ZAMOWIENIE20
Wysyłka zamówień złożonych do godziny 10:00 tego samego dnia!
info@mass-zone.eu     668207098
język:   PolskiAngielskiNiemieckiRosyjski
waluta:  
kraj dostawy:  
Strona główna » Porady dietetyka - propozycje suplementów » Vitis Vinifera

Filtruj produkty

Kategorie

Vitis Vinifera

Data dodania: 24-11-2021

Owoce Vitis Vinifera były używane już od tysięcy lat ze względu na swoje wartości odżywcze i lecznicze. Są bogatymi cukrami, flawonoidami, antocyjanami, proantocyjananami, a ponadto posiadają kwasy organiczne, garbniki, sole mineralne i witaminy. Ten gatunek jest bogaty w resweratrol, który jest pochodną stilbenu. 

 

Badania wykazały, że resweratrol jest jednym z najsilniejszych znanych naturalnych przeciwutleniaczy. Znajduje się on w dużych ilościach w soku z czarnych winogron, skórze i nasionach. Nasiona i liście winorośli wykorzystywane są w ziołolecznictwie, a dodatkowo owoce vitis vinifera są wykorzystywane jako suplement diety.

 

 

CO TO JEST VITIS VINIFERA? 

 

Winorośl (Vitis Vinifera) pochodzi z południowej Europy i Zachodniej Azji i jest dziś uprawiana we wszystkich temperaturach regionów świata. Na dzień dzisiejszy wyróżniamy około 60 międzypłodnych dzikich gatunków Vitis występujących w Azji, Ameryce Północnej i Europie w subtropikalnych, śródziemnomorskich i kontynentalnych warunkach klimatycznych

 

Vitis Vinifera to wieloletnia, zdrewniała winorośl pnąca, której pędy mają do 35 m długości, ale w uprawie zwykle są redukowane przez coroczne przycinanie do 1–3 metrów. Posiada liście okrągłe, ząbkowane i 5- 7 płatkowe, a ich szerokość wynosi od 5 cm do 23 cm.

 

 

WINOROŚL WŁAŚCIWA - ZASTOSOWANIE 

 

Świeże owoce mogą być zjedzone lub przetworzone na wino, rodzynki, soki, a niektóre odmiany zostały przystosowane do przemysłu konserwowego. Pestki winogron zawierają 6-20% oleju, używanego do jadalnych celów, produkcji mydła oraz jako substytut siemienia lnianego. Liście tego i innych gatunków są spożywane w różnych kulturach. Sok z młodych gałęzi stosowany jest jako lekarstwo na choroby skóry. Liście ściągające, stosowane są przy biegunkach. Sok z niedojrzałych owoców jest stosowany w dolegliwościach gardła. Wysuszone owoce mają właściwości łagodzące, chłodzące, przeczyszczające i pomagają w problemach żołądkowych.  Produkt można stosować do zaspokojenia pragnienia, zbicia gorączki, zmniejszeniu kaszlu, chrypki lub jako utleniacz.  

 

Owoce są przyrządzane na różne sposoby. Można stworzyć z nich sok, papkę, czy olej, które działają także na: 

 

-guzy macicy,

-zapobieganie nowotworom, 

-problemy wątrobowe. 

 

Zastosowań tego produktu jest znacznie więcej! 

 

Obniżenie ciśnienia krwi - W kilku badaniach zbadano wpływ wyciągu z winogron na wysokie ciśnienie krwi. Przegląd 16 badań z udziałem 810 osób z wysokim ciśnieniem krwi lub z podwyższonym ryzykiem wykazał, że przyjmowanie 100–2000 mg olejku z winogron dziennie znacząco obniża skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi (górna i dolna liczba) średnio o 6,08 mmHg i 2,8 mmHg. Największą poprawę wykazały osoby w wieku poniżej 50 lat z otyłością lub zaburzeniem metabolicznym. Najbardziej obiecujące wyniki uzyskano przy niższych dawkach 100-800 mg dziennie stosowanych przez 8-16 tygodni, zamiast pojedynczej dawki 800 mg lub więcej. Inne badanie z udziałem 29 osób dorosłych z wysokim ciśnieniem krwi wykazało, że przyjmowanie 300 mg Vitis Vinifera dziennie obniżyło skurczowe ciśnienie krwi o 5,6%, a rozkurczowe o 4,7% po 6 tygodniach przyjmowania substancji. 

