Wysyłka zamówień złożonych do godziny 10:00 tego samego dnia!
info@mass-zone.eu     668207098
język:   PolskiAngielskiNiemieckiRosyjski
waluta:  
kraj dostawy:  
Strona główna » Porady dietetyka - propozycje suplementów » Leki na koncentrację

Filtruj produkty

Kategorie

Leki na koncentrację

Data dodania: 07-11-2022

Nootropik to naturalny suplement diety lub lek, który ma korzystny wpływ na funkcjonowanie mózgu u zdrowych ludzi. Wiele z nich może działać na pamięć i koncentrację, sprawność umysłową i ogólne prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Możesz skorzystać z suplementu na pamięć i koncentrację, jeśli chcesz być bardziej skoncentrowany we wszystkich obszarach swojego życia.

 

Dlaczego warto stosować suplement diety na pamięć i koncentrację?


Tego rodzaju suplementy diety są przydatne podczas wzmożonego wysiłku umysłowego, na ogólną poprawę pamięci, bądź mają przeciwdziałać hamowaniu agregacji płytek krwi. Zaleca się przyjmowanie tego rodzaju produktów z uwagi na określone hobby, pracę umysłową, zajęcia lub mniej oczywiste momenty, takie jak jazda samochodem, podnoszenie ciężarów lub bieganie po podwórku z dziećmi. Bycie skupionym oznacza uczucie energii zarówno w umyśle, jak i w ciele, ale oznacza również uczucie motywacji, podniesienia na duchu i gotowości do rozpoczęcia dnia. Kwasy omega, witamina c, witamina e, kwas pantotenowy, żeń szeń - to tylko kilka produktów, które warto stosować na prawidłową pracę układu nerwowego. Przyjrzyjmy się wszystkim godnym polecenia produktom!

 

Witaminy z grupy B


Rodzina witamin z grupy B obejmuje kwas foliowy (witamina B9), witaminę B12, witaminę B6 i witaminę B3 (niacyna) i w oparciu o aktualne badania, mogą to być najlepsze witaminy. Zestaw witamin z grupy B z pewnością poprawia koncentrację. Istnieje dość dużo badań na temat stosowania witamin z grupy B w celu poprawy ogólnych funkcji poznawczych. Witaminy z grupy B ogólnie wspierają zdrowe funkcjonowanie mózgu, ale żadne badania nie wykazały, że witaminy z grupy B mogą odwrócić jakiekolwiek stany chorobowe, takie jak choroba Alzheimera lub inne demencję. Przyjrzyjmy się badaniom nad witaminami z grupy B dla koncentracji i skupienia, konkretnie, nieco bliżej.

 

Czy witaminy z grupy B mogą poprawić koncentrację?


Badania generalnie potwierdzają, że witaminy z grupy B to preparat przeznaczony do tego, by polepszyć ogólną zdolność poznawczą, skupienie uwagi oraz ukrwienie mózgu. Zarówno u zdrowych dorosłych, jak i u tych z nieodpowiednim odżywianiem, wysoka dawka B-complex poprawia poziom energii i wydajność umysłową. Poznanie i pamięć epizodyczna uległy poprawie u osób dorosłych oraz u osób z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi dzięki witaminom z grupy B. W innym badaniu kwas foliowy (witamina B9) z innymi witaminami z grupy B oraz sam kwas foliowy poprawiły poznanie, zwłaszcza pamięć, u osób z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi. Przeprowadzono również kilka obiecujących badań z udziałem dzieci w odniesieniu do witamin z grupy B i polepszeniu skupienia uwagi. Wykazano, że witamina B12 poprawia ich wyniki, a w jednym z badań stwierdzono, że 8-letnie dzieci, których mamy przyjmowały metylowany folian (B9) w czasie ciąży, lepiej radziły sobie z zadaniami dotyczącymi uwagi. Badania wskazują, że witaminy z grupy B mogą pomóc w skupieniu uwagi i koncentracji. Częściowo powodem, dla którego mogą one pomagać w poznaniu, jest to, że potrafią zmniejszać stan zapalny i stres oksydacyjny oraz wspierać zdrowe funkcje nerwowe.

 

Witamina C


Udowodniono, że witamina C jest ogólnie pomocna dla funkcji poznawczych, a w szczególności dla poprawy uwagi. Jedno z badań wykazało, że przyjmowanie witaminy C przez pięć do 10 lat może korzystnie wpłynąć na ogólne funkcje poznawcze u osób w podeszłym wieku. Dodatkowo, dorośli z niskim poziomem witaminy C, którzy przyjmowali witaminę C, byli bardziej zmotywowani do pracy i mieli lepszą koncentrację uwagi i wydajność.

 

Witamina D


Istnieją dowody na to, że witamina D może pomóc w poprawie uwagi, ale nie ogólnego poznania, u starszych dorosłych z MCI (łagodnym zaburzeniom poznawczym). Nie wykazano jednak, że witamina D zmniejsza nieuwagę u dzieci z zespołem deficytu uwagi/nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD). Witaminy C i D są dobre dla naszego zdrowia na wiele sposobów, nie tylko włączając w to zdrowie mózgu. Obie są ważne we wspieraniu układu odpornościowego i naszego ogólnego samopoczucia. Bezpiecznie jest przyjmować zarówno witaminę C, jak i witaminę D3 w zalecanych dawkach dziennych. Najlepszą formą witaminy D jest jednak to, że organizm sam ją wytwarza, a my potrzebujemy około 20 minut ekspozycji skóry na słońce dziennie, aby uzyskać dobry poziom witaminy D. Jeśli mieszkasz w miejscach, gdzie nie możesz codziennie wychodzić na zewnątrz i wystawiać ramion i twarzy na działanie światła, to warto przyjmować suplementy.

 

Oleje rybne


Suplementy oleju rybnego są bogatym źródłem kwasu dokozaheksaenowego (DHA) i kwasu eikozapentaenowego (EPA), czyli dwóch rodzajów kwasów tłuszczowych omega-3. Te kwasy tłuszczowe zostały powiązane z wieloma korzyściami zdrowotnymi, w tym poprawą zdrowia mózgu. DHA odgrywa istotną rolę w utrzymaniu struktury i funkcji twojego mózgu wspierając mikrokrążenie mózgu. W rzeczywistości stanowi on około 25% całkowitego tłuszczu i 90% tłuszczu omega-3, znajdującego się w komórkach mózgowych. Inny kwas tłuszczowy omega-3 w oleju rybnym, EPA, ma działanie przeciwzapalne, które może chronić mózg przed uszkodzeniem i starzeniem się. Przyjmowanie suplementów DHA zostało powiązane z poprawą zdolności myślenia, pamięci i czasu reakcji u zdrowych ludzi, którzy mają niskie spożycie DHA. Przyniosło to również korzyści osobom doświadczającym łagodnego spadku funkcji mózgu. W przeciwieństwie do DHA, EPA nie zawsze łączy się z poprawą funkcjonowania mózgu. Jednak u osób z depresją, został uznany z korzyściami takimi jak poprawa nastroju. Przyjmowanie oleju rybnego, który zawiera oba te tłuszcze, okazało się pomóc w zmniejszeniu spadku funkcji mózgu związanego ze starzeniem się. Najlepszym sposobem na uzyskanie zalecanej ilości kwasów tłuszczowych omega-3 jest spożywanie dwóch porcji tłustych ryb tygodniowo. Jeśli nie możesz sobie z tym poradzić, to przyjmowanie suplementu rozwiąże ten problem.

 

Resweratrol


Resweratrol to produkt przeznaczony do polepszenia pracy umysłu i przeciwutleniacz, który występuje naturalnie w skórce fioletowych i czerwonych owoców, takich jak winogrona, maliny i borówki. Można go również znaleźć w czerwonym winie, czekoladzie i orzeszkach ziemnych. Wskazano, że przyjmowanie suplementów resweratrolu może zapobiec pogorszeniu się stanu hipokampa, czyli ważnej części mózgu związanej z pamięcią. Badania na zwierzętach wykazały również, że resweratrol może poprawić pamięć i funkcjonowanie mózgu. Dodatkowo w jednym z badań na małej grupie zdrowych starszych dorosłych stwierdzono, że przyjmowanie 200 mg resweratrolu dziennie przez 26 tygodni poprawiło pamięć.

 

Kreatyna


Kreatyna to naturalna substancja, która odgrywa ważną rolę w metabolizmie energetycznym. Występuje naturalnie w organizmie, głównie w mięśniach i w mniejszych ilościach w mózgu. Chociaż jest to popularny suplement, można ją znaleźć w niektórych produktach spożywczych, a mianowicie w produktach zwierzęcych, takich jak mięso, ryby i jaja. Co ciekawe, suplementy kreatyny mogą poprawić pamięć i zdolności myślenia u osób, które nie jedzą mięsa.

 

Kofeina


Kofeina jest naturalnym środkiem pobudzającym, występującym najczęściej w herbacie, kawie i ciemnej czekoladzie. Chociaż można ją przyjmować w formie suplementu, to tak naprawdę nie ma takiej potrzeby, skoro można ją uzyskać z tych naturalnych źródeł. Działa poprzez stymulację mózgu i centralnego układu nerwowego, dzięki czemu czujesz się mniej zmęczony i bardziej czujny. W rzeczywistości badania wykazały, że kofeina może sprawić, że poczujesz się bardziej energiczny i poprawisz swoją pamięć, czas reakcji i ogólne funkcjonowanie mózgu. Ilość kofeiny w jednej filiżance kawy jest różna, ale generalnie jest to 50-400 mg. Dla większości ludzi, pojedyncze dawki około 200-400 mg dziennie są ogólnie uważane za bezpieczne i są wystarczające dla korzyści zdrowotnych. Jednak przyjmowanie zbyt dużej ilości kofeiny może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i zostało powiązane ze skutkami ubocznymi, takimi jak niepokój, nudności i problemy ze snem.

 

Fosfatydyloseryna


Fosfatydyloseryna to rodzaj związku tłuszczowego zwanego fosfolipidem, który można znaleźć w twoim mózgu. Udowodniono, że przyjmowanie suplementów fosfatydyloseryny może być pomocne w zachowaniu zdrowia mózgu. Możesz łatwo kupić te suplementy online. Badania wykazały, że przyjmowanie 100 mg fosfatydyloseryny trzy razy dziennie może pomóc zmniejszyć związany z wiekiem spadek funkcji mózgu. Dodatkowo wykazano, że zdrowe osoby, które przyjmują suplementy fosfatydyloseryny w ilości do 400 mg dziennie, mają poprawioną zdolność myślenia i pamięć.

 

Acetylo-L-Karnityna


Acetylo-L-karnityna to aminokwas produkowany naturalnie w Twoim organizmie. Odgrywa ważną rolę w metabolizmie, zwłaszcza w produkcji energii. Biorąc suplementy acetylo-L-karnityny twierdzono, że dzięki nim czujesz się bardziej czujny, poprawiają pamięć i spowalniają utratę pamięci związaną z wiekiem. Te suplementy można znaleźć w sklepach z witaminami lub online. Niektóre badania na zwierzętach wykazały, że suplementy acetylo-L-karnityny mogą zapobiec związanemu z wiekiem spadkowi funkcji mózgu i zwiększyć zdolność uczenia się. U ludzi, badania wykazały, że może to być przydatny suplement do spowolnienia spadku funkcji mózgu z powodu wieku. Może być również przydatny do poprawy funkcji mózgu u osób z łagodną demencją lub chorobą Alzheimera. Nie ma jednak badań wskazujących na jego korzystne działanie u skądinąd zdrowych osób, które nie cierpią na utratę funkcji mózgu.

 

Ginkgo Biloba


Ginkgo biloba jest ziołowym suplementem pochodzącym z drzewa Ginkgo biloba. Jest to niezwykle popularny suplement, który wiele osób przyjmuje w celu zwiększenia mocy i sprawności mózgu. Uważa się, że działa poprzez zwiększenie przepływu krwi do mózgu, co powoduje lepsze krążenie mózgowe. Dzięki temu produkt oprawia funkcje mózgu, takie jak koncentracja i pamięć. Niektóre badania wykazały, że przyjmowanie suplementów z miłorzębu japońskiego może pomóc w zmniejszeniu związanego z wiekiem spadku funkcji mózgu.

 

Bacopa Monnieri


Bacopa monnieri to lek wytwarzany z zioła Bacopa Monnieri. Jest stosowany w tradycyjnych praktykach medycznych, takich jak Ayurveda, w celu poprawy funkcjonowania mózgu. Wykazano, że poprawia zdolności myślenia i pamięć, zarówno u osób zdrowych, jak i u osób starszych cierpiących na spadek funkcji mózgu. Warto jednak zauważyć, że tylko wielokrotne stosowanie Bacopa monnieri wykazało taki efekt. Ludzie zazwyczaj biorą około 300 mg dziennie, a zauważenie jakichkolwiek wyników może zająć około czterech do sześciu tygodni. Badania nad Bacopa monnieri pokazują również, że ten suplement może sporadycznie powodować biegunkę i rozstrój żołądka. Z tego powodu wiele osób zaleca przyjmowanie tego produktu wraz z jedzeniem.

 

Rhodiola Rosea


Rhodiola rosea to suplement pochodzący z zioła Rhodiola rosea, które jest często używane w medycynie chińskiej do wspierania dobrego samopoczucia i zdrowego funkcjonowania mózgu. Uważa się, że produkt może poprawić przetwarzanie umysłowe poprzez zmniejszenie zmęczenia. Wykazano, że osoby przyjmujące Rhodiola rosea odnoszą korzyści ze zmniejszenia zmęczenia i poprawy funkcjonowania mózgu.

 

S-Adenozyl Metionina


S-Adenozylometionina (SAMe) to substancja, która występuje naturalnie w Twoim organizmie. Jest używana w reakcjach chemicznych do tworzenia i rozkładania ważnych związków, takich jak białka, tłuszcze i hormony. Może być przydatna do wzmocnienia efektów niektórych leków przeciwdepresyjnych i zmniejszenia spadku funkcji mózgu obserwowanego u osób cierpiących na depresję. Badania wykazują, że dodanie SAMe do leków przeciwdepresyjnych przepisywanych osobom, które wcześniej nie reagowały na terapię, zwiększyło ich szansę na remisję o około 14%.
 

Podsumowanie


Warto stosować i wdrożyć odpowiednią dietę i witaminy do codziennej diety. Wpływają korzystnie na pracę mózgu, bądź w chorobie alzheimera. Niedobór witamin może pogorszyć procesy zapamiętywania. Odpowiednie ich wdrażanie sprawia, że polepszamy pracę naszych komórek nerwowych. Z tych powodów warto stosować suplementy, które wesprą nasz układ nerwowy.


Polecane nootropiki:

NOW FOODS Ginkgo Biloba 60mg (Miłorząb Japoński) 120 Kapsułek wegetariańskich

Foto

SWANSON Bacopa Monnieri 250mg (Wsparcie Pamięci i Pracy Mózgu) 90 Kapsułek
Foto

ALINESS Rhodiola Rosea (różeniec górski) 500mg 60 Kapsułek wegetariańskich
Foto

 

Skorzystaj ze zniżki:

 

alt

 

Źródła: 

 

 1. https://drruscio.com/vitamins-for-concentration/

 2. https://pl.iherb.com/blog/supplements-for-focus/1447

 3. https://medium.com/personal-growth-lab/5-vitamins-minerals-to-boost-your-focus-concentration-and-productivity-45db8de37a

 4. https://www.healthline.com/nutrition/vitamins-for-brain-fog


 

Autor:

 

Patryk Chodyniecki. Pasjonat kulturystyki, pływania oraz sportów walki. Od ponad 10 lat uprawia amatorsko sporty siłowe, które lubi łączyć na zmianę z boksem, MMA oraz pływaniem. Interesuje się również szeroko pojętą suplementacją oraz dietetyką, którą sukcesywnie wdraża w swoje treningi.

 

alt

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady dietetyka - propozycje suplementów
 • 6 PAK Nutrition
 • ActiKid
 • ACTIVLAB
 • ADAMED
 • AFLOFARM
 • Alfasigma
 • ALG Pharma
 • ALINESS
 • ALL NUTRITION
 • Allergy Research Group
 • Almiral
 • ALTO PHARMA
 • ALTRIENT LIVON LABS™
 • APPLIED NUTRITION
 • APU LABS
 • AQUASOOL
 • ARBONNE
 • Art of Nature Mastiha
 • ASEPTA
 • Aura Herbals
 • Aurovitas
 • AVITALE
 • BabyStart
 • BAUSCH & LOMB
 • BAYER
 • Best Joy
 • BESTLAB
 • Bio Botanical Research
 • Bio-Kult
 • BIOCODEX
 • BioGaia
 • BIOLATTE
 • BioLaven
 • Biolife
 • BIOMED
 • BIOTECH USA
 • BIOTON
 • bioU
 • BIOWEN
 • BLAST
 • BPS Pharma
 • BSN
 • by.herbs
 • Canaticann
 • CannabiGold
 • CANNADERM
 • CARLSON LABS
 • Carnomed
 • CEDERROTH
 • CELLUCOR
 • CHILDLIFE
 • COCONAUT®
 • COLFARM
 • COLWAY
 • COLYFINE
 • Crispy Natural
 • DASHRADE
 • DaVinci Laboratories
 • DEDICATED NUTRITION
 • DIET-FOOD
 • DOCTOR LIFE
 • Doctor's Best
 • DORIAN YATES
 • DR ENZMANN
 • DR JACOBS
 • DR Joint
 • Dr Meller
 • Dr. Mercola
 • Dr.OHHIRA®
 • Duo Life
 • DYMATIZE
 • Ecological Formulas
 • EkaMedica
 • ENERVIT
 • Enzymedica
 • ESTABIOM
 • EstroVita
 • Evogen Nutrition
 • FA NUTRITION
 • FARMA Białka
 • FLC PHARMA
 • FoodForce
 • Foods by Ann
 • ForMeds
 • FORMOTIVA
 • FOUR SIGMATIC
 • Franky's Bakery
 • Gaia Herbs
 • GARDEN OF LIFE
 • GASPARI NUTRITION
 • Genactiv
 • GENEXO
 • Gengigel
 • GEONATURALS
 • Global Health Trax
 • Good Health Naturally
 • Green Global Earth
 • GymBeam
 • HANOJU
 • Health Labs Care
 • Health Thru Nutrition
 • Hemanpower
 • HempKing
 • Hempley
 • HempWISH
 • HEPATICA
 • HERBAPOL Poznań
 • HIGH5
 • HIMALAYA
 • HIPP
 • Holistic
 • Holland & Barrett
 • Houston Enzymes
 • Immunotec
 • Imunoglukan P4H
 • INDIA COSMETICS
 • Integrative Therapeutics
 • INTENSON
 • Invent Farm
 • Invex Remedies
 • JARROW FORMULAS
 • Jell-O
 • Jordan
 • KFD
 • KIKI Health
 • KRKA-POLSKA Sp. z o.o.
 • LAB ONE
 • LABORELL
 • LABRADA
 • LABS212
 • LEVANN
 • LEVRONE
 • LIERAC
 • Life Extension
 • Living Food
 • LR
 • Manuka Health
 • MARINEX
 • MARS PROTEIN
 • MASS-ZONE
 • Medica Herbs
 • MEDICALINE
 • MEDVERITA
 • MERCK
 • MIRALEX
 • MITO – PHARMA®
 • MITOcare
 • Mollers Tran
 • MOTION NUTRITION
 • MRM
 • MUSCLETECH
 • MUSTELA
 • MUTANT
 • MY LABS
 • MY PROTEIN
 • MYLAN
 • MyVita
 • NARINE
 • NATROL
 • NATUR PRODUKT PHARMA
 • NATURE SCIENCE
 • NATURE'S ANSWER
 • Nature's Sunshine
 • NATURE'S WAY
 • NatVita
 • Navigator
 • NeoCell
 • NOBLE HEALTH
 • NORDIC NATURALS
 • NORSA PHARMA
 • NORSAN
 • NOW FOODS
 • NOW PETS
 • NUTRAMIGEN
 • NUTREND
 • NUTREX RESEARCH
 • NUTRICIA
 • NutriCology
 • NUTRILINEA
 • Nutropharma
 • OLEOFARM
 • OLI OLI
 • OLIMP
 • OPTIMUM NUTRITION
 • ORGANIC INDIA
 • Organique
 • ORKLA HEALTH
 • Osavi
 • OSTROVIT
 • Panaceo
 • Panaseus
 • PANDY PROTEIN
 • Pharma Nord
 • PHARMABEST
 • PHARMOVIT
 • PHOENIX NUTRITION
 • PHYTOCEUTIC
 • PiLeJe
 • PLATINUM CBD
 • POLPHARMA
 • Polski Lek S.A.
 • POWERBAR
 • Premicanna
 • Primabiotic
 • Progress Labs
 • PURE ENCAPSULATIONS
 • PURE LABS
 • Purely Inspired
 • PURITAN'S PRIDE
 • Puromedica
 • QPHARMA
 • QUICKSILVER SCIENTIFIC
 • Rainforest Foods
 • RCSS
 • ReadiSorb
 • Redfood
 • REVALID
 • RL9
 • Salus-Haus
 • SANDOZ
 • Sanofi Aventis
 • SANPROBI
 • SCI TEC
 • SCIENCE IN SPORT (SIS)
 • Scivation
 • SD Pharmaceuticals
 • SEEKING HEALTH
 • Sensi Hemp
 • SIMPLEDAY
 • SINGULARIS
 • SKARBY POLESIA
 • Skoczylas
 • SLAVITO
 • SMART PHARMA Sp. z o.o.
 • SOLARAY
 • SOLGAR
 • SOURCE NATURALS
 • SPORT DEFINITION
 • Sports Research
 • STADA
 • STANLAB
 • Supmedica
 • SWANSON
 • SWISS MEDICUS
 • SYLVECO
 • TAKEDA Polska sp. z o.o.
 • TARGROCH
 • Teatone
 • TERRANOVA
 • Teva
 • THORNE RESEARCH
 • TOTUM SPORT
 • Trace Minerals
 • TREC
 • UNIVERSAL NUTRITION
 • URSAPHARM ARZNEMITTEL
 • USP Zdrowie
 • Valentis
 • VIANEK
 • Vitacolloids
 • VITAL PROTEINS
 • Vitamins Because
 • VODAVODA
 • Warrior
 • WEIDER
 • WELLECO
 • WISH Pharmaceutical
 • YANGO
 • YumEarth
 • Yummy Sports
 • Zein Pharma
© 2021 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu