- Aminokwasy BCAA w formie kapsułek
- BCAA G-FORCE to uniwersalny matrix aminokwasowy polecany dla wszystkich sportowców
BCAA G-FORCE 1150 zawiera aminokwasy rozgałęzione (BCAA) oraz L-glutaminę. BCAA G-FORCE 1150 to uniwersalny matrix aminokwasowy polecany dla wszystkich sportowców, w szczególności dyscyplin siłowych, szybkościowo-siłowych i wytrzymałościowych. Zalecana dzienna porcja do spożycia to 12 kapsułek. SPOSÓB UŻYCIA: Jednorazową porcję preparatu – 6 kapsułek popić 300 ml wody. Stosować 2 porcje dziennie. W dni treningowe: I porcja 30 min. przed treningiem, II porcja bezpośrednio po treningu. W dni nietreningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja przed snem.
DLACZEGO AMINOKWASY BCAA SĄ WAŻNE W WSPOMAGANIU KAŻDEGO WYSIŁKU
Nigdy tak naprawdę nie jesteśmy w stanie określić, kiedy w czasie wysiłku wystąpi moment, w którym organizm z powodu braku energii zacznie rozkładać własne aminokwasy w celu podtrzymania wydajności procesów energetycznych. Gdy organizm dojdzie do takiego krytycznego momentu wówczas zacznie masowo rozkładać głównie aminokwasy rozgałęzione BCAA czerpane z mięśni.
Najgorsze jest to, że nawet nie poczujemy, że oto właśnie ustrój zaczął konsumować własne białka mięśniowe, po to żeby pozyskać z nich cenne energetycznie aminokwasy BCAA. I właśnie z tego powodu, że nie jesteśmy nigdy w stanie określić, kiedy w czasie wysiłku następuje ta chwila oznaczająca niestety początek działań katabolicznych, powinniśmy zawsze okołotreningowo suplementować się trec BCAA. Jeżeli chcesz, żeby treningiem nie odbywał się kosztem mięśni, ale przyczyniał się do ich rosnącej adaptacji, zawsze pamiętaj o suplementacji trec BCAA.
Okazuje się jednak, że samo BCAA może nie wystarczać i najlepszym zabezpieczenie przez katabolizmem wysiłkowym jest połączenie BCAA z aminokwasem glutaminą.
GLUTAMINA OSZCZĘDZA MIĘŚNIOWE ZASOBY AMINOKWASÓW BCAA
Aminokwasy rozgałęzione BCAA to cegiełki budujące strukturę włókien mięśniowych. Jednak poza BCAA do najważniejszych aminokwasów wysiłkowych, czyli tych, których dużych ilości zużywane są w czasie treningu najeży także glutamina. Ich przemiany są wzajemnie od siebie uzależnione stąd najlepiej działać będzie połączenie ich w jednym produkcie jak np. BCAA g force 1150. Okazuje się bowiem, że w mięśniach, w których jest pod dostatkiem glutaminy straty mięśniowych BCAA są dużo mniejsze!
Glutamina nie tylko ogranicza rozkłada mięśniowych BCAA w czasie wysiłku, ale jest podstawą regeneracji powysiłkowej.
BCAA I GLUTAMINA JAKO WAŻNE OGNIWA REGENERACJI POWYSIŁKOWEJ
BCAA i glutamina są bardzo kompatybilne w porze potreningowej. Glutamina to aminokwas hydrofilowy, czy taki, który chętnie łączy się z wodą. Jest to bardzo pożądane po treningu, gdyż uwodnione środowisko mięśniowe to środowisko z ogromnym potencjałem anabolicznym. Aminokwasy BCAA należą z kolei do grupy hydrofobowych, czyli tych, które raczej stronią od wody. To czyni z BCAA najważniejszy element struktury włókien mięśniowych.
Glutamina, zwiększając uwodnienie, tworzy więc wybitnie anaboliczne podłoże w mięśniach, zaś BCAA dostarczają głównego budulca do odnowy, zmęczonych treningiem, włókien mięśniowych. To zapewnia osiągniecie maksymalnego stanu nadkompensacji, dzięki któremu włókna mięśniowe będą stawały się grubsze i silniejsze!