 

Może poprawić przepływ krwi - Niektóre badania sugerują, że GSE może poprawić przepływ krwi. W 8-tygodniowym badaniu z udziałem 17 zdrowych kobiet po menopauzie przyjmowanie 400 mg Vitis Vinifera miało działanie rozrzedzające krew, potencjalnie zmniejszając ryzyko zakrzepów. W dodatkowym badaniu z udziałem 8 zdrowych, młodych kobiet oceniano wpływ pojedynczej 400 mg dawki proantocyjanidyny znajdującej się w produkcie na problemy z krążeniem podczas pracy siedzącej.  Wykazano, że Vitis Vinifera zmniejsza obrzęk nóg o 70%.

 

Może zmniejszyć uszkodzenia oksydacyjne - Podwyższony poziom cholesterolu LDL (złego) we krwi jest znanym czynnikiem ryzyka chorób serca. Utlenianie cholesterolu LDL znacznie zwiększa to ryzyko i odgrywa kluczową rolę w miażdżycy lub gromadzeniu się blaszek tłuszczowych w tętnicach. W kilku badaniach na zwierzętach stwierdzono, że suplementy zawierające owoce Vitis Vinifera zmniejszają utlenianie LDL wywołane dietą wysokotłuszczową. Niektóre badania na ludziach pokazują podobne wyniki. Przyjęcie 300 mg substancji w momencie spożycia wysokotłuszczowego posiłku hamuje utlenianie tłuszczów we krwi o połowę!  Ponadto badanie z udziałem 87 osób poddawanych operacji serca wykazało, że przyjmowanie 400 mg Vitis Vinifera dzień przed operacją znacznie zmniejszyło stres oksydacyjny.

 

Może poprawić poziom kolagenu i siłę kości - Zwiększenie spożycia flawonoidów może poprawić syntezę kolagenu i tworzenie kości. Jako bogate źródło flawonoidów Vitis Vinifera może pomóc zwiększyć gęstość i siłę kości. Badania na zwierzętach wykazały, że dodanie Vitis Vinifera do diety o niskiej, standardowej lub wysokiej zawartości wapnia może zwiększyć gęstość kości, zawartość minerałów i wytrzymałość kości. Reumatoidalne zapalenie stawów to choroba autoimmunologiczna, która powoduje ciężkie zapalenie oraz zniszczenie kości i stawów. Doświadczenia na zwierzętach wykazały, że Vitis Vinifera może hamować niszczenie kości w zapalnym autoimmunologicznym zapaleniu stawów.

 

Wspiera mózg - Uważa się, że połączenie właściwości przeciwutleniających i przeciwzapalnych flawonoidów opóźnia lub zmniejsza wystąpienie chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera. Jednym ze składników Vitis Vinifera jest kwas galusowy, który, jak wykazały badania na zwierzętach i laboratoriach, może hamować tworzenie włókienek przez peptydy beta-amyloidowe.  Klastry białek beta-amyloidowych w mózgu są charakterystyczne dla choroby Alzheimera. Spożywanie Vitis Vinifera może zapobiegać utracie pamięci, poprawiać stan poznawczy i poziom antyoksydantów w mózgu oraz zmniejszać jego uszkodzenia, a także skupiska amyloidu. 

 

Winorośl właściwa poprawi czynność nerek - Twoje nerki są szczególnie podatne na uszkodzenia oksydacyjne, które często są nieodwracalne. Badania wykazały, że roślina ta może zmniejszyć uszkodzenie nerek i poprawić ich funkcjonowanie poprzez zmniejszenie stresu oksydacyjnego i uszkodzeń zapalnych.

 

Może hamować wzrost zakażeń i rozwój chorób - spożywanie liści lub rodzynek wykazuje obiecujące właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Badania wykazały, że hamuje ono wzrost powszechnych bakterii przenoszonych przez żywność, w tym Campylobacter i E. coli, które są często odpowiedzialne za ciężkie zatrucia pokarmowe i zaburzenia żołądkowe 

 

Może zmniejszyć ryzyko raka - Przyczyny raka są złożone, chociaż główną cechą jest uszkodzenie DNA. Wysokie spożycie przeciwutleniaczy, takich jak flawonoidy i proantocyjanidyny, wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem różnych nowotworów.  Aktywność antyoksydacyjna winorośli wykazała potencjał hamowania rozrostu szkodliwych ludzkich komórek piersi, płuc, żołądka, komórek płaskonabłonkowych jamy ustnej, wątroby, prostaty i trzustki w warunkach laboratoryjnych. W badaniach na zwierzętach wykazano, że Vitis Vinifera wzmacnia działanie różnych rodzajów chemioterapii. Dodatkowo roślina ta wydaje się chronić przed stresem oksydacyjnym i toksycznością wątroby, jednocześnie ukierunkowując działanie chemioterapii na komórki rakowe. Przegląd 41 badań na zwierzętach wykazał, że GSE lub proantocyjanidyny zmniejszają toksyczność i uszkodzenia wywołane rakiem we wszystkich badaniach poza jednym. Należy pamiętać, że potrzebne są dalsze badania na ludziach w tym zakresie.

 

Poprawia gojenie się ran i wygląd - doświadczenia przeprowadzane na zwierzętach wykazały, że spożywanie winorośli może wspomagać gojenie się ran. Badania na ludziach również są obiecujące. W jednym z takich doświadczeń na 35 zdrowych dorosłych, którzy przeszli niewielki zabieg chirurgiczny, podano albo krem ​​z 2% stężenia z Vitis Vinifera albo placebo. Osoby stosujące krem ​​doświadczyły pełnego wygojenia rany po 8 dniach, podczas gdy grupa placebo goiła się przez 14 dni.


Wyniki te są najprawdopodobniej spowodowane wysokim poziomem proantocyjanidyn w roślinie, które wyzwalają uwalnianie czynników wzrostu w skórze. Ponadto doświadczenie trwające 8 tygodni z udziałem 110 zdrowych młodych mężczyzn, które miało ocenić wpływ stosowania kremu ​​z 2% Vitis Vinifera pokazało, że poprawił im się wygląd skóry, elastyczność i zawartość sebum, co może pomóc zmniejszyć oznaki starzenia.

 

 

WINOROŚL WŁAŚCIWA VITIS VINIFERA - CZY WARTO JĄ STOSOWAĆ? 

 

Podsumowując, V. vinifera i jego bioaktywne związki mają kilka działań farmakologicznych, takich jak: 

 

    działanie przeciwutleniające, 
    przeciwzapalne, 
    przeciwdrobnoustrojowe, 
    hepatoprotekcyjne, 
    kardioprotekcyjne

 

 

PODSUMOWANIE:

 

Wygląda na to, że ekstrakt z pestek winogron i jego aktywne składniki takie jak asproantocyjanidyny, resweratrol i kwercetyna są silnymi przeciwutleniaczami. Spożycie winogrona i soków winogronowych prawdopodobnie przyniosą pozytywne efekty na zdrowie człowieka, a zwłaszcza w okresie pomenopauzalnym u kobiet. Te wyniki sugerują, że pestki winogron i ich aktywne składniki powinny być szczegółowo przestudiowane i stosowane przez osoby, które chcą zadbać o swoje zdrowie. 

 

JARROW FORMULAS OPCs + 95 Grape Seed Extract (Ekstrakt z pestek winogron) 100 Kapsułek


 

SWANSON Resveratrol Complex (Resweratrol) 60 Kapsułek

 

ALINESS OPC exGrapeSeed 400mg (Ekstrakt z pestek winogron) 100 Kapsułek wegetariańskich


 

Skorzystaj ze zniżki:
Źródła:

 1. https://www.webmd.com/diet/grape-seed-extract
 2. https://www.verywellhealth.com/the-benefits-of-grape-seed-extract-89055
 3. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/B9780128195413000207
 4. https://www.medicinenet.com/grape/supplements-vitamins.htm
 5. https://www.healthline.com/nutrition/grape-seed-extract-benefits


AUTOR:

 

Patryk Chodyniecki. Pasjonat kulturystyki, pływania oraz sportów walki. Od ponad 10 lat uprawia amatorsko sporty siłowe, które lubi łączyć na zmianę z boksem, MMA oraz pływaniem. Interesuje się również szeroko pojętą suplementacją oraz dietetyką, którą sukcesywnie wdraża w swoje treningi.

alt

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady dietetyka - propozycje suplementów
 • 6 PAK Nutrition
 • ADAMED
 • AFLOFARM
 • Alfasigma
 • ALINESS
 • Allergy Research Group
 • Almiral
 • ALTRIENT LIVON LABS™
 • APPLIED NUTRITION
 • AQUASOOL
 • ARBONNE
 • Art of Nature Mastiha
 • ASEPTA
 • Aura Herbals
 • AVITALE
 • BabyStart
 • BAUSCH & LOMB
 • BAYER
 • BEBILON
 • Best Joy
 • Bio-Kult
 • BIOCODEX
 • BioGaia
 • BIOLATTE
 • BIOMED
 • BIOTECH USA
 • BIOTON
 • BPS Pharma
 • CannabiGold
 • CANNADERM
 • CARLSON LABS
 • Carnomed
 • CEDERROTH
 • CELLUCOR
 • CHILDLIFE
 • COCONAUT®
 • COLWAY
 • COLYFINE
 • CORAL CLUB
 • DASHRADE
 • DaVinci Laboratories
 • DEDICATED NUTRITION
 • DIET-FOOD
 • DOCTOR LIFE
 • Doctor's Best
 • DORIAN YATES
 • DR ENZMANN
 • DR JACOBS
 • DR Joint
 • Dr Meller
 • Dr. Mercola
 • Dr.OHHIRA®
 • Duo Life
 • DYMATIZE
 • Ecological Formulas
 • EkaMedica
 • ENERVIT
 • ENFAMIL
 • Enzymedica
 • ESTABIOM
 • EstroVita
 • Evogen Nutrition
 • FA NUTRITION
 • FLC PHARMA
 • FoodForce
 • Foods by Ann
 • ForMeds
 • FORMOTIVA
 • FOUR SIGMATIC
 • Franky's Bakery
 • Gaia Herbs
 • GARDEN OF LIFE
 • Genactiv
 • GENEXO
 • Gengigel
 • GEONATURALS
 • Good Health Naturally
 • HANOJU
 • Health Labs Care
 • HempKing
 • HempWISH
 • HEPATICA
 • HERBAPOL Poznań
 • HIGH5
 • HIMALAYA
 • HIPP
 • Holistic
 • Houston Enzymes
 • Immunotec
 • Imunoglukan P4H
 • INDIA COSMETICS
 • Integrative Therapeutics
 • INTENSON
 • Invent Farm
 • Invex Remedies
 • JARROW FORMULAS
 • Jell-O
 • KFD
 • KIKI Health
 • KRKA-POLSKA Sp. z o.o.
 • LAB ONE
 • LABORELL
 • LABS212
 • LEVANN
 • LEVRONE
 • LIERAC
 • Life Extension
 • Living Food
 • LR
 • Manuka Health
 • MARINEX
 • MARS PROTEIN
 • MASS-ZONE
 • Medica Herbs
 • MEDICALINE
 • MEDVERITA
 • MERCK
 • MIRALEX
 • MITO – PHARMA®
 • MITOcare
 • Mollers Tran
 • MRM
 • MUSCLETECH
 • MUSTELA
 • MUTANT
 • MY PROTEIN
 • MYLAN
 • NARINE
 • NATROL
 • NATUR PRODUKT PHARMA
 • NATURE SCIENCE
 • NATURE'S ANSWER
 • Nature's Sunshine
 • NATURE'S WAY
 • NeoCell
 • NESTLE
 • NOBLE HEALTH
 • NORDIC NATURALS
 • NORSA PHARMA
 • NOW FOODS
 • NOW PETS
 • NUTRAMIGEN
 • NUTREND
 • NUTREX RESEARCH
 • NUTRICIA
 • NutriCology
 • NUTRILINEA
 • Nutropharma
 • OLEOFARM
 • OLI OLI
 • OLIMP
 • OMNi-BiOTiC®
 • OPTIMUM NUTRITION
 • ORGANIC INDIA
 • Organique
 • ORKLA HEALTH
 • Osavi
 • OSTROVIT
 • Panaseus
 • PANDY PROTEIN
 • Pharma Nord
 • PHARMABEST
 • PHARMOVIT
 • PHOENIX NUTRITION
 • PHYTOCEUTIC
 • PiLeJe
 • PLATINUM CBD
 • POLPHARMA
 • Polski Lek S.A.
 • POWERBAR
 • Progress Labs
 • PURE ENCAPSULATIONS
 • PURE LABS
 • Purely Inspired
 • PURITAN'S PRIDE
 • Puromedica
 • QPHARMA
 • QUICKSILVER SCIENTIFIC
 • RCSS
 • ReadiSorb
 • Redfood
 • REVALID
 • RL9
 • Salus-Haus
 • SANDOZ
 • Sanofi Aventis
 • SANPROBI
 • SCI TEC
 • SCIENCE IN SPORT (SIS)
 • Scivation
 • SD Pharmaceuticals
 • SEEKING HEALTH
 • SINGULARIS
 • SKARBY POLESIA
 • Skoczylas
 • SMART PHARMA Sp. z o.o.
 • SOLARAY
 • SOLGAR
 • SOURCE NATURALS
 • SPORT DEFINITION
 • Sports Research
 • STADA
 • STANLAB
 • Supmedica
 • SWANSON
 • SYLVECO
 • TAKEDA Polska sp. z o.o.
 • TARGROCH
 • TERRANOVA
 • Teva
 • THORNE RESEARCH
 • TOTUM SPORT
 • TREC
 • UNIVERSAL NUTRITION
 • USP Zdrowie
 • VISANTO
 • Vitacolloids
 • VITAL PROTEINS
 • Vitamins Because
 • VODAVODA
 • Warrior
 • WEIDER
 • WISH Pharmaceutical
 • YANGO
 • Yummy Sports
 • Zein Pharma
© 2021 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu