ZAMOWIENIE20
Wysyłka zamówień złożonych do godziny 14:00 tego samego dnia!
język:   PolskiAngielskiNiemieckiRosyjski
waluta:  
kraj dostawy:  
Strona główna » Porady dietetyka - propozycje suplementów » Modulatory Homocysteiny

Filtruj produkty

Kategorie

Modulatory Homocysteiny

Data dodania: 05-04-2019

Homocysteina jest aminokwasem, którego nazwa nie jest kojarzona przez większość osób. Jednak ta sama większość ludzi zna pojęcie i negatywne skutki cholesterolu, który z roku na rok zwiększa liczbę zachorowań na zawały serca, wylewy i udary. Nieregulowana Homocysteina powolnym krokiem zmierza na podium pod względem wytwarzania przyczyn cięższych chorób układu krwionośnego wśród ludzi pomimo tego, że wciąż nie jest rozpowszechnionym powodem wielu powikłań. Ze względu na nieskomplikowany charakter badań, a także metody leczenia warto zapoznać się z konstrukcją tego aminokwasu.

alt


 

CO TO JEST HOMOCYSTEINA?

 

Homocysteina to siarkowy aminokwas, który powstaje w organizmie w wyniku metabolizmu metioniny. Metionina natomiast jest aminokwasem, który występuje w licznych produktach białkowych. W każdej komórce organizmu człowieka dochodzi do powstawania homocysteiny.

Od tego aminokwasu uzależnione jest ryzyko powstania licznych chorób, a w tym:

- miażdżycy,
- zawałów serca,
- udarów,
- niedoczynność tarczycy
i wielu innych.

Proces jej wytwarzania w organizmie jest czynnością odwracalną i może zostać przeprowadzony na dwa sposoby:

1) Przekształcenie Homocysteiny w cystationinę, a następnie w cysteinę. Sama czynność zachodzi w wątrobie oraz nerkach.
2) Doprowadzenie do przekształcenia powrotnego w metioninę. Ten proces zachodzi głównie w komórkach związanymi z naczyniami krwionośnymi.


 

MODULATORY HOMOCYSTEINY


W związku z tym, że Homocysteina nie jest aminokwasem, który można bezproblemowo wyodrębnić z naszej żywności i zaprzestać jego spożywania należy dokonywać jej skutecznej regulacji. Ten aminokwas obligatoryjnie powinien przemieniać się w inne substancje, które sprawiają, że nasz organizm działa prawidłowo. W przypadku braku jego regulacji dochodzi do przedostania się Homocysteiny do naczyń krwionośnych, a w następie tego dochodzi do chorób wieńcowych, wylewów i udarów. Prawidłowy przebieg procesów usuwania nadmiernej ilości homocysteiny zapewni odpowiednia ilość kwasów foliowego oraz witamin:
-B2
-B6,
-B12 a także cynku
.

W procesie remetylacji sporą skuteczność wykazuje Trimetyloglicyna (TMG), która daje trzy grupy metylowe. Substancja ta bardzo często występuje w burakach. Witamina B6 w tym przypadku odpowiada za przekształcania homocysteiny w cystationinę.
Oprócz tego jako modulator można wskazać połączenie kwasu foliowego i witaminy B12, które jako dawcy grup metylowych doprowadzają do przekształcenia homocysteiny w metioninę.

Podczas suplementacji zauważono specyficzną zależność wysokości homocysteiny w stosunku do kwasu foliowego, witaminy B6 i B12. Ustalono, że poziom homocysteiny może być traktowany jako marker niedoboru witamin z grupy B.

Przeprowadzono ponadto badania na osobach, które stosował tylko i wyłącznie witaminę B6 do uregulowania poziomu homocysteiny we krwi. Ustalono, że witamina B6 doprowadza do redukcji szkodliwego aminokwasu o ponad połowę stężenia.


 

(TMG) JAKO SKUTECZNY MODULATOR HOMOCYSTEINY


Substancję TMG po raz pierwszy wykryto w burakach. Ta substancja występuje powszechnie w żywności i należy do jednej z trzech grup metylowych. Przeprowadzono badania, które wskazują, że ta korzystnie i skutecznie działa w remetylacji homocysteiny w metioninę. Ponadto sama trimetyloglicyna może okazać się substancją skuteczną w przypadku, gdy zawiedzie nas działanie witaminy B6 oraz kwasu foliowego. W związku z powyższym warto zbadać, czy suplement mający na celu wyrównanie poziomu homocysteiny we krwi posiada w swoim składzie TMG.JAKA JEST CENA UREGULOWANIA POZIOMU HOMOCYSTEINY?


Kuracja modulatorami w postaci witamin B6, B12 oraz kwasu foliowego nie jest droga. Ponadto nie ma innych zamienników specjalistycznych, które z pewnością pomogą w uregulowaniu poziomu homocysteiny we krwi. Przed rozpoczęciem suplementacji warto jednak dokonać badań krwi, które pomogą nam ustalić aktualny poziom homocysteiny. Koszt takich badań wynosi około od 50 do 75 złotych.

Badania krwi powinny być przeprowadzone na czczo. Istnieje również uzyskanie wyników stężenia homocysteiny na podstawie badania moczu, jednak nie będzie to wynik tak precyzyjny, jak ten, który został uzyskany na podstawie zbadania krwi. Badanie moczu również powinno zostać przeprowadzone na czczo, jednak jego wynik polega na tym, że u zdrowej osoby homocysteina nie występuje w moczu, a jeżeli taka reakcja zachodzi, to oznacza, że prawdopodobnie występuje jej nadmiar.

Dopiero po uzyskaniu wyników powinniśmy rozpocząć regulację stężenia poziomu tego aminokwasu. Sam koszt suplementu wynosi około 80 złotych za 60 kapsułek.

Dziennie należy spożywać od jednej do dwóch kapsułek, które powinny być podawane po spożywanych posiłkach. Pierwsze efekty unormowania stężenia powinny pojawić się po około 3 tygodniach regularnego stosowania suplementacji.

 


DLACZEGO WARTO KONTROLOWAĆ POZIOM HOMOCYSTEINY WE KRWI?


Ze względu na rozwój medycyny i wzrost liczby zachorowań na nadciśnienie, miażdżycę oraz zawały serca, lekarze coraz częściej sugerują swoim pacjentom zbadanie poziomu homocysteiny we krwi.

Obecnie przyjęto normę według której prawidłowe stężenie tego aminokwasu we krwi powinno znajdować się w przedziale od 5 do 14μmol/l.

W związku z różnymi rodzajami stężeń można wyróżnić cztery wyniki badań:

1) W normie - przedział od 5 do 14μmol/l.
2) Łagodną hyperhomocysteinuria - przedział od 15 do 30 μmol/l;
3) Średnio nasilona hyperhomocysteinuria - przedział od 30 do 100
4) Ciężka hyperhomocysteinuria – wartość ponad 100 μmol/l we krwi.

Badanie stężenia homocysteiny we krwi ze względu na rozregulowanie swojego organizmu z pewnością powinny przeprowadzić osoby które:

# znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na dolegliwości sercowo-naczyniowe,
# wykazują predyspozycję do zapadnięcia na choroby nerodegeneracyjne takie jak Parkinson, czy choroba Alzheimera, a także osoby u których zdiagnozowano te choroby,
# posiadają niedobór kwasu foliowego, witamin z grupy B, są w starczym wieku, nadużywają alkoholu lub stosują niezrównoważoną dietę.

Zauważono duży związek pomiędzy osobami posiadającymi podwyższony poziom cholesterolu, a zawartością u nich aminokwasu homocysteiny we krwi.

Celem zapobiegania dalszego rozwoju chorób w związku z ilością cholesterolu należy jak najszybciej dokonać zbadania poziomu homocysteiny we krwi, następnie ją wyregulować i zmienić dietę. W przeciwnym razie podwyższony cholesterol, a także niewyregulowana homocysteina doprowadzi do znacznie większych komplikacji zdrowotnych, które w swojej konsekwencji i przy ewentualnym zaniedbaniu mogą doprowadzić nawet do śmierci człowieka! Podwyższony cholesterol, to nie jedyny objaw, który wskazuje na możliwe kłopoty ze stężeniem homocsteiny dlatego tak ważnym jest, aby regularnie dokonywać badań krwi, które z pewnością wskażą nam pierwsze symptomy jakichkolwiek niedoborów, czy nadmiarów substancji w naszym organizmie.

 

PRZEDSTAWIAMY NAJSKUTECZNIEJSZE MODULATORY HOMOCYSTEINY:
 

SOLGAR Homocysteine Modulators (Modulatory Homocysteiny) - 60 kapsułek wegetariańskichPreparaty Gold Specific firmy Solgar opracowano w taki sposób, aby zawierały najbardziej innowacyjne i obecnie dostępne składniki w daw­kach skutecznie oddziałujących na wybrane schorzenie.
Modulatory Homocysteiny firmy Solgar stanowią ważny dodatkowy ele­ment programu ochronnego, którego celem jest utrzymanie normalnego poziomu homocysteiny.
Produkt zawiera wszystkie składniki wpływające i kontrolujące matebo­lizm homocysteiny i niezbędne do oczyszczania organizmu z jej nadmiaru.


THORNE Methyl-Guard - Metabolizm Homocysteiny - 180 kapsułek wegetariańskichWspomaga metylację zdrowego serca, naczyń krwionośnych, mózgu i kości. 
Methyl-Guard zawiera betainę, 5-MTHF, metyl-B12 i P5P w celu wsparcia zdrowej metylacji dla układu sercowo-naczyniowego, poznawczego i kości. Metylacja pomaga utrzymać zdrowy poziom homocysteiny. 


Life Extension TMG 500mg (Wsparcie Odpowiedniego Poziomu Homocysteiny) - 60 kapsułek wegetariańskichTMG działa na szlaku podobnym do witaminy B12. Jest to "donor metylowy", który dostarcza dodatkowych grup metylowych, aby przyspieszyć przekształcenie homocysteiny z powrotem w metioninę. Gdy metylotrójkulturowa grupa TMG jest dostarczana do cząsteczki homocysteiny, przekształca się w nietoksyczny aminokwas, metioninę.Badania pokazujące zdolność TMG do promowania zdrowych poziomów homocysteiny, samodzielnie lub w połączeniu z innymi substancjami odżywczymi, co potwierdza jej status jako ważnego składnika odżywczego dla zdrowia układu krążenia.

Now Foods TMG 1000mg (Wsparcie Odpowiedniego Poziomu Homocysteiny) - 100 tabletek wegańskichProdukt świetnie znanej na całym świecie firmy Now Foods, zawiera dużą dawkę TMG, aż 1000 mg, jest to na pewno rozwiązanie bardziej ekonomiczne, przy naprawdę wysokiej jakości produktów.


Źródła:

1. C. J. Glueck, „Evidence that homocysteine is an independent risk factor for atherosclerosis in hyperlipidemic patients”, Am J Cardiol 1995;75:132-136.
2. P.
Chen […] “Homocysteine metabolism in cardiovascular cells and tissues: implications for hyperhomocysteinnemia and cardiovascular disease”. Adv Enzyme Regular, 1999, 93-109.
3. M. Kozłowska- Wojciechowska, „ Jak zapobiegać hiperhomocysteinemii? Naturalne źródła folianów i witamin z grupy B w polskiej diecie”. Czynniki Ryzyka, 2005, supl. 11, 25-26.

 

Skorzystaj ze zniżki:


 

Autor:
Patryk Chodyniecki
Pasjonat kulturystyki, pływania oraz sportów walki. Od ponad 10 lat uprawia amatorsko sporty siłowe, które lubi łączyć  na zmianę z boksem, MMA oraz pływaniem. Interesuje  się również szeroko pojętą suplementacją oraz dietetyką, którą sukcesywnie wdraża w swoje treningi.

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady dietetyka - propozycje suplementów
 • 6 PAK Nutrition
 • ADAMED
 • ALINESS
 • ALTRIENT LIVON LABS™
 • APPLIED NUTRITION
 • AQUASOOL
 • Art of Nature Mastiha
 • ASEPTA
 • Aura Herbals
 • AVITALE
 • BabyStart
 • BAUSCH & LOMB
 • BAYER
 • BEBILON
 • Best Joy
 • Bio-Kult
 • BIOCODEX
 • BioGaia
 • BIOLATTE
 • BIOMED
 • BIOTECH USA
 • BIOTON
 • BPS Pharma
 • CannabiGold
 • CANNADERM
 • CARLSON LABS
 • Carnomed
 • CEDERROTH
 • CELLUCOR
 • CHILDLIFE
 • COCONAUT®
 • COLWAY
 • COLYFINE
 • CORAL CLUB
 • DASHRADE
 • DaVinci Laboratories
 • DEDICATED NUTRITION
 • DIET-FOOD
 • DOCTOR LIFE
 • Doctor's Best
 • DORIAN YATES
 • DR ENZMANN
 • DR JACOBS
 • DR Joint
 • Dr. Mercola
 • Dr.OHHIRA®
 • Duo Life
 • DYMATIZE
 • EkaMedica
 • ENERVIT
 • ENFAMIL
 • Enzymedica
 • ESTABIOM
 • EstroVita
 • FA NUTRITION
 • Ferring Pharmaceuticals
 • FLC PHARMA
 • FoodForce
 • ForMeds
 • FORMOTIVA
 • FOUR SIGMATIC
 • Franky's Bakery
 • Gaia Herbs
 • GARDEN OF LIFE
 • Genactiv
 • Gengigel
 • GEONATURALS
 • Good Health Naturally
 • HANOJU
 • Health Labs
 • HempWISH
 • HEPATICA
 • HERBAPOL Poznań
 • HIGH5
 • HIMALAYA
 • HIPP
 • Holistic
 • Immunotec
 • Imunoglukan P4H
 • INDIA COSMETICS
 • Integrative Therapeutics
 • INTENSON
 • Invent Farm
 • Invex Remedies
 • JARROW FORMULAS
 • Jell-O
 • KIKI Health
 • KRKA-POLSKA Sp. z o.o.
 • LAB ONE
 • LABORELL
 • LABS212
 • LIERAC
 • Life Extension
 • Living Food
 • LR
 • Manuka Health
 • MARINEX
 • MARS PROTEIN
 • MASS-ZONE
 • Medica Herbs
 • MEDICALINE
 • MEDVERITA
 • MERCK
 • MIRALEX
 • MITO – PHARMA®
 • MITOcare
 • Mollers Tran
 • MOTION NUTRITION
 • MRM
 • MUSCLETECH
 • MUSTELA
 • MUTANT
 • MY PROTEIN
 • MYLAN
 • NARINE
 • NATROL
 • NATURE SCIENCE
 • NATURE'S ANSWER
 • Nature's Sunshine
 • NATURE'S WAY
 • NeoCell
 • NESTLE
 • NORDIC NATURALS
 • NORSA PHARMA
 • NOW FOODS
 • NOW PETS
 • NUTRAMIGEN
 • NUTREND
 • NUTREX RESEARCH
 • NutriCology
 • Nutropharma
 • OLEOFARM
 • OLI OLI
 • OLIMP
 • OMNi-BiOTiC®
 • OPTIMUM NUTRITION
 • ORKLA HEALTH
 • OSTROVIT
 • Oura Labs
 • Panaseus
 • PANDY PROTEIN
 • Pharma Nord
 • PHARMABEST
 • PHARMOVIT
 • PHOENIX NUTRITION
 • PHYTOCEUTIC
 • PiLeJe
 • PLATINUM CBD
 • POLPHARMA
 • Polski Lek S.A.
 • POWERBAR
 • PURE ENCAPSULATION
 • PURE LABS
 • Purely Inspired
 • PURITAN'S PRIDE
 • QPHARMA
 • QUICKSILVER SCIENTIFIC
 • RCSS
 • Redfood
 • REVALID
 • Salus-Haus
 • SANDOZ
 • Sanofi Aventis
 • SANPROBI
 • SCI TEC
 • SCIENCE IN SPORT (SIS)
 • Scivation
 • SD Pharmaceuticals
 • SEEKING HEALTH
 • SINGULARIS
 • SKARBY POLESIA
 • SMART PHARMA Sp. z o.o.
 • SOLARAY
 • SOLGAR
 • SOURCE NATURALS
 • SPORT DEFINITION
 • Sports Research
 • STADA
 • STANLAB
 • Supmedica
 • SWANSON
 • TAKEDA Polska sp. z o.o.
 • TARGROCH
 • TERRANOVA
 • Teva
 • THORNE RESEARCH
 • TOTUM SPORT
 • TREC
 • UNIVERSAL NUTRITION
 • USP Zdrowie
 • VISANTO
 • VITAL PROTEINS
 • Vitamins Because
 • VODAVODA
 • Warrior
 • WEIDER
 • YANGO
 • Yummy Sports
 • Zein Pharma
© 2021 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu