Strona główna » Zdrowie » Kości i stawy » Glukozamina

Glukozamina

(liczba produktów: 36)
-
Skład
+ ROZWIŃ
Pokaż:
Sortuj:
SWANSON Glucosamine & MSM (Glukozamina, Wsparcie stawów) 60 Kapsułek wegetariańskich
Wegetarianie mogą wreszcie cieszyć się korzyściami zdrowotnymi płynącymi z glukozaminy i MSM dzięki naszym nowym wegetariańskim kapsułkom wegetariańskim Glukozamina i MSM z glukozaminą GreenGrown z kukurydzy. MSM (metylosulfonylometan) jest również bezpieczny…
SWANSON Glucosamine HCl (Ochrona Chrząstki Stawowej) 100 Tabletek
  Ekonomiczne i efektywne wspólne wsparcie. Dostarcza silne 1500 mg na tabletkę. Odżywia i utrzymuje zdrową, trwałą chrząstkę. Wygodne, ekonomiczne źródło codziennego, zdrowego odżywiania stawów, Swanson Glucosamine HCl zapewnia fundamentalne wsparcie dla…
TERRANOVA Glukozamina Boswellia and MSM Kompleks 50 Kapsułek roślinnych
Glukozamina Boswellia i MSM kompleks to produkt, którego składniki mogą stanowić wsparcie dla osób dbających o swoje stawy – kolana, biodra, łokcie i wiele innych struktur stawowych, które nieustannie narażone są na obciążenia. Zbyt intensywne obciążanie stawów…
YANGO Run Power (Witaminy i Minerały dla biegaczy) 90 Kapsułek
Wszyscy wiemy, że aby utrzymać zdrowie fizyczne, witalność i dobre samopoczucie, nasze ciało potrzebuje pewnego zestawu składników odżywczych. Wiąże się to ze stosowaniem dobrze zbilansowanej diety, zawierającej szeroką gamę produktów spożywczych. Jest to tym…

CO TO JEST GLUKOZAMINA?

 

Glukozamina jest związkiem występującym w naturze, który został chemicznie klasyfikowany jako aminocukier. Służy przede wszystkim jako budulec dla różnych funkcjonalnych cząsteczek w organizmie, ale jest rozpoznawalna przede wszystkim z powodu rozwoju i utrzymania chrząstki w stawach. Glukozamina znajduje się również w niektórych tkankach zwierzęcych i innych tkankach innych niż ludzkie, w tym w muszlach skorupiaków, kościach zwierząt i grzybach. Uzupełniające formy glukozaminy są często wytwarzane z tych naturalnych źródeł.

 

ZASTOSOWANIE GLUKOZAMINY

 

Glukozamina jest często stosowana zarówno w leczeniu, jak i zapobieganiu chorobom stawów, takim jak choroba zwyrodnieniowa stawów. Można ją przyjmować doustnie lub przyjmować miejscowo w kremie lub maści. Glukozaminę stosuje się m.in. aby:

 

Zmniejszyć stan zapalny

 

Glukozamina jest często stosowana jako uzupełnienie w leczeniu objawów różnych stanów zapalnych. Chociaż mechanizmy glukozaminy są nadal słabo poznane, wydaje się, że łatwo zmniejsza ona stan zapalny. Wiele badań nad glukozaminą obejmuje jednoczesną suplementację chondroityną - związkiem podobnym do glukozaminy, który jest również zaangażowany w produkcję i utrzymanie zdrowej chrząstki przez organizm.


 

Wesprzeć zdrowe stawy

 

Glukozamina występuje naturalnie w organizmie. Jedną z jej głównych ról jest wspieranie zdrowego rozwoju tkanek między stawami. Chrząstka stawowa to rodzaj gładkiej białej tkanki, która pokrywa końce kości, gdzie spotykają się, tworząc stawy. Ten rodzaj tkanki - wraz z płynem nawilżającym zwanym płynem maziowym, który minimalizuje tarcie i gwarantuje bezbolesny ruch w stawach. Glukozamina pomaga w tworzeniu kilku związków chemicznych zaangażowanych w tworzenie chrząstki stawowej i mazi stawowej.

 

GLUKOZAMINA, A CHOROBY PRZEWLEKŁE

 

Chociaż ludzie używają glukozaminy w leczeniu wielu różnych przewlekłych chorób zapalnych, dane naukowe potwierdzające takie stosowanie, są ograniczone.

 

Wśród chorób, które glukozamina ma pomóc zwalczyć wymienia się m.in:

 

1. śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego: Glukozamina jest szeroko promowana w leczeniu śródmiąższowego zapalenia pęcherza (IC), stanu związanego z niedoborem glikozoaminoglikanu. Z uwagi na to, że glukozamina jest prekursorem tego związku, istnieje teoria, że ​​suplementy glukozaminy mogą pomóc w kontrolowaniu IC.


2. chorobę zapalną jelit (IBD): Podobnie jak śródmiąższowe zapalenie pęcherza, zapalna choroba jelit (IBD) jest związana z niedoborem glikozaminoglikanów.


3. stwardnienie rozsiane (SM): Niektóre źródła podają, że glukozamina może być skutecznym sposobem leczenia stwardnienia rozsianego (SM).


4. jaskrę: Powszechnie uważa się, że jaskrę można leczyć glukozaminą. Niektóre wczesne badania wskazują, że siarczan glukozaminy może sprzyjać zdrowiu oczu poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i działania przeciwutleniającego w siatkówce. I odwrotnie, jedno małe badanie wykazało, że nadmierne spożycie glukozaminy może zaszkodzić osobom ze stwierdzoną jaskrą. Podsumowując, obecnie posiadane dane nie pozwalają na to, aby jednoznacznie określić rzeczywisty wpływ glukozaminy na jaskrę.


5. staw skroniowo-żuchwowy (TMJ): Możemy znaleźć źródła, które podają, że glukozamina jest skuteczną terapią TMJ lub stawu skroniowo-żuchwowego.

 

JAK STOSOWAĆ GLUKOZAMINĘ?

 

Typowa dawka glukozaminy to 1500 mg dziennie, którą można przyjmować od razu lub w wielu mniejszych dawkach w ciągu dnia. Suplementy glukozaminy są wytwarzane z naturalnych źródeł - takich jak muszle skorupiaków czy grzyby lub wytwarzane sztucznie w laboratorium.

 

Suplementy glukozaminy są dostępne w dwóch formach tzn. jako:

 

  • siarczan glukozaminy,
  • chlorowodorek glukozaminy.

 

Czasami siarczan glukozaminy jest również sprzedawany w połączeniu z siarczanem chondroityny. Większość danych naukowych wskazuje na największą skuteczność siarczanu glukozaminy lub siarczanu glukozaminy w połączeniu z chondroityną.

 

 

Czego dzisiaj szukasz?

Włącz Powiadomienia Sms

© 2023 mass-zone.eu. Wszelkie prawa zastrzeżone
sklepy internetowe: Sklepy Internetowe -  Interium.com.pl
testgoogle