ZAMOWIENIE20
SKLEP funkcjonuję NORMALNIE i zamówienia wysyłane są NA BIEŻĄCO BEZ OPÓŹNIEŃ!

Polecamy dostawy za pośrednictwem firmy GLS i Paczkomaty INPOST (czas dostawy 1-2dni robocze).

Wybierając opcję dostawy POCZTA POLSKA i RUCH trzeba spodziewać się opóźnień w doręczeniach.

Rekomendujemy sposób płatności za zamówienia korzystając z płatności mobilnych - przelewy on-line (przelewy24, paypal, przelew tradycyjny), lub transakcji bezgotówkowych).

Złóż zamówienie PRZEZ TELEFON -> 668 207 098 (24/7)
język:   PolskiAngielskiNiemiecki
waluta:  
kraj dostawy:  

Filtruj produkty

Kategorie

Wątroba cz. 2

Data dodania: 03-12-2019

KILKA SŁÓW O ZIOŁACH

 

Wątroba jest największym gruczołem w naszym organizmie. Jest uważana za jeden z najważniejszych organów w naszym ciele obok serca, śledziony, nerek, bądź płuc. To od zdolności i zdrowia tych organów zależy długość naszego życia. W chwili obecnej powszechnie można otrzymać leki na wątrobę. Nie zawsze tak było. Stąd już w czasach historycznych stosowano zioła na wątrobę i trzustkę. Starożytność przypisywała wątrobie istotne właściwości. Czytano z niej przyszłość, natomiast Platon wiązał wątrobę z pożądaniem.

 

W chwili obecnej wydajność naszego ciała jest bardzo mocno powiązana z wątrobą. Jej zadaniami jest przede wszystkim wytwarzanie żółci, która jest głównym składnikiem procesów trawiennych, a także czyszczenia krwi z różnych toksyn.

 

Istnieje wiele czynników, na które narażona jest nasza wątroba. Spożywanie ciężkich potraw może doprowadzić do jej przemęczenia. Przeprowadzanie wszelkich procesów z udziałem wątroby powinno być dokonywane w taki sposób, by zminimalizować zewnętrzne uszkodzenia tej części ciała.

 

Zapobieganie schorzeniom związanych z pracą wątroby jest możliwe m.in. dzięki preparatom ziołowych. Oprócz preparatów ziołowych warto skupić się na diecie odtruwającej wątrobę, którą powinniśmy stosować prewencyjnie. W chwili obecnej ten organ pełni ponad 500 różnych funkcji. Celem sprawnego przeprowadzenia każdej z nich, jest jej oczyszczenie w bardzo dużym stopniu. Oczyszczanie wątroby powinno być przeprowadzone raz w roku, ponieważ może ono pomóc ją zregenerować, oczyścić z toksyn oraz zachować prawidłową wagę.  

 

ZIOŁA NA WĄTROBĘ - JAKIE WYBRAĆ?    
 

Wątroba jest jedynym narządem człowieka potrafiącym się zregenerować w 50% procentach. W chwili obecnej wiele osób niszczy jej właściwości regeneracyjne, ponieważ prowadzi niezdrowy tryb życia. Bardzo rzadko wśród dorosłych ludzi można znaleźć osoby, które mają ten organ sprawny w 100%. W XXI wieku wątrobę w głównej mierze uszkadzają toksyny pochodzące z jedzenia i powietrza oraz używki, leki, wirusy i bakterie.

 

Na wątrobę warto stosować ostropest plemisty. Ostropest jest rośliną, która powszechnie jest znana w dziedzinie medycyny naturalnej. Ta substancja działa oczyszczająco oraz odtruwająco, wpływając jednocześnie w sposób pozytywny na regenerację naszej wątroby.

 

Ostropest dzięki detoksykacji naszej wątroby nie tylko chroni ją przed kolejnymi toksynami, lecz doprowadza do złagodzenia wcześniejszych stanów zapalanych. Zatrucia pokarmowe, alkoholowe, bądź urazy nie są straszne dla ostropestu plamistego. Działa on w sposób referencyjny na nasz organ w przypadku powyższych zagrożeń. Oprócz tego stosowanie powyższej substancji jest wskazane, gdy mamy problemy trawienne oraz skłonności do posiadania podwyższonego cholesterolu. Niektóre zioła mogą zostać podane w sposób smaczny - jako herbatka na wątrobę.

