Obecnie, także i w naszym kraju dostępne są preparaty, które zawierają w sobie wyciąg z żywicy tej rośliny w oczyszczonej i wypreparowanej formie. Czysty ekstrakt naturalnego pochodzenia można zakupić w formie tabletek będących suplementami diety. Dodatkowo, kadzidłowiec może być też jednym ze składników różnego rodzaju maści lub też żeli do stosowania miejscowego, a nawet produktów kosmetycznych o działaniu upiększającym.
JAKIE JEST JEJ DZIAŁANIE I WŁAŚCIWOŚCI?
W żywicy kadzidłowca występują rozmaite kwasy boswelinowe, która działają przeciwzapalnie i przeciwrakowo. Jeśli chodzi o działanie antynowotworowe to zostało one udowodnione naukowo, dlatego jest to prawda. Wszystkie te kwasy są organiczne przez co przyspieszana jest apoptoza komórek rakowych, a jest to równoznacznie z przyspieszaniem ich obumierania w ludzkim organizmie.
Kwasów w tej roślinie jest wiele, a jednym z ważniejszych jest kwas AKBA, który wykazuje niezwykle silne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne poprzez hamowanie enzymu wytwarzającego w organizmie leukotrieny, które są odpowiedzialne za utrzymywanie w organizmie stanów zapalnych. Roślina ta zatem niweluje stany zapalne, a dodatkowo działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie.
KIEDY NAJBARDZIEJ ZALECA SIĘ STOSOWANIE PREPARATÓW Z KADZIDŁOWCA?
Jak się okazuje kadzidłowiec to roślina, która może być stosowana niezwykle szeroko w medycynie naturalnej. W dzisiejszych czasach znajdziemy wiele preparatów, które zawierają go w czystej formie, a jak wiadomo takie są najlepsze. Zatem w czym nam to dokładnie może pomóc?
Możemy tą rośliną leczyć choroby i schorzenia kręgosłupa – wszystkie związane z kości czy funkcjonowaniem stawów. Kadzidłowiec znajduje zastosowanie w przypadku zapalenia kości i stawów, a także przy nieuleczalnej chorobie RZS, czyli reumatoidalnym zapaleniu stawów. Jest w stanie skutecznie pomóc w dolegliwościach bólowych, poprawić ruchomość stawów czy zwalczać obrzęki.
Najważniejsze jest to, że w prawidłowy i skuteczny sposób chroni tkankę chrzęstną, która w złym stanie jest powodem wielu dolegliwości bólowych i nie tylko. Jeśli chodzi o tą roślinę to wspomaganie układu kostnego czy typowo stawów jest najpopularniejszym zastosowaniem. Co więcej kadzidłowiec pomoże nam w wielu chorobach układu pokarmowego. Złagodzi biegunki, wzdęcia, a także zatrucia. Jak widać jest skuteczny w dolegliwościach związanych z trawieniem.
Ponadto jest w stanie zmniejszyć stany zapalne, które pojawiają się w okolicach jelit czy po prostu w naszym układzie pokarmowym. W dodatku jest skuteczny w obniżaniu złego cholesterolu czy zmniejsza ilość trójglicerydów we krwi. Właśnie dlatego zaleca się go do stosowania profilaktycznego w przypadku miażdżycy naczyń krwionośnych. Warto stosować go, jeśli mamy problem ze zbyt wysokim cholesterolem.