MULTI Enzyme Complex PRO zawiera innowacyjny kompleks enzymów trawiennych. Składa się z wolnych od GMO i odpowiednich dla wegan enzymów o szerokim spektrum działania, w tym amylazy, proteazy i lipazy, pozyskanych w procesie fermentacji Aspergillus oryze. Enzymy te rozkładają węglowodany, białka i tłuszcze, same będąc jednocześnie odporne na działanie soków żołądkowych i zachowując swoją aktywność trawienną.
MULTI Enzyme Complex PRO zawiera również kompleks probiotyczno-prebiotyczny zwany synbiotykiem. Zawarte w nim zarodniki bakterii Bacillus coagulans mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej. Glactomannan to błonnik o działaniu prebiotycznym. Jest frakcją rozpuszczalnego włókna pochodzącego z błonnika pokarmowego, z nasion kozieradki pospolitej.
Bromelaina: jest to proteaza cysteinowa, roślinny enzym (proteolityczny), który niszczy wiązania peptydowe . Ze względu na szereg właściwości jest wykorzystywana w suplementach diety w wielu modelach żywieniowych oraz polecana osobom prowadzącym mało aktywny tryb życia.
Papaina: jest również enzymem roślinnym z podklasy proteaz, otrzymywanym z mleczka zielonych owoców i liści melonowca właściwego (Carica papaya). Dojrzałe, słodkie owoce uprawianej odmiany nie tylko wzbogacają dietę, ale również wykazują szereg pozytywnych działań.
Betaina jest to związek chemiczny o charakterze organicznym, który zalicza się do wielkiej grupy betain. TMG jest pochodną glicyny – najprostszego aminokwasu białkowego wpisującego się do grona 20 standardowych aminokwasów proteinowych. Betaina doskonale rozpuszcza się w wodzie, a w żołądku przypomina działanie kwasu solnego (HCL). Kwas solny (HCL) w żołądku jest naturalnie wytwarzany i wykorzystywany do trawienia pokarmów, o ile żołądek pracuje prawidłowo. Kwas solny to jeden z najważniejszych czynników, które decydują o tym ile nasz organizm przyswoi składników odżywczych z jedzenia, które spożywamy każdego dnia.
Yestimun® Beta-Glucan jest naturalnym wspomagającym składnikiem, wytworzony z drożdży piwowarskich (100% Saccharomyces cerevisiae). Posiada wiele własnych badań klinicznych. Beta-Glucan pomaga w utrzymaniu prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi.
Błonnik akacjowy Fibgerum™
- jest doskonałym źródłem rozpuszczalnego błonnika
- posiada wysoką tolerancję pokarmową
- posiada przebadane klinicznie właściwości prebiotyczne
- gwarantuje minimum 90% rozpuszczalnego błonnika na suchą masę
- nie ulega trawieniu, o wysokim ciężarze cząsteczkowym polisacharydu oczyszczonym przy użyciu wyłącznie metod fizycznych, czyli bez obróbki chemicznej lub enzymatycznej.
- udowodnione działanie bifidogeniczne
- stymuluje produkcję krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych
- wysoka tolerancja dla jelit do 50g/dzień
- niska wartość kaloryczna
O enzymach trawiennych:
Enzymy trawienne to grupa enzymów wydzielanych w układzie pokarmowym, w większości hydrolaz (enzymów hydrolitycznych), katalizujących rozkład związków bardziej złożonych do prostszych (z udziałem wody). U wszystkich heterotrofów (organizmów cudzożywnych) procesy trawienia przebiegają podobnie i uczestniczą w nich takie same lub bardzo podobne grupy enzymów, które wytwarzane są przez wyspecjalizowane gruczoły trawienne. Enzymy uczestniczą praktycznie w każdym procesie zachodzącym w naszym organizmie.
Trzy podstawowe składniki odżywcze w pożywieniu, tj. węglowodany, białka i tłuszcze są przyswajane przez organizm ludzki dopiero po rozbiciu na mniejsze cząsteczki strawne. Proces trawienia rozpoczyna się w jamie ustnej, gdzie amylazy ślinowe wstrzyknięte wraz ze śliną zaczynają rozkładać cukry złożone, takie jak skrobia roślinna, na mniejsze cząsteczki. Następnie pokarm przenoszony jest do żołądka, gdzie zostaje poddany obróbce enzymatycznej przez enzym trawiący białko, zwany pepsyną, który jest wydzielany przez wyspecjalizowane komórki żołądkowe zwane komórkami głównymi. Następnie dzięki ruchom perystaltycznym przewodu pokarmowego treść żołądka transportowana jest do jelita cienkiego. Tam sok trzustkowy wraz z żółcią wydzielaną z wątroby za pośrednictwem pęcherzyka żółciowego ułatwiają dalsze trawienie cukrów, białek i – co ważne – tłuszczów pokarmowych. Odpowiednie enzymy, tj. amylaza trzustkowa, karboksypeptydaza i lipazy, dostarczane są wraz z sokiem trzustkowym. Lipaza trzustkowa hydrolizuje tłuszcze do wolnych kwasów tłuszczowych, które pod wpływem soli żółciowych przekształcają się w micele, tj. postać tłuszczów pokarmowych, która jest wchłaniana przez komórki przewodu pokarmowego.
WPŁYW ENZYMÓW POKARMOWYCH NA STAN ORAGNIZMU
Chociaż pracy układu pokarmowego w zasadzie nie można zobaczyć, ilość wyprodukowanych soków trawiennych i enzymów robi wrażenie. Na przykład średnia dzienna produkcja śliny wynosi od 1 do 1,2 litra. Tyle właśnie śliny potrzeba każdego dnia, żeby zainicjować proces trawienia. Równie imponująco wygląda ilość soków i płynów trawiennych produkowanych przez układ pokarmowy, aby podtrzymać cały proces
Czym jest kompleks enzymatyczny zawarty w Enzyme Complex PRO?
Kompleks zawarty w produkcie to multienzymatyczny mix zawierający następujące enzymy trawienne:
- amylaza (enzym hydrolizujący skrobię)
- proteaza (enzym hydrolizujący białka)
- lipaza (enzym hydrolizujący tłuszcz)
- celulaza (która hydrolizuje celulozę)
- laktaza (która hydrolizuje laktozę)
Aktywność każdego z enzymów zawartych w kompleksie jest następująca:
- Amylaza (karbohydraza): rozkłada węglowodany, takie jak skrobia oraz glikogen i polisacharydy na mniejsze jednostki.
- Celulaza: rozkłada celulozę i chitynę: pomaga uwolnić składniki odżywcze zarówno z owoców jak i warzywach.
- Lipaza: rozkłada lipidy i poprawia wykorzystanie tłuszczu,
- Proteaza: rozkłada białko
- Laktaza: rozkłada laktozę (cukier mleczny)
Źródło pochodzenia enzymów zawartych w produkcie:
- Alfa-amylaza (Aspergillus oryzae) - z grzybów
- Laktaza (Aspergillus oryzae)- z grzybów
- Lipaza (Aspergillus oryzae) - z grzybów
- Celulaza (Trichoderma reesei ) - z grzybów
- Neutralna proteaza (Bacillus licheniformis) – bakterie
Żaden z enzymów stosowanych w MULTI Enzyme Complex PRO nie pochodzi od zwierząt. Produkt jest odpowiedni dla wegan i wegetarian
EAN: