język:   PolskiAngielski
waluta:  
1 » 2 » Mity na temat kreatyny3

Filtruj produkty

KategorieKategorie

Mity na temat kreatyny

Data dodania: 23-10-2018 Kreatyna jest jednym z najczęściej wybieranych suplementów diety dla sportowców. Przez to stała się ona jednym z najlepiej przebadanych odżywek. Mimo tego, że na temat działania kreatyny wykonano już wiele różnych badań, to i tak wielokrotnie możemy usłyszeć różnego rodzaju mity na temat jej właściwości. Dziś dowiemy, się jakie są największe mity na temat tego suplementu diety i spróbujemy je wyjaśnić. 
 

Kreatyna jest suplementem diety, tylko na budowanie masy mięśniowej 


Najczęściej po kreatynę sięgają osoby, których celem treningowym, jest zwiększenie objętości masy mięśniowej. Jednak nie jest to suplement diety, tylko dla tych osób aktywnych fizycznie. To mit, na temat kreatyny, który jest najczęściej powtarzany. Warto więc wiedzieć, dlaczego tak jest. Spożywając kreatynę możemy liczyć się z tym, że w naszym organizmie wzrośnie nieco ilość produkowanego ATP. A jest to jedno z największych źródeł energii w naszym ciele. Warto o tym pamiętać, jednak nie możemy myśleć, że ATP jest nam potrzebne tylko do rozbudowania masy mięśniowej. Oczywiście w tym przypadku również jest konieczne, ale to jak wykorzystamy energię, której wytwarzanie wspomaga kreatyna, zależy od nas. Tak więc jeśli nie na rozbudowanie masy mięśniowej, to na co? Na przykład do spalania tkanki tłuszczowej, czyli przy ćwiczeniach i diecie redukcyjnej. Właśnie w ten sposób możemy wykorzystać ten niezwykle skuteczny suplement diety. Energia ATP wspomóc może procesy termogeniczne  w organizmie, dzięki czemu przyśpiesz się proces metabolizmu tłuszczy. Warto więc sięgać po takie suplementy diety, jak MUSCLETECH Platinum Micronised Creatine 400g. Dostarcza on do naszego organizmu odpowiednie i bezpieczne dawki kreatyny, dzięki czemu ten składnik odżywczy będzie mieć niezastąpione działanie na nasz organizm. 
 

Kreatyna to steryd 


Wiele osób uważa, że kreatyna jest sterydem. Ten mit na temat tego suplementu diety dla sportowców najczęściej pojawia się u osób początkujących. Nie trudno się dziwić, wiele razy mówi się, że kreatyna wspomaga i uwidacznia tak zwaną pompę po treningową. Warto jednak pamiętać, że kreatyna jest preparatem, który został poddany licznym badaniom i żadne z nich nie wykazały, że jest to preparat, które ma takie samo lub zbliżone działanie do sterydów. Trzeba zaznaczyć, że kreatyna w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie układu hormonalnego. Nie ma ona również wpływu na wydzielanie testosteronu. Tak więc nie możemy szufladkować jej razem ze sterydami, które są substancjami nielegalnymi i mającymi negatywne działanie na nasze zdrowie. Kreatyna ma tak skuteczne działanie, ponieważ zwiększa ilość ATP. Dzięki czemu czujemy, że zwiększają się nasze zasoby energetyczne w ciele. A to sprawia, że mamy więcej siły, nasza wytrzymałość siłowa się zwiększa, a to prowadzi do możliwości wykonywania większej ilości powtórzeń lub przedłużenie treningów, co poprawia jego efektywność. Dzięki kreatynie poprawia się praca niemal wszystkich procesów fizjologicznych, które zachodzą w ludzkim organizmie. Jeśli więc uważasz, że kreatyna, jest suplementem diety dla ciebie, możesz sięgnąć po preparat taki, jak  FA Nutrition Xtreme Creatine 500g Pure. Ma on skuteczne działanie i idealnie nadaje się dla osób, które są aktywne fizycznie. Ten suplement diety dostarcza do organizmu odpowiednie ilości kreatyny, dzięki czemu ma skuteczne i niezastąpione działanie na nasz organizm. A przede wszystkim, jest bezpieczny dla zdrowia.  
 

To, jak działa kreatyna zależy od jej rodzaju


Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów kreatyny. Jest również wiele firm, które oferują różne jej odmiany. Na rynku najbardziej popularny jest monohydrat oraz jabłczan. Warto jednak pamiętać, że rodzajów kreatyny jest o wiele więcej. Kolejne to na przykład azotan, cytrynian, fosforan, czy orotan. Wiele osób uważa, że to, jaki rodzaj tego suplementy diety wybierzemy, będzie miało wpływ na jego efektowność i działanie. Prawda jest jednak taka, że bez względu na to jaką kreatynę wybierzemy będzie ona dawała takie same efekty. To jak skuteczna będzie suplementacja tym składnikiem odżywczym zleży również od tego, jaką dietę prowadzimy oraz jak intensywne są nasze treningi. Warto również pamiętać, że jest wielu producentów, którzy decydują się na uzupełnianie preparatów z kreatyną o dodatkowe składniki odżywcze, które mogą potęgować jej działanie. Trzeba, jednak wiedzieć, że na końcu dawać będzie ona takie same efekty. Koniec końców nie ważne, na jaki suplement diety z kreatyną się zdecydujemy będzie on miał skuteczne działanie na nasz organizm oraz wspierać będzie rozbudowę masy mięśniowej. Dlatego warto sięgnąć po taki suplement diety, jak TREC CM3 Proszek 500g. Kreatyna jest wysokiej jakości składnikiem odżywczym, który wspomaga pracę organizmu osób aktywnych fizycznie, zwłaszcza wtedy, gdy pojawia się zmęczenie. Dzięki temu suplementowi diety nie pojawia się u nas kryzys siłowy w czasie treningu, a to sprawia, że możemy wykonać większość ilość powtórzeń oraz wydłużyć możemy czas treningowy. 
 

Kreatyna może wywołać skutki uboczne 


Jest wiele osób, które twierdzą, że stosowanie kreatyny może prowadzić do występowania skutków ubocznych. Warto jednak pamiętać, że jest to suplement diety, który został wielokrotnie przebadany, więc o wszystkich skutkach ubocznych zostaliśmy poinformowani. Nie zdarzają się one jednak często i występują jedynie u tych osób, które spożywają zbyt dużą dawkę kreatyny przez dłuższy czas. Tak więc tylko nadmiar kreatyny może być szkodliwy. Jeśli jednak spożywamy ją zgodnie z zaleceniami producenta oraz w odpowiednich dawkach, to nie ma powodu do obaw. Warto jednak uważać, ponieważ w nadmiarze może ona być obciążeniem dla wątroby i nerek. Jest kilka osób, które sięgają po większe dawki suplementów diety, ponieważ wydaje im się, że im więcej preparatu tym większe będzie jego działanie. To jednak błędne myślenie, które może nas doprowadzić do przedawkowania składników odżywczych. 

TREC CM3 Proszek 500g
alt


FA Nutrition Xtreme Creatine 500g Pure
alt


MUSCLETECH Platinum Micronised Creatine 400g
alt


Całą ofertę kreatyn znajdziesz w naszym sklepie w kategorii kreatyna.

Skorzystaj ze zniżki:
Rabat 10%

Opracowała: Klaudia Ozimek, Redaktor artykułów internetowych.

Od lat pracuje jako redaktor największych marek sportowych i producentów suplementów diety i odżywek. Jej pasją jest sport, medycyna i tematyka zdrowego żywienia. Stale zajmuje się tworzeniem stref internetowych, które podejmują tematy dietetyki sportowej i klinicznej. Fascynuje ją wpływ uprawiania sportu i prawidłowego odżywiania w przełożeniu na zdrowie człowieka. O tym też napisała już wiele artykułów, które uświadomiły wielu internautów. Jej doświadczenie pomoże również Naszym klientom w odpowiednim doborze produktów.
Komentarze (1)
mirek 25-10-2018 21:21:32
Racja - najnowsze badania mówią, że nieważne czy jest to jabłczan, chlorowodorek czy monohydrat kreatyny bo i tak wszystkie są pochodnymi monohydratu - więc mit obalony xD

Przejdź do strony głównej
28
© 2018 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl