język:   PolskiAngielski
waluta:  
1 » 2 » Skuteczna suplementacja przy zaburzeniach miesiączkowania3

Filtruj produkty

KategorieKategorie

Skuteczna suplementacja przy zaburzeniach miesiączkowania

Data dodania: 30-10-2018 Coraz więcej kobiet ma problem z regularnymi miesiączkami. Uważa się, że regularny cykl to taki, który ma nie mniej niż dwadzieścia jeden dni i nie więcej niż trzydzieści pięć. Za książkowy cykl uważany jest ten o długości dwudziestu ośmiu dni. Jednak warto zaznaczyć, że nie wiele kobiet ma tak idealne cykle. Przyczyn tego jest wiele, jedną z najczęstszych, jest niedobór witamin i minerałów w codziennej diecie. Problemy z nieregularnymi miesiączkami mogą doprowadzić do wielu nieprzyjemnych dolegliwości, a także do bezpłodności. Czas się więc przekonać, jakie suplementy diety warto wprowadzić do codziennej diety, jeśli dochodzi co częstych zaburzeń miesiączkowania. 
 

Żelazo najlepsze dla kobiet 


W diecie kobiety koniecznie powinno się znaleźć żelazo. Jest to składnik odżywczy, który chroni przed anemią, na którą kobiety dojrzałe, które miesiączkują są szczególnie narażone. Mimo tego, że w codziennej diecie możemy znaleźć wiele produktów bogatych w żelazo, to warto wiedzieć, że w czasie krwawienia może dojść do dużej utraty krwi, zwłaszcza u kobiet które mają miesiączki z obfitymi krwawieniami. Jeśli masz takie właśnie miesiączki, czujesz się osłabiona podczas krwawienia, twoja cera jest blada i pozbawiona koloru, to koniecznie udaj się do lekarza. On powinien wykonać badania, które podpowiedzą, czy nie masz anemii lub nie jesteś na nią narażona. Jeśli jest ryzyko rozwoju anemii to specjalista zaleci ci spożywanie suplementów diety z żelazem takich, jak THORNE Żelazo - Iron Bisglycinate - 60 kapsułek. Jest to preparat wysokiej jakości, który do organizmu dostarczy odpowiednie dawki tego ważnego składnika odżywczego. Warto więc sięgnąć po taki suplement diety, jest on polecany dla kobiet, które miesiączkują nieregularnie lub mają obfite krwawienia. Jeśli jesteś w jednej z tych grup, to zastanów się nad włączeniem tego preparatu do codziennej diety, jako jej dodatkowe uzupełnienie. 
 

Witamin D na nieregularne miesiączki 


Dużo mówi się na temat tego, że większość naszego społeczeństwa cierpi z powodu niedoboru witaminy D. Jest to bardzo ważna witamina, która ma wpływ na wiele ważnych procesów biochemicznych zachodzących w naszym organizmie. Jest ona również szczególnie ważna dla kobiet, które mają nieregularne miesiączki. Witamina D odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układów rozrodczych i gospodarki hormonalnej. Jeśli dojdzie do jej niedoboru, to u kobiety pojawić się mogą zaburzenia miesiączkowania oraz bolesne miesiączki. Ze względu na to, że większość społeczeństwa cierpi na jej niedobór to zaleca się jej suplementację. To dlatego nawet specjaliści zalecają spożywanie odpowiednich suplementów, które dostarczą do organizmu odpowiednie dawki tego składnika odżywczego i zadbają o nasze zdrowie. Jednym z takich preparatów, jest THORNE Witamina D3 5000 IE - 60 kapsułek. Suplementacja witaminą D, jest dla nas tak szczególnie ważna, ponieważ wpływa ona na nasze zdrowie. Jest to składnik odżywczy, który słabo się wchłania z przewodu pokarmowego, więc bardzo łatwo  jego niedobór. Nie możemy zapominać, że w miejscu, w którym mieszkamy nie wiele jest dni słonecznych, przez co przez większość roku pozbawieni jesteśmy największego źródła witaminy D, czyli słońca.  Kobiet, które zdecydowały się na suplementację tego składnika odżywczego czują się lepiej, mają mniej bolesne miesiączki i ich cykle stają się bardziej regularne. Jest to również pomoc dla układu rozrodczego, ponieważ spożywanie witaminy D w odpowiednich dawkach może zwiększyć szansę na zapłodnienie. 
 

Magnez dla kobiet 


Nie możemy zapominać o tym, że jednym z ważniejszych pierwiastków dla każdego  nas, jest magnez. Ma on wpływ na niemal trzysta procesów zachodzących w ludzkim organizmie. Jest wiele czynników, które doprowadzić mogą do niedoboru tego pierwiastka. Warto wiedzieć, że jest on składnikiem  odżywczym, który słabo się wchłania przez układ pokarmowy. Do jego niedoboru może dojść przez częsty  stres, źle zbilansowaną dietę, duży wysiłek umysłowy i fizyczny. Jest więc wiele kobiet, które mogą cierpieć na niedobór tego pierwiastka. A nawet minimalne odstępstwo od normy może doprowadzić do wielu zaburzeń funkcjonowania całego organizmu. Przez niedobór magnezu w diecie kobiety może dojść do pojawienia się nie tylko problemów z nieregularnymi miesiączkami, ale również z bolesnym krwawieniem. Kiedy kobieta skarży się na bolesne miesiączki, wielu specjalistów może polecić jej spożywanie dodatkowych preparatów z magnezem. Jednym z najlepszych na rynku, jest JARROW FORMULAS CalMag 90 tabeletek. Jest to połączenie witaminy D, która jak już wspomnieliśmy ma ogromne znaczenie dla zdrowia kobiet, wapnia, który wspiera układ kostny oraz magnezu, który jest pierwiastkiem, który ma niezastąpione znaczenie dla naszego zdrowie. W internecie możemy znaleźć wiele opinii kobiet, które zdecydowały się na suplementację magnezu, by uregulować cykle i zmniejszyć bóle miesiączkowe i potwierdzają one, że jest to sposób bardzo skuteczny. 
 

Witamina B6 dla równowagi hormonalnej 


Kobiety najczęściej mają problemy z układem hormonalnym. Przez takie zmiany w gospodarce hormonalnej może dojść do zaburzeń miesiączkowania. Powodować może również silne bóle miesiączkowe i nasilać dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Jeśli cierpisz na nieregularne cykle i często podczas krwawienia doskwiera ci ból to może to oznaczać, że doszło do zaburzeń wydzielana hormonów. Możesz udać się do lekarza, który wykona specjalistyczne badania hormonalne. Jednak w czasie czekania na wizytę i badania możesz zacząć spożywać witaminę B6. Jest to składnik odżywczy bardzo ważny dla każdej kobiety, ponieważ wspiera on prace układu hormonalnego. A dodatkowo, jeśli spożywasz magnez, to dzięki witaminie B6 zwiększysz poziom przyswajania tego pierwiastka. Możesz więc zdecydować się na wprowadzenie do codziennej diety, preparatu takiego, jak NOW FOODS GABA 500mg z Witaminą B6 - 100 vcaps. Jest to suplement diety, który doskonale sprawdzi się dla każdej kobiety. W wygodniej formie kapsułek, które łatwo się spożywa. A wygodne i małe opakowanie można zawsze schować w torebce, dzięki czemu kobieta zawsze może mieć przy sobie ten suplement diety. Wielu specjalistów zaleca spożywanie witaminy B6 przy zaburzeniach miesiączkowania, jest to sposób skuteczny i bezpieczny dla zdrowia.
 

Zestawy witamin i minerałów dla kobiet 


Jak widać jest wiele witamin i minerałów, które mogą wesprzeć organizm kobiety podczas okresu i mogą zakończyć problemy z nieregularnymi i bolesnymi krwawieniami. Taka ilość suplementów diety i spożywania takiej ilości tabletek może nie być łatwe i komfortowe. Łatwo również o zapomnienie o jednym z tych składników odżywczych. Warto więc zdecydować się na zakupienie jednego preparatu, który łączy ze sobą te wszystkie składniki i wiele innych, które mają ogromne znaczenie dla organizmu kobiety. Jednym z najbardziej skutecznych preparatów, jest NOW FOODS Eve Multi-Witamina dla kobiet - 180 kapsułek. To idealne rozwiązanie dla każdej kobiety, która pragnie zadbać o swoje zdrowie. 

THORNE Żelazo - Iron Bisglycinate - 60 kapsułek
alt

THORNE Witamina D3 5000 IE - 60 kapsułek
alt

JARROW FORMULAS CalMag 90 tabeletek
alt


NOW FOODS GABA 500mg z Witaminą B6 - 100 vcaps
alt


Skorzystaj ze zniżki:
Rabat 10%

Opracowała: Klaudia Ozimek, Redaktor artykułów internetowych.

Od lat pracuje jako redaktor największych marek sportowych i producentów suplementów diety i odżywek. Jej pasją jest sport, medycyna i tematyka zdrowego żywienia. Stale zajmuje się tworzeniem stref internetowych, które podejmują tematy dietetyki sportowej i klinicznej. Fascynuje ją wpływ uprawiania sportu i prawidłowego odżywiania w przełożeniu na zdrowie człowieka. O tym też napisała już wiele artykułów, które uświadomiły wielu internautów. Jej doświadczenie pomoże również Naszym klientom w odpowiednim doborze produktów.
Komentarze (1)
Maja K 30-10-2018 23:23:27
Od lat miałam problemy z nieregularnymi miesiączkami. Gdzieś przeczytałam, że warto przyjmować witaminę B6 i magnez, bo to pomaga na nieregularne cykle i bolesne miesiączki. Dwa miesiące stosowania i ogromna poprawa. Nawet nie spodziewałam się, że to będzie tak skuteczne.

Przejdź do strony głównej
30
© 2018 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl