język:   PolskiAngielski
waluta:  
Strona główna1 » Trening wytrzymałościowy2 » Suplementacja w sportach wytrzymałościowych

Filtruj produkty

KategorieKategorie

Suplementacja w sportach wytrzymałościowych

Data dodania: 25-06-2018

Specyfika sportów wytrzymałościowych, wymaga dobrania odpowiednich preparatów, które pozwolą w szczególności zoptymalizować szlak glikolizy tlenowej. Jako sporty wytrzymałościowe rozumiemy m.in. kolarstwo, biegi długie (powyżej 10 km), triathlon, maraton. Suplementacja zawodnika sportów wytrzymałościowych powinna być ustalana mocno indywidualnie, ze względu na wiele aspektów, które wpływają na wynik sportowy. Postaram się przybliżyć Wam jedne z podstawowych produktów suplementacyjnych.


Jakie suplementy stosować w treningu wytrzymałościowym ?


Adaptację do wysiłku wytrzymałościowego poprawią : Olej MCT, Acetylowana L-karnityna, CLA, zielona herbata. Jeżeli w odpowiedni sposób przejdziemy adaptację, żele energetyczne przestaną być podstawową formą suplementacji.

Kreatyna i beta-alanina, wpłyną na opóźnienie procesu zakwaszenia mięśni i zmęczenia.

Aminokwasy BCAA pozwolą na szybszą regenerację włókien mięśniowych, a przy budowaniu siły przydatne okażą się aminokwasy EAA.

Niesamowicie istotne dla wytrzymałościowca będzie zwiększenie wykorzystania tlenu podczas wysiłku, co osiągniemy poprzez uzupełnienie niedoborów witamin z grupy B, cynku, selenu, magnezu.


Problemy z układem pokarmowym osób uprawiających sport wytrzymałościowy.


Często spotykany jest problem z jelitami i układem trawiennym sportowca uprawiającego konkurencje wytrzymałościowe. Wynik to z dużego stres, który jest generowany poprzez długie i często intensywne treningi. Dla wspomagania  mikroflory bakteryjnej jelita powinno stosować się :

- probiotyki,

- debutir (kwa masłowy),

- laktoferynę,   

- HMB.


Które produkty jako uzupełnienie?


Wiele mówi się o korzystnym wpływie adaptogenów (np. rhodiola rosea – różeniec górski), kwasów omega 3, huperzyna A, kurkumina i grzyb o nazwie kordyceps – który wpływa na zwiększenie VO2 MAX, jak również pojemności tlenowej, co znów obniża zmęczenie.Jakie produkty należy usunąć z diety osoby uprawiającej sport wytrzymałościowy?


Przede wszystkim dietetycy i lekarze wskazują na negatywny wpływ produktów przetworzonych, tłuszczów trans, nabiału i pszenicy. Chcąc osiągać wynik sportowy, należy usunąć te produkty z Naszej diety.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
10
© 2018 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl