język:   PolskiAngielski
waluta:  
1 » 2 » Zatrzymanie wody w organizmie3

Filtruj produkty

KategorieKategorie

Zatrzymanie wody w organizmie

Data dodania: 17-11-2018

Czujesz to znowu? Jakbyś puchła, nie możesz zdjąć pierścionków po nocy? Wydaje Ci się, że wszystko powoduje, że rośniesz w oczach, a razem z tym rośnie obrzęk? Większość kobiet zmaga się z powszechnym problemem, jakim jest zatrzymanie wody w organizmie. Jest jednak parę sposobów, parę składników, które możemy włączyć w swoje codzienne życie, żeby pozbyć się nadmiaru wody z organizmu.

Czym jest zatrzymanie wody w organizmie? Jest to stan, najczęściej objawiający się obrzękiem, w różnych częściach ciała, spowodowany różnymi czynnikami. Pierwszym z takich powodów mogą być estrogeny. Większość z nas zauważa, wyraźne wahania swojej wagi w zależności od dnia cyklu, przed okresem „nabieramy” wody. Spowodowane jest to właśnie, wyżej wspomnianymi estrogenami, których poziom zwiększa się przed miesiączką. Obrzęki ustępują naturalnie po miesiączce. Stan obrzęku jednak może się utrzymywać u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną, ze względu na zawarte estrogeny w lekach.

Prolaktyna jest hormonem, którego ilość często zwiększa, gdy nasz organizm zgromadził nadmiar toksyn, daje to sygnał dla organizmu, że należy wodę zatrzymywać. Przyczyn wysokiej prolaktyny może być kilka, warto swoje wyniki skonsultować ze specjalistą.

Zaburzona praca tarczycy powoduje ogromne problemy z metabolizmem. Zatrzymanie wody to także jeden z objawów problemów z tarczycą. Dodatkowa suplementacja i zwrócenie uwagi na dietę u osób chorujących na tarczycę powinno pomóc.

Kolejnym dosyć częstym powodem obrzęków, jest zła dieta. Nadmierna ilość produktów przetworzonych, a co za tym idzie bogatych w sól, uniemożliwia usuwanie płynów z organizmu. Nasze ciało puchnie, od nadmiaru soli, a my czujemy się coraz gorzej.

A co kiedy, jemy dobrze, nie stosujemy antykoncepcji hormonalnej, a dalej wydaje nam się, jakbyśmy zbierały wodę garściami? Przyczyna może być bardzo prosta. Sprawdź, ile wody pijesz? Większość moich pacjentek pije za mało. Zapominamy pić albo pijemy kawę tylko. Tak czy siak, brak wody powoduje, że organizm chroniąc się przed nadmierną utratą wody, zaczyna ją gromadzić. Do tego dołóżmy brak aktywności fizycznej albo niska, spowolnione krążenie i przepis na obrzęki murowany.

Zastanawiasz się pewnie, co możesz zmienić? Po pierwsze przejrzyj swoją szafkę kuchenną, lodówkę, przyprawy, przetwory mięsne itp. Przeczytaj każdą etykietę pod kątem zawartości soli. Gwarantuje Ci, że otrzeźwi Cię to na tyle, że zaczniesz zwracać uwagę na sól dodawaną do przetworzonej żywności. Ze szczególną uwagą należy spojrzeć na wędliny, sery, sery smakowe, gotowe sosy, przetwory rybne. Pamiętaj,że chleb to też może być kopalnią soli. Ogranicz koniecznie wszystkie te produkty, a najlepiej całkowicie wyeliminuj wszystkie gotowe, przetworzone produkty. Jak przyprawiasz swoje dania, dodawaj ziół, pieprzu, ale nie soli, czy gotowych mieszanek. Warto też wzbogacić swoją dietę o warzywa i owoce. Wiesz, że w ciągu dnia powinieneś zjeść 6-9 porcji warzyw dziennie. 1 porcja to tyle ile mieści się w dłoni. Warto więc dodawać większe ilości warzyw, najlepiej świeżych, do każdego posiłku.

Co jeszcze możemy zrobić? Przede wszystkim napary ziołowe. Te, które będą najlepiej działały to koper włoski, herbata z pokrzywy, skrzypu, czarnego bzu. A także z mniszka i krwawnika.

Warto działać wielokierunkowo i sięgnąć po suplementy, które pomogą nam się pozbyć nadmiaru wody z organizmu. Często nabieranie wody towarzyszy niedoborom witaminy B6. Warto więc zastanowić się nad suplementacją, na przykład produktem NOW FOODS, gdzie witamina jest w postaci 5 fosforanu pirydoksalu.

Now Foods P-5-P, 50 mg, 90 kapsułek wegańskich

alt

Kolejnym suplementem zasługującym na naszą uwagę, jest spirulina. Ta organiczna, pozwala nam oczyścić organizm z toksyn, uzupełnia niedobory pierwiastków śladowych.

NOW FOODS Spirulina Certified Organic 500mg - 200 tabletek

alt

Niedobory potasu, to także może być powód, który będzie odpowiedzialny za nasz dyskomfort i zbieranie wody w organizmie. Warto więc zbadać, czy to nie on jest powodem, twoich obrzęków. A jeśli tak to sięgnąć po odpowiednią suplementację. Na przykład produktem now foods, gdzie potas znajdziemy w formie proszku.

NOW FOODS Potassium Citrate Pure Powder - 340g

alt

Podsumowując, jeśli zauważysz u siebie zatrzymywanie wody w organiźmie, najlepiej zwiększ ilość wypitej wody, ogranicz produkty przetworzone i skontaktuj się ze specjalistą, żeby wykluczyć problemy hormonalne, niedobory. Dobrze też jak wykonasz badania i pod to ustalisz suplementację niezbędnymi produktami.

Skorzystaj ze zniżki:

Rabat 10%

Autor:
Martyna Wiśniewska, dietetyk kliniczny i doktorantka specjalizująca się w chorobach jelit. W swojej pracy naukowej zajmuje się leczeniem chorób stresozależnych przy pomocy odpowiedniej diety i świadomości ciała. W swojej praktyce dietetycznej podkreśla, że najważniejsze jest całościowe spojrzenie na pacjenta. Przede wszystkim stara się by pożywienie stało się lekarstwem. 

Jako dietetyk pomaga w dietoterapii klinincznej, pomaga nie tylko schudnąć, ale i poczuć się lepiej w swoim ciele. W gabinecie przyjmuje pacjentów którym pomaga w:  w leczeniu chorób dietozależnych jak cukrzyca,  insulinooporność, nadciśnienie, otyłość, miażdżyc, w terapii alergii i nietolerancji pokarmowych w dietoterapii chorób takich jak celiakia, choroba Hashimoto, Leśniowskiego-Crohna, Reumatoidalnym Zapaleniu Stawów, choroby tarczycy. Pacjenci, którzy cierpią na zaburzenia odżywiania, depresję, problemy ze snem, mają problem z przewlekłym stresem lub po prostu chcieliby mieć więcej siły w życiu, mogą liczyć na fachową pomóc

alt

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
31
© 2018 mass-zone.eu
wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie: interium.com.pl