 

Taka herbata na wątrobę sprawia, że nie wprowadzamy do naszego organizmu sztucznych substancji, a taki napar może dodatkowo poprawić funkcjonowanie trawienia, gdyż rozgrzeje nasz organizm.

 

 

ZIOŁA NA WĄTROBĘ ORAZ TRZUSTKĘ

 

Trzustka jest również bardzo ważnym organem w naszym organizmie. Odpowiada ona za wiele procesów związanych z trawieniem różnych substancji. Niestety, w przeciwieństwie do wątroby, nie istnieje możliwość jej zregenerowania. Zadbanie o prawidłowy stan trzustki powinno być priorytetem, w walce o wspaniałą kondycję naszego ciała.

 

Pokrzywa zwyczajna, bądź glistnik jaskółcze ziele mają właściwości, które wspomagają właściwości trzustki oraz wątroby.

 • Pokrzywa zwyczajna w związku ze swoimi ogólnymi właściwościami przeciwzapalnymi jest bardzo często polecana w stanach zapalnych stanu trawiennego. Pokrzywa zwyczajna oprócz wspomagania układu trawiennego bardzo dobrze wpływa na włosy, paznokcie oraz układ odpornościowy.
 • Glistnik jaskółcze ziele bardzo często jest stosowany na nudności oraz wymioty wynikające z problemów z funkcjonowaniem naszej trzustki. Zawiera on w sobie substancje rozkurczające, które wpływają na pracę tego organu, co przekłada się na pracę całego układu związanego z trawieniem.

 

 

ZIOŁA NA WĄTROBĘ W PRZYPADKU JEJ MARSKOŚCI

 

Marskość wątroby jest schorzeniem, które bardzo często związana jest z nadużywaniem alkoholu. Niestety na tę chorobę bardzo często cierpią osoby, które wcześniej chorowały na inne dolegliwości związane z pracą tego organu. Kamica żółciowa, nowotwory dróg żółciowych oraz trzustki, czy zapalenie trzustki mogą doprowadzić do marskości wątroby, ponieważ działają one na nią wyjątkowo destrukcyjnie. Taki efekt uzyskamy również w przypadku wieloletniego nadużywania produktów alkoholowych.

 

Marskość wątroby spowodowana nadużywaniem alkoholu wymaga zrezygnowania z tej substancji, natomiast marskość wątroby spowodowana przebytymi chorobami może okazać się dosyć trudna do wyleczenia. Niezależnie od przyczyny - marskość wątroby jest stanem którego nie da się w 100% wyleczyć. Są jednak sposoby, które pozwalają na polepszenie kondycji pacjenta. Jeżeli mamy marskość wątroby to powinniśmy spożywać zioła na wątrobę typu ostropest plamisty, pokrzywa zwyczajna, jaskółcze ziele oraz karczoch. Można również uzupełniać naszą dietę o dziurawiec. W Europie dziurawiec występuje naturalnie, zatem nie będzie problemu z dostępnością do niego.

 

Wymienione zioła nie doprowadzą do zregenerowania gruczołu, ponieważ jest to stan nieodwracalny. Warto jednak pamiętać o ich obecności w naszej diecie, ponieważ mogą one polepszyć stan naszego ciała oraz samopoczucie, poprzez zminimalizowanie objawów w postaci skurczów, bólów w klatce piersiowej oraz świądu.

 

JAK SPRAWDZIĆ STAN NASZEJ WĄTROBY?

 

Jeżeli nasza wątroba ma problemy, to torebka ochronna zwana błoną otrzewnową, zwiększa nacisk na jelita oraz żołądek. Czujemy w takim przypadku nieprzyjemne kłucia w boku oraz rozpieranie pod żebrami. Jest to pierwszy znak wskazujący, że wątroba sobie nie radzi.

 

Inne sygnały to:

 • wolniejsza przemiana materii,
 • chroniczne zmęczenie,
 • wahania nastroju,
 • biegunki,
 • zaparcia,
 • wzdęcia,
 • apetyt na słodkie produkty,
 • zmiany na skórze,
 • zwiększenie dolegliwości alergicznych w postaci kataru siennego oraz astmy,
 • zabarwiony na żółto spód języka,
 • skurcze w łydkach i palcach rąk,
 • uczucie zimnego oraz wilgotnego ciała.

 

Jeżeli mamy powyższe dolegliwości, to warto zrobić właściwe badania krwi oraz udać się do lekarza celem dobrania odpowiedniej diety oraz suplementacji.


 

CO JEST DOBRE NA WĄTROBĘ?

 

Celem uwolnienia wątroby od zanieczyszczeń oraz przyśpieszenia jej regeneracji i odmłodzenia można zastosować różnego rodzaju kuracje odtruwające. Najprostszą z nich jest dieta. Na pełne odtrucie potrzeba 8 tygodni. Zioła na wątrobę działają w tym wypadku wspomagająco.

 

Wystarczy przestrzegać kilku zasad:

 • zamiast 3 większych posiłków, należy spożywać ich od 5-6 dziennie,
 • jeżeli posiłki można jeść w formie surowej należy unikać ich przetwarzania, np. warto spożywać surówki bądź sałatki,
 • produkty, które wymagają obróbki termicznej powinniśmy przyrządzać na parze lub gotować w małej ilości wody pod przykryciem,
 • unikać należy smażenia oraz używania olejów,
 • pieczywo należy jeść czerstwe bądź w wersji grzanek,
 • posiłki, które spożywamy powinny być świeże, a nie odgrzewane.

 

Nasza wątroba jest wyjątkowo ważnym organem. W przypadku zaburzeń jej pracy należy przyjąć odpowiednie zioła na wątrobę, które w połączeniu ze zdrową dietą i ewentualnymi lekami zapewnią jej właściwą pracę. Zioła bardzo rzadko uczulają, a ponadto są stosowane od wielu lat. Wykazują one skuteczność, przy niskich skutkach ubocznych. Z tego powodu zioła są uważane za jedną z najlepszych form wsparcia naszej wątroby. Bezkompromisowo można uznać, że skutecznie polepszają jej funkcjonowanie.


SOLGAR Milk Thistle Herb Extract (Ostropest Plamisty) - 150 kapsułek wegetariańskich


alt

Ostropest plamisty był stosowany już w starożytnej Grecji i Rzymie. Dotych­czas na świecie przeprowadzono ponad 300 badań naukowych potwier­dzających skuteczność tego zioła, szczególnie w leczeniu schorzeń wątroby. Ostropest plamisty jest jednym z najlepiej przebadanych ziół stosowa­nych współcześnie. Swą skuteczność ostropest plamisty zawdzięcza trzem chroniącym wątrobę substancjom, które łącznie zwane są sylimaryną. Ostropest plamisty wzmacnia wątrobę, zapobiegając nadmiernej utracie przez organizm glutationu, związku podobnego do aminokwasu, który od­grywa ważna rolę w odtruwaniu organizmu. 


JARROW FORMULAS Artichoke (Ekstrakt z Karczocha - Zdrowie Wątroby) 180 kapsułek wegańskich

alt

Ekstrakt z karczocha jest standaryzowany, aby zawierał 5% wszystkich kwasów kawoilochinowych. Badania kliniczne udokumentowały następujące korzystne właściwości ekstraktu z karczocha:
WSPIERA FUNKCJE WĄTROBY - wspiera odpowiedni poziom glutationu. Stymuluje aktywność wątroby, promując krążenie w wątrobie.
WSPIERA FUNKCJE SERCOWO-NACZYNIOWE  - hamuje utlenianie cholesterolu LDL i pomaga utrzymać zdrowy poziom cholesterolu HDL (ochronnego) już w normalnym zakresie.
WSPIERA TRAWIENIE - stymuluje syntezę żółci, produktu wątroby, który wspomaga detoksykację i wchłanianie składników odżywczych rozpuszczalnych w tłuszczach. 


NOW FOODS Artichoke Extract 450mg (Ekstrakt z Karczocha - Wsparcie Trawienia) 90 kapsułek wegetariańskich

alt

Wyciąg z karczocha ma długą historię stosowania przez zielarzy jako tonik trawienny. Współczesne badania naukowe potwierdziły, że ekstrakt z karczocha może promować zdrową czynność trawienną poprzez jego zdolność do wspierania normalnego przepływu żółci i trawienia tłuszczów. Ponadto ekstrakt z karczocha zawiera flawonoidy (takie jak luteolina i apigenina), które, jak wykazano, wspierają zdrowy układ naczyniowy.


ALINESS Wyciąg z Nasion Ostropestu z Karczochem (Regeneracja Wątroby) 100 kapsułek wegetariańskich


alt

Działanie sylimaryny:

 • Regeneruje komórki wątrobowe
 • Pomaga chronić komórki wątroby, przyczynia się do prawidłowej produkcji żółci
 • Pomaga w utrzymaniu zdrowej wątroby
 • Działa ochronnie na wątrobę
 • Utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi

Działanie karczocha:

 • Zwiększa wydalanie wody przez nerki
 • Wspomaga zdrowie jelit, trawienia
 • Pomaga w utrzymaniu zdrowej wątrobyŹródła:

 1. William Ganong: Fizjologia. Joanna Lewin Kowalik (redakcja naukowa tłumaczenia). Warszawa: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2007, s. 485.
 2. Wojciech. Sawicki: Histologia. Warszawa: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2005, s. 430–431.
 3. Dziurawiec zwyczajny. W: Leszek Marek Krześniak: Apteczka ziołowa. Warszawa: Wydawnictwo "Sport i Turystyka", 1986, s. 33.

Skorzystaj ze zniżki:

 

Autor:
Patryk Chodyniecki
Pasjonat kulturystyki, pływania oraz sportów walki. Od ponad 10 lat uprawia amatorsko sporty siłowe, które lubi łączyć na zmianę z boksem, MMA oraz pływaniem. Interesuje się również szeroko pojętą suplementacją oraz dietetyką, którą sukcesywnie wdraża w swoje treningi.

 


Przejdź do strony głównej
96
 • ALINESS
 • APPLIED NUTRITION
 • AVITALE
 • BabyStart
 • BAYER
 • Best Joy
 • Bio-Kult
 • BioGaia
 • BIOTECH USA
 • BIOTON
 • BPS Pharma
 • CARLSON LABS
 • CHILDLIFE
 • COCONAUT®
 • DASHRADE
 • DEDICATED NUTRITION
 • DIET-FOOD
 • DOCTORS BEST
 • DORIAN YATES
 • DR JACOBS
 • DYMATIZE
 • EkaMedica
 • ENERVIT
 • ESTABIOM
 • FA NUTRITION
 • ForMeds
 • Franky's Bakery
 • GARDEN OF LIFE
 • Genactiv
 • HANOJU
 • HEPATICA
 • HIGH5
 • HIMALAYA
 • INDIA COSMETICS
 • Invex Remedies
 • JARROW FORMULAS
 • LAB ONE
 • Life Extension
 • Living Food
 • MARS PROTEIN
 • MASS-ZONE
 • MEDICALINE
 • MRM
 • MUSCLETECH
 • MUTANT
 • MY PROTEIN
 • NARINE
 • NATROL
 • NATURE'S ANSWER
 • NATURE'S WAY
 • NORDIC NATURALS
 • NORSA PHARMA
 • NOW FOODS
 • NOW PETS
 • NUTREND
 • NUTREX RESEARCH
 • NutriCology
 • OLI OLI
 • OLIMP
 • OPTIMUM NUTRITION
 • OSTROVIT
 • PANDY PROTEIN
 • PHARMABEST
 • PHARMOVIT
 • PHOENIX NUTRITION
 • PiLeJe
 • PLATINUM CBD
 • POLPHARMA
 • POWERBAR
 • PrimaForce
 • PURITAN'S PRIDE
 • QUICKSILVER SCIENTIFIC
 • RCSS
 • Redfood
 • SANPROBI
 • SCI TEC
 • SCIENCE IN SPORT (SIS)
 • SEEKING HEALTH
 • SOLARAY
 • SOLGAR
 • SOURCE NATURALS
 • Sports Research
 • SWANSON
 • TARGROCH
 • THORNE RESEARCH
 • TREC
 • UNIVERSAL NUTRITION
 • VITAL PROTEINS
 • Vitamins Because
 • VODAVODA
 • Warrior
 • WEIDER
 • YANGO
© 2018 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl