język:   PolskiAngielski
waluta:  
Strona główna1 » Porady dietetyka - propozycje suplementów2 » Johimbina- skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Filtruj produkty

KategorieKategorie

Johimbina- skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Data dodania: 21-03-2019

Światowa Organizacja Zdrowia na skutek przeprowadzonych badań wskazuje, że w ciągu ostatnich dwudziestu lat liczba osób, które cierpią na nadwagę uległa potrojeniu. Niestety ten problem nie ominął Polski. Ponad 60% mężczyzn i około 50% kobiet cierpi na nadwagę lub otyłość. Na szczęście od kilku lat rozwija się w polskim społeczeństwie świadomość na temat dietetyki oraz sportu. Powstające hurtowo siłownie oraz wzrost liczby użytkowników na portalach społecznościowych, którzy promują zdrowy tryb życia powodują, że coraz więcej osób zainteresowanych jest rozwojem swojej sylwetki. Warto zaznaczyć, że samymi treningami bardzo ciężko jest pozbyć się tkanki tłuszczowej. Głównym powodem utraty wagi jest przede wszystkim zdrowe odżywianie, które powinno być odpowiednio zbilansowane i uzupełnione o skuteczną suplementację. Odpowiedni spalacz tłuszczu z pewnością przyspieszy proces jego redukcji. Takim środkiem jest z pewnością Johimbina.
 

Czym jest Johimbina?

Johimbina jest substancją pochodzenia roślinnego, którą uzyskuje się z kory oraz liści drzewa johimby. Głównym jej eksporterem jest Kamerun na terenie którego znajduje się obecnie najwięcej drzew z tego gatunku. Obecnie można ją kupić w postaci chlorowodorku johimbiny w wielu aptekach oraz punktach sprzedających suplementy diety. Jej historia sięga już połowy XX wieku, kiedy to ze względu na swoje właściwości afrodyzjakowe uznawana była za "drzewo miłości". Ze względu na swoje działanie uznawana jest nie tylko jako środek na leczenie impotencji ale również, jako suplement, który skutecznie można stosować w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej.
 

Jak działa Johimbina?

człowiek posiada w sobie Enzym CYP 2 D6, który odpowiada za metabolizm substancji czynnych oraz leków podawanych do naszego organizmu.
W związku z różnorodnością genetyczną ludzi u niektórych osób występuje deficyt tego enzymu, niektórzy posiadają go na umiarkowanym poziomie, a inni charakteryzują się jego ponadprzeciętną ilością w organizmie. Enzym CYP 2 D6 jest odpowiedzialny za transport Johimbiny po układzie nerwowym człowieka. Osoby, które szybciej metabolizują substancje w organizmie-czyli posiadają nadmiar Enzymu CYP 2 D6 mogą odczuwać działanie Johimbiny w stopniu niższym, w stosunku do osób, które tego enzymu posiadają mniej. Ważną informacją jest to, że jeżeli dany człowiek posiada deficyt tego enzymu, to jego organizm może być bardziej narażony na skutki uboczne działania tego suplementu.
Stosowanie Johimbiny powoduje, że blokowane są receptory alfa-2-adrenergiczne, co w konsekwencji powoduje polepszenie działania układu współczulnego i wzrost wytwarzania hormonu adrenaliny oraz noradrenaliny do krwioobiegu. Wzrost poziomu adrenaliny osiąga stały pułap w organizmie człowieka po dwutygodniowym okresie stosowania Johimbiny. Receptory alfa-2 występują w przeważającej liczbie w miejscu występowania opornej tkanki tłuszczowej. To one powodują, że lipoliza jest hamowana, przez co nie dochodzi do utleniania się komórek tłuszczowych i utraty wagi. Oprócz nich w tkance tłuszczowej nagromadzone są również receptory beta-2, które uaktywniają lipolizę oraz powodują utlenianie się komórek tłuszczowych. W momencie rozpoczęcia zastosowania Johimbiny dochodzi do zablokowania receptorów alfa-2, a więc adrenalina zmierza w kierunku receptorów beta-2, które wzmagają spalanie tkanki tłuszczowej. W takim przypadku dochodzi do rozpoczęcia spalania tkanki tłuszczowej. Żeby w pełni docenić działanie Johimbiny należy ją stosować w przypadku posiadania niskiej tkanki tłuszczowej, jednak znajdującej się w opornych miejscach. Przyjęto powszechnie regułę według której niski poziom tkanki tłuszczowej dla mężczyzn wynosi mniej niż 15%, natomiast dla kobiet-mniej niż 20 %.


Jak należy stosować johimbinę?
Zanim zaczniemy stosować jakąkolwiek suplementację należy najpierw sprawdzić przeciwwskazania. W przypadku używania tego spalacza tłuszczu, szczególną uwagę należy zwrócić na jego łączenie z innymi preparatami. Jeżeli nasza dieta prowadzona jest pod okiem profesjonalnego dietetyka, bądź lekarza koniecznie należy poinformować go o rozpoczęciu suplementacji Johimbiną, celem uniknięcia jej ewentualnego przedawkowania. W przypadku gdy zdrowe odżywianie nie wystarcza do spalenia tłuszczu, należy uzupełnić je o następujące dawki suplementu wskazując jednocześnie, że na każdy kilogram ciała najlepiej podawać 0.2 mg Johimbiny:
– 14 mg na 70 kg masy ciała,
– 18 mg na 90 kg masy ciała,
– 22 mg na 110 kg masy ciała.
Każda osoba powinna zacząć dawkowanie od możliwie najmniejszej porcji, ponieważ nie ma pewności co do tego, jaką ma w sobie ilość enzymu odpowiadającego za metabolizm suplementu. Johimbiny nie można łączyć z pożywieniem, ponieważ zjedzenie pokarmu skutkuje wyrzutem insuliny do organizmu, a wzrost insuliny hamuje spalanie tkanki tłuszczowej w danym momencie. Najlepszym momentem do zastosowania Johimbiny jest poranek, ponieważ najlepsze efekty uzyskuje się podając ją na czczo. Od momentu podania tego suplementu warto wstrzymać się z posiłkiem przez dwie godziny, ponieważ do tej chwili jej poziom we krwi pozostaje najwyższy. Kolejna dawka powinna zostać zaaplikowana 2 godziny przed treningiem aerobowym, bądź jakimkolwiek innym.
Wyjątek od reguły stanowi wzięcie Johimbiny tuż przed aktywnością fizyczną w przypadku zaplanowania treningu łączonego. Problemem występującym w związku z produktem Johimbiny jest jej zawartość w jednej porcji. Istnieje wiele suplementów wskazujących, że zawierają w sobie ten składnik, jednak margines błędu we wskazaniu jego ilości jest zbyt duży i waha się w przedziale od 25-150%. Inaczej jest w przypadku posiadania suplementu HCL, który zawiera 100% wyciągu z Johimbiny.
Najlepsze efekty stosowania Johimbiny występują przez pierwsze dwa tygodnie jej suplementacji w połączeniu ze zdrowym odżywianiem. Skutecznym sposobem zmniejszania wagi u mężczyzn, których tkanka tłuszczowa wynosi więcej niż 15% i u kobiet, które posiadają tkankę tłuszczową powżej 20% jest stosowanie Johimbiny w dwutygodniowych cyklach. Oznacza to, że po dwutygodniowej suplementacji warto zrobić dwutygodniową przerwę i ponawiać cykle. W przypadku gdy osoba posiada mniejszą tkankę tłuszczową najlepsze efekty wystąpią w przypadku ciągłego stosowania tego suplementu i utrzymywania stężenia adrenaliny na stałym poziomie.


Jakie są skutki uboczne stosowania Johimbiny?
Ze względu na różnorodność reakcji chemicznych zachodzących w ciele każdego człowieka należy liczyć się z tym, że jakikolwiek lek, bądź suplement diety może doprowadzić do określonych skutków ubocznych. W przypadku Johimbiny najczęściej występującymi objawami są m.in. :
-drżenie mięśni,
-bóle i zawroty głowy,
-wzmożona potliwość,
-nadmierne pobudzenie,
-wzrost ciśnienia krwi,
-nudności i wymioty,
-zwiększenie nerwowości.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Johimbiny?
Ze względu na swoje działanie, które wpływa na wzrost poziomu ciśnienia krwi, a także aktywację hormonalną, Johimbina nie powinna być stosowana przez osoby, które:
-cierpią na choroby serca,
-mają problemy hormonalne związane z tarczycą,
-chorują na nadciśnienie,
-posiadają wrzody żołądka.
Problematyczną kwestią związaną z suplementacją Johimbiną może okazać się jej spożywanie przez osoby mające problemy natury psychicznej oraz stosujące leki w tym zakresie. Nie jest ona wskazana w przypadku ludzi podatnych na stany lękowe, dwubiegunowość, czy psychozę maniakalną ponieważ może ona doprowadzić do pogłębienia się tych chorób.
W przypadku występowania któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów wskazany jest kontakt z lekarzem bądź farmaceutą.
Nie należy spożywać Johimbiny jednocześnie z tyraminą, ponieważ może dojść do nadmiernego podniesienia ciśnienia krwi nawet u osoby w pełni zdrowej. Warto wskazać, że zarówno działalnie johimbiny jak i tyraminy prowadzi do utraty tkanki tłuszczowej ponieważ obie substancje prowadzą do nasilenia lipolizy.
Oprócz zwrócenia uwagi na łączenie suplementów diety, należy również skupić się na stosowaniu odpowiedniej diety. Połączenie Johimbiny z tyraminą może nastąpić także nieświadomie, ponieważ produkty takie jak:
-żółty ser,
-czerwone mięso,
-wino,
-ryby,
-czekolada,
w swoim składzie zawierają dużą ilość tyraminy, która z pewnością wzmocni działanie johimbiny, a co za tym idzie - uwydatni ewentualne skutki uboczne jej stosowania.


Johimbina jako środek wspomagający redukcję tkanki tłuszczowej.
Poprzez działanie termogenne Johimbina wpływa na receptory alfa-adrenergiczne.
temu możliwa jest redukcja tkanki tłuszczowej z miejsc, które stanową niejednokrotnie wyzwanie z powodu swojej anatomicznej konstrukcji. Wzrost noradrenaliny sprawia, że nasila się lipoza tłuszczy w całym organizmie w tym na brzuchu, pośladkach oraz udach. Niestety sporą wadą tego suplementu jest wysokość dawki, która rozpoczyna proces lipozy, ponieważ jej nadmiar może prowadzić do halucynacji, drgawek, a nawet zawału serca. Johimbina blokuje receptory alfa-2, dzięki czemu nie dochodzi do ich połączenia z hormonem adrenaliny i noradrenaliny.
Receptory alfa-2-adrenergiczne gromadzą się właśnie w tych partiach ciała, z których najtrudniej jest pozbyć się tkanki tłuszczowej. W takim przypadku adrenalina trafia do receptorów beta-2 powodując wzrost lipozy, a co za tym idzie, spadek wagi.


Johimbina jako środek wspomagający leczenie zaburzeń erekcji.
Suplement ten od wieków stosowany był jako pomoc w leczeniu erekcji. Niestety mylnie jest on pojmowany jako forma afrodyzjaku. Chlorowodorek Johimbiny pobudza ośrodek erekcji w rdzeniu kręgowym, a w konsekwencji tego, wywoływany jest wzwód u osoby cierpiącej na impotencję oraz wzmocnienie siły wytrysku nasienia.
Zaburzenia erekcji nie są leczone standardową postacią Johimbiny, którą można kupić w sklepie z suplementami sportowymi. Ze względu na jej stężenie najczęściej polecaną formą do leczenia impotencji, jest podawanie jej w kroplach. Taka postać lekarstwa przepisywana jest z reguły na receptę przez lekarza. Bardzo dobre rezultaty w kwestii leczenia zaburzeń erekcji osiąga się w momencie połączenia suplementacji Johimbiny oraz Argininy, które wzajemnie się uzupełniają.
Najpopularniejsze badania Johimbiny zostały przeprowadzone w 1998 roku, kiedy przetestowano działanie tego suplementu na grupie mężczyzn zdrowych oraz tych, którzy posiadali problemy z erekcją. W przypadku podawania dawki 100 mg przez okres 4 tygodni ponad 80% pacjentów odnotowało znaczącą poprawę sprawności seksualnej.
Jedna z londyńskich klinik urologii i nefrologii ponowiła badania dotyczące tego suplementu w 2007 roku. Jego działanie zostało przetestowane na 29 pacjentach, którzy otrzymywali 20mg dziennie alkaloidu przez okres 4 tygodni. Spośród całej grupy mężczyzn 19 z nich osiągnęło orgazm, 2 zostało ojcem, a 3 uznano za wyleczonych z niepłodności.
W związku z licznymi kontrowersjami wobec tego suplementu warto zapoznać się z jego szczegółowym działaniem. Trudno nie zgodzić się z tym, że możliwość wystąpienia konkretnych skutków ubocznych może nie być warta próby osiągnięcia idealnej sylwetki. Jeżeli uznamy jednak, że nie dotyczy nas problem działań niepożądanych, to nic nie stoi na przeszkodzie zastosowania tego suplementu.


W redukcji tkanki tłuszczowej polecamy:

PrimaForce Yohimbine HCl (Johimbina HCl) - 90 kapsułek wegetariańskich


PrimaForce® Yohimbine HCl to suplement znany jako środek wspomagający odchudzanie i poprawiający sprawność seksualną.

THORNE Berberine-500 (Berberyna) 60 kapsułek wegetariańskich


Wysokojakościowe produkty berberynowe firmy Thorne zapewniają szerokie spektrum działania immunologicznego i wsparcie dla przewodu pokarmowego. * Berberyna jest korzystna dla utrzymania zdrowej równowagi zdrowych bakterii w jelitach i promowania zdrowych błon śluzowych układu oddechowego. * Ten ekstrakt botaniczny również wykazuje istotne zalety dla metabolizmu cukru we krwi, utrzymanie zdrowego poziomu cholesterolu oraz wrażliwości na insulinę. *

Garden of Life fucoTHIN GREEN (Naturalny Spalacz Tłuszczu) - 90 kapsułek wegańskich


fücoTHIN GREEN to pierwszy suplement diety RAW, który łączy spalanie tłuszczu i wsparcie glukozy dwóch klinicznie zbadanych naturalnych składników:
Xanthigen® (Fawoxanthin RAW Concentrated Fucoxanthin): Naturalny spalacz tłuszczu badany klinicznie w celu zwiększenia metabolizmu, minimalizacji gromadzenia tłuszczu i wspierania beztłuszczowej sylwetki bez powodowania drgawek †
Svetol® (RAW naturalnie odkofeinowany ekstrakt z zielonej ziaren kawy): Klinicznie zbadany, naturalny spalacz tłuszczu z 50% kwasem chlorogenowym dla wsparcia odpowiedniego poziomu cukru we krwi.

 

Skorzystaj ze zniżki:

Rabat 10%
Autor:

Patryk Chodyniecki
Pasjonat kulturystyki, pływania oraz sportów walki. Od ponad 10 lat uprawia amatorsko sporty siłowe, które lubi łączyć  na zmianę z boksem, MMA oraz pływaniem. Interesuje  się również szeroko pojętą suplementacją oraz dietetyką, którą sukcesywnie wdraża w swoje treningi.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
45
© 2018 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl