • UNIVERSAL NUTRITION
 • USP Zdrowie
 • VISANTO
 • VITAL PROTEINS
 • Vitamins Because
 • VODAVODA
 • Warrior
 • WEIDER
 • YANGO
 • Yummy Sports
 • Zein Pharma
© 2021 